Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire gyakori Budapesten,...

Mennyire gyakori Budapesten, hogy a kauciót költőpénzként tekinti a tulaj?

Figyelt kérdés
És nem akarná visszaadni a szerződés lejártakor? Tudom, hogy nem lenne törvényes, de még sosem béreltem lakást és elég sok rosszat hallottam erről.
2023. aug. 15. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A gyakoriságról statisztikai adat nincs, abból kifolyólag hogy ez egy elszámolási jogvita a két szerződő fél között. Sok horror sztori van a neten ezzel kapcsolatosan, pont ugyanannyi mint a bérlők által lelakott lakásokról, amik rendbetételét nem fedezi a kaució. Mindkét jelenség gyakori. Nincs olyan hogy "törvényes", mert ez egy jogvita, amit bíróság dönthet el, hogy kinek van igaza. Ha Mo-n létezne (de jó is lenne) a kaució alap, amibe be kellene fizetni a kauciót és nem a tulaj tenné el, akkor sem lenne automatikus az hogy a bérlő visszakapja a kauciót a szerződés megszűnte után, ez is csak azt biztosítaná, hogy a kaució összeg megvan, de a vita rendezéséig marad is az alapban.
2023. aug. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Most ha van egy korrekt számod erről, az neked segít?

Van 45 000 bérbeadó, akinek eszébe sem jut, és van 963, akinek alap.

Ez most segített valamiben?

2023. aug. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező!

Nem kell ám mindent elhinni amiket az albérlők mesélnek.

Az éremnek mindig két oldala van.

2023. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

"Nem kell ám mindent elhinni amiket az albérlők mesélnek."

És azt sem, amit a bérbeadók mesélnek.

2023. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
5 helyrn laktam egyetem/pályakezdő évek alatt. Mindenhol visszakaptam vagy lelakhattam az utolsó 2 hónapban.
2023. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3 helyen laktam, mindenhol visszakaptam a kauciót.
2023. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért a bérbeadók sem szentek.
2023. aug. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!