Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Haldoklik a klíma az albérletb...

Haldoklik a klíma az albérletben, a tulaj hárít, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves klíma van az albérletemben, 3 éve lakom ott, eddig semmi gond nem volt vele, most viszont néha csak úgy fogja magát és kikapcsol (ez eddig 3 alkalommal fordult elő idén, ráadásul a villanyszámlám is gyanúsan megnőtt (még a tavalyi klímás időszakhoz képest is). Jeleztem tuljadonosnak, aki rögtön vádaskodni kezdett, hogy ez biztos azért van mert folyton "bőgetem" tudhatnám, hogy egy régi gépet nem szabad tulterhelni. Hát nem bőgetem folyton kb napi 8-10 órát megy ha már nagyon meleg a lakás 28-30 fok van. Mondtam neki, hogy szervízt kellene hívni, mert a kégli (panel legfelső emelet körbesüti a nap) elviselhetetlen klíma nélkül. Erre az volt a válasz, hogy neki erre nincs pénze és mivel ilyen régi úgyis azt fogják mondani, hogy újat kell telepíteni, de neki most nics fél millója erre. Mondtam neki akkor lelakom (havi 200 ezret fizetek), de úgyse jó, mert már nem lehet kültérre elvezetni a vizet, neki meg ne fúrják szét a lakását a klíma miatt. Magyarul nem akar erre költeni egyáltalán, se foglakozni az egésszel, és nyilván én sem szeretnék neki venni egy klímát. Amióta itt lakom minden évben karban volt tartva rendesen (ezt én fizettem), előtte nyilván foglamam sincs.

#klíma #albérlet #megibásodás
2023. aug. 3. 10:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Vagy kibirod ezt az 1 honapot, vagy elkoltozol mashova. Esetleg veszel egy mobil klimat (70-80 ezer ft).
2023. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
És a szerződésbe mit is írtatok le? Ki fizeti az ilyen költségeket?
2023. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

Azért én kihívnék egy klímaszerelőt, mielőtt laikusként tippelgetnék, hogy mit fog mondani. A javítás költségét levonnám a következő bérleti díjból.

Amúgy meg egyetértek az 1-el, sok egyéb lehetőséged nincs.

2023. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A szerződésben az áll, hogy a gépek javítása, cseréje a tulajdonos költsége.
2023. aug. 3. 10:59
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Hát, egy szerelőt mindenképp hívnék, de szerintem a tulaj jól látja, lehet még ideig-óráig tudják tákolni ebből előbb-utóbb ugyis csere lesz. Most mit vár egy 14 éves készüléktől? Az meg egyenesen nevetséges, hogy szerinte nem rendeltetésszerű használat, hogy használod. Magyarul lehűtöd vele a lakást amikor meleg van. Szerintem most hívj szerelőt, próbáld kihúzni a nyarat, és ha nem tudsz a tulajjal a cserében megegyezni nézz másik lakást. 200 ezerért azért már lehet válogatni. Valszinűleg minden egyéb problémához is így fog hozáálni, szóva klimától függetlenül is lehet jobb, ha meszabadulsz tőle.
2023. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként nagyon nem fair a tuljadonos hozáállása. Pontosan tudja hány éves a klíma, amikor kidata a lakást kalulánia kellet volna a közeljövőben ezzel az öszeggel. Nem tudom mióta van kiadva, de ha azt számolom havi 200 ezres bérleti díjból simán felére lehet tennni 4-500 ezret javításra 3 év alatt. Persze megteheti, hogy tesz rá, te elmész, aztán kiadja másnak klíma nélkül olcsóbban, mert ennyi pénzért senki nem fog kivenni egy panelt amiben nyáron akár még éjjjel is 30+ fok van (laktam ilyen helyen tapasztalat, tényleg élhetetlen)...
2023. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

É már azt a részét sem értettem, hogy egy panelért hogy lehet havi 200 ezret fizetni?

Ennyiért vagy kevesebbért jelenleg 211 db kiadó 2 szobás téglalakás van Budán, vagy a Belvárosban.

[link]

2023. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Egy normálisan felújított panelért több környéken simán elkérnek ennyit (pl római parti lakótelep, gazdagrét, stb). Lehet a kérdező épp a környéken dolgozik. Amikor az infoparkban dolgozam én is a környéken bérletem panelt, tiszta szívás lett volna a belvárosból kijárni.
2023. aug. 3. 12:06
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

#8

"Lehet a kérdező épp a környéken dolgozik."

Na igen, ez van amikor a troll gyksok elfelejtik, hogy melyik felhasználóval vannak bejelentkezve...

2023. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez a klímafétises kérdező, vagy a tulaj maga aki elkezdte fényezni a paneljét...Amúgy meg lehet azért tette fel így a kérdést, mert kiváncsi volt lesz-e ebből közfeláborodás és kicseszhet-e a bérlőjével....
2023. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!