Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek nem irreálisan...

Szerintetek nem irreálisan magasak az albérleti díjak?

Figyelt kérdés

És nem csak a főváros. Vidéki megyeszékhelyen is már egy 120-150 ezer egy panellakás havi bérleti díja.

Szegeden,Debrecenben ez 200 ezerre is rúghat, míg Budapesten 100 ezer alatt szoba sincs már.


2023. aug. 3. 11:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

És még így sem éri meg kiadni, amíg 10 százalék felett a kamat.

Kiadásból max 5 százalék a bevétel.

Úgyhogy megy ez még felfelé is.

2023. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
36%
Nyílt titok: az albérlő a tulaj hitelét törleszti. Amennyi a hitel annyi lesz a díj.
2023. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Kólauborkával ***** válasza:
76%

MO-n jelenleg minden irreálisan drága. Angliában konkrétan olcsóbb az élet minden területén, pedig ott sem felhőtlen a helyzet.

Szerintem kezdünk az EU legdrágább országa lenni. Nem, nem a fizetéshez mérten, hanem konkrét árakban… szánalom. Közben a fizetési lista utolsó helyezetéért versenyzünk….

2023. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
22%

#3 Aranyos amikor valaki ezt el is hiszi, de nem így van.

Már nem emlékszel azokra a hírekre amik télen mentek, hogy lakhatási válság van kialakulóban az összes nyugati városban mert sem a bérleti díjakat, sem az energiaszámlákat nem bírják fizetni az emberek?

Négyen vagyunk testvérek. Apám pont a múlt héten mondta, hogy érdekes, hogy az a két gyereke él jól aki itthon van, a másik kettőnek akik kint élnek, azoknak ki van a segge a gatyából és ő ad pénzt nekik, pedig a legfiatalabb is majdnem 40 éves. Megjegyzem apám full ellenzéki, kevés fidesz ellenesebbet találnál nála.

2023. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Na ilyet sem hallottam még,hogy a Nyugaton élőnek küldik itthonról a pénzt.
2023. aug. 3. 12:27
 6/33 anonim ***** válasza:
30%

#5 Elhiheted, hogy testvéreim sem dicsekednek vele a barátaiknak.

Nem abból élnek meg természetesen és nem szegények. De baromira nem igaz a mese a külföldre költöző és azonnal jól élő emberekről. Ráadásul az egyikük informatikusként dolgozik, tehát még a szakmája is jó, a másik hobbiból szerzett egy bölcsész diplomát az évek alatt, de pont úgy árufeltöltés a munkája, mint 20 éve.

Nem ugyanaz a helyzet kint, mint itthon, ez tény. Az átlagember könnyebben megél a fizetéséből. Itthon nem tudott volna tesóm egyedülállóként lakást bérelni és a gyerekét felnevelni az apa segítsége nélkül - kint meg tudta tenni 25 éve. De ettől még mese marad hogy kint olcsóbb az élet és itthon ne lehetne boldogulni, jól élni.

2023. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező

Az albérlet árak soha nem irreálisak. Mindig a kereslet-kínálat határozza meg az árakat.

Soha nem kérnek többet mint amit a bérlők hajlandóak megfizetni, hiszen akkor nincs bérlőjük.

Magasak, extrém magasak, ez igaz. de nem irreálisak. Reálisan ennyi az amit el tudnak kérni úgy, hogy van aki ki is fizeti nekik.

2023. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
78%

Nekem albérlő lakik a régi lakásomban. Év elején emeltem árat, mert NEKEM IS DRÁGÁBB AZ ÉLET.

A bérlő puffogva kiköltözött. 1 hónap múlva jött egy másik srác, aki kifizette a megemelt díjat.

Ha irreálisan drága lett volna, akkor még most is üres lenne a lakás.

2023. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem amúgy a meghirdetett albérletek a legdrágábbak. Mi pl. három szobás újpesti lakást 160 ezerért adtunk ki tavaly ismerősnek (ebben már rezsi is van).


Mivel előtte 4 milliót költöttünk a felújításra, nem akartuk, hogy ismeretlen költözzön be.

2023. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
Az irreális árakat senki nem fizeti meg...ha valaki hajlandó megfizetni egy magas árat, akkor az a reális ár.
2023. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!