Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti kivennétek egy olyan...

Ti kivennétek egy olyan lakást amit nektek kell kifesteni /kifestetni beköltözéskor? A festés ára természetesen le lesz vonva a bérleti díjból, ez a bérleti szerződésben is benne lesz.

Figyelt kérdés
Külföldön élek évek óta és van egy 46 nm-es másfél szobás budapesti lakásom amit 80ezer+rezsiért fogok kiadni (nem nyerészkedni akarok rajta). Pár hónapon belül új bérlőt kell keresnem és mivel nem szeretnék emiatt hazautazni, egyszerűbb lenne ha a bérlő intézné. Persze én is tudok keresni szakembert, csak így nem tudom leellenőrizni hogy milyen munkát végzett.
2019. jan. 7. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Fősulisok simán! Főleg, ha dönthetnek a színről!
2019. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A lakás adottságaitól függ: hely, beosztás, bérleti díj stb. Ismerősöm simán kifestett ennél nagyobbat is (mikor bérelt).
2019. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nekem simán megérné két nap festést. Persze attól függ mennyit lakhatnék érte ott anna fejében. Egy hét kevés. Degy havi lakbérért simán jó szerintem.
2019. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 qkker1 ***** válasza:
100%
Akár azonnal is.
2019. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%

Naná! Kifesteném magam is, nem hívnék szakembert, meg tudnám csinálni jól, az itthoni lakásfelújítást is magunk csináljuk:) Teljesen korrekt szerintem így, hogy levonod a bérleti díjból.

Plusz van olyan szempont is, hogy így eleve tisztábbnak, és otthonosabbnak érzem a lakást, ahogy beköltözöm:)

2019. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

1-es, persze, nyugodtan festhetnk színesre a falakat, csak ne legyen túl erős, sötét színe. Azt nagyon nehéz utána átfesteni neutrális színre.


2-es jó állapotú, 18. kerületi lakás, nem a Havannán. Felújított és hőszigetelt, még a bejárati ajtó is hang és hőszigetelt. A víz, áram és fűtés is egyénileg mért, épp ezért olcsó a fenntartása (a háznak saját hőközpontja van). A lakók nagy része nyugdíjas, csendes és békés ház. Én nagyon szeretem, ezért nem adtam el anno.


3-as, kalkuláltam online és kb. 40-50ezerbe kerülne a tisztasági festése a lakásnak szakember segítségével épp ezért szerintem egy havi díj elengedése teljesen korrekt ajánlat, figyelembe véve és beszámítva a festéssel okozott kellemetlenségeket is (a bérleti díj 80ezer egy hónapban).

Őszintén, ha én keresnék lakást és valaki felajánlaná ugyanezt, simán kifesteném magam a lakást két-3 nap alatt kb 20ezer forintnyi anyagköltségből és spórolnék 60ezret magamnak.

2019. jan. 7. 16:10
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Korrekt így.

Mi is áron alul bérlünk lakást, mi végeztük a festést, sőt az ablakcserét is (édesapám szakmeber). Mivel nagyon korrekt a bérleti díj, a festést anyagárban csináltuk, az ablakokért kértünk munkadíjat, de még így is kedvezőbb áron oldottuk meg, mintha máshol rendelte volna meg, tehát ezzel is jól járt mindkét fél.

2019. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Én eddig bárhová költöztem, az elsö volt, hogy kifestettem, egyrészt a tisztaság miatt, másrészt meg olyan lett, ami nekem tetszik.
2019. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is így mentem albiba. Főbérlő mondta, hogy ő ki tudná festetni ennyiből, ha akarom nekem adja és akkor csináljam magam. Jól jártam vele.
2019. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 kovpet ***** válasza:
29%

Bocs, de ezek milyen árak? Hány éve néztél ennek utána?


Nem okoskodni akarok, de

"kb. 40-50ezerbe kerülne a tisztasági festése a lakásnak szakember segítségével"


itt vagy helyiségenként ennyi vagy más pénznemben, mert ez annyira elrugaszkodott, hogy valami nagyon nem kerek. A 80-ért való kiadás is az, mondjuk.


Milyen online kalkulátorral számoltál? Azt ugye tudod,

hogy a megadott négyzetméterár nem az alapterület, hiszen nem azt kell festeni...

2019. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!