Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közvetítői díj fizetés......

Közvetítői díj fizetés... tulaj v bérlő?

Figyelt kérdés

Párommal összeköltöznénk albérletbe. Kinéztünk egy szimpatikus albérletet, viszont egy ingatlan irodához tartozik.

Az albérlet leírásánál a következő szerepel:

"Bérlés esetén az első havi bérleti díj, 2 havi kaució és 1 havi közvetítői díj megfizetése szükséges."


A közvetítői díjat nem a tulajnak kellene megfizetni? Végülis ő dolgoztatja az ingatlanost nem az albérlő.

Vagy tévednék?

Válaszokat előre is köszönöm.



2023. jún. 28. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
igen, úgy szokás, hogy a tulaj fizeti, de lehet így is.
2023. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején én, mint tulaj fizettem a közvetítői díjat, és a közjegyzői díjat is. A bérlőm a közjegyzőit át akarta vállalni, de legalább a felét fizetni, de nem engedtem. Ezek a tulaj költségei, ráadásul leírható az adóból is. Szóval a tulajnál nem jelenik meg plusz költségként. Ha rátok akarja terhelni, akkor szerintem adózni sem akar, nem vennék ki ilyentől lakást.
2023. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az adóból írható le, hanem az adóalapból.

Tehát csak a költség 15 százaléka írható le, a többit benyelted...

2023. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulajdonos bízta meg a közvetítőt, akkor azt ő is fizesse, de ha Ti kerestetek föl egy ingatlanost, hogy találjon részetekre egy lakást (ami ezen esetben nem áll fenn), akkor Titeket terhel. Ettől eltérő megegyezés is lehetséges, ami megegyezés dolga.
2023. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Szóval a tulajnál nem jelenik meg plusz költségként."

De megjelenik.

Csak 15% adókedvezményt jelent, tehát a 85% megjelenik plusz költségként.

Mi is kifizettük, ahogy te.

Ez azt jelenti (nálunk azt jelentette), hogy az első kb. 4 hónap nullszaldós.

2023. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, de miért 4 hónap nullszaltós? Ezt nem értem. Amúgy meg az összes kötséget leírtam az adóalapból, és nem fizettem egy fillér adót se. A kazáncsere, bútorok, közvetítői díj, gépek, sőt egy szerelési díj is leírható volt. Ha mindent beírtam volna, még ők fizethettek volna. Ezek szerint nekem szerencsém volt.
2023. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os, ezek szerint egy fillér bevételed sem volt.

Tudod az ingatlan kiadást a haszonért csinálják általában.

2023. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem! Piaci áron adtam ki a lakást, de a felújítás, berendezés teljes kötsége jóval 1 millió felett volt. Mindenről volt számlám, így az összes költséget leírtam az adóalapból. Tehát adót nem fizettem, mert visszatérítették. Miért, neked nincsenek költségeid? De még mindig nem írtad meg, hogy lett 4 hónap nullszaltós?
2023. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a kiadásod több volt mint a bevételed, akkor nem kerestél semmit.

Ha a bevételed több mint a kiadás, akkor ott keletkezik haszon, ami után adózni kell.

2023. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha nem egyértelmű, akkor kérdezd meg.

Saját magam annyit tudok mondani, hogy egyrészt nem is akarnék megpróbálni ingatlanoson keresztül albérletet keresni, mert csak rossz tapasztalatom van velük (és a környezetemnek is). De ha mégis, akkor biztos nem akarnék valakinek kifizetni azért 1 hónapnyi "jutalékot", magyarul akár több százezer forintot, mert méltóztatott feltenni egy hirdetést az ingatlan.com-ra...

2023. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!