Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek fognak 1-2 éven...

Szerintetek fognak 1-2 éven belül a duplájára nőni az albérletárak? Mivel az ingatlanok is hatalmas dráguláson mentek át, követnie kéne az albérletáraknak is.

Figyelt kérdés
Csak kérdés hogy az átlag ember hogy fogja azt megfizetni
2023. aug. 21. 23:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

10, neked sok a 150 ezer, ami valóban sok pénz.

De egy 40 milliós lakásnak csak az átirási illetéke 1.6 millió...

Ahhoz mit szólnál?

2023. aug. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez a "lelakás" kérdés is vicces téma. Vannak egy barátom, aki két barátjával bérel egy három szobás lakást. Jó fejek, kedvesek, bírom őket, de olyan szinten kupisok, igénytelenek a környezetükre, hogy - mivel papucsot nem tudnak adni, de zokniban nem vagyok hajlandó azon a padlón mászkálni, amiről két nap alatt sem törlik fel a kiöntött üdítőt, és elképzelhetetlen számomra, hogy cipőt hordjak benn - rendszeresítettem náluk egy vendégpapucsot, ha átmegyek, és elmosogatom a poharam, amiből inni fogok. Hál' Istennek nincs ebből sértődés, ők leszarják, úgy gondolják, hogy bogaras vagyok. Egyszer voltam náluk akkor, mikor jött hozzájuk a tulaj a lakbérért, egyikük rendezte vele a rendeznivalót, én közben a barátommal kimentem cigizni. Kérdeztem, hogy amúgy mit szól a tulaj az állapotokhoz, mire ő kiszólt, hogy arra van a kaució, meg bele van kalkulálva.

Ehhez képest az én házinénim már azt borzasztó lelakásnak tartotta, hogy szóltam neki, hogy most, hogy már harmadik éve lakok itt, ideje lenne egy tisztasági festésnek, mert kezd színe lenni a falnak a bejárati ajtó mellett lévő villanykapcsolónál (azt a BKV-s kezemmel fogdosom össze. És ez nagyon durván látszik :D), illetve két ajtónak lötyög a kilincse, azt ki kéne cserélni. Szörnyülködött, hogy hogy sikerült ilyen rövid idő alatt így lelakni, és szerintem meg ez természetes amortizáció. Kérdeztem, hogy ő milyen időközönként festi ki a saját otthonát, és mondta, hogy hát természetesen évente! Mondom akkor miért gondolja, hogy én valami tünde vagyok, aki nem használja a kilincset, hanem csak úgy átlebeg egyik szobából a másikba, meg hogy én nem szeretnék tiszta, kifestett otthonban élni. Mondtam, hogy nem kell szakit hívnia, megoldom, csak csináljuk azt, hogy kérek számlát az új kilincsről, meg a festékről, megcsinálom én, és levonjuk a cuccok árát a bérleti díjból (meg hátha valahogy le tudja írni az adóból), mert hogy ingyen kifestem az otthonom, az oké, az otthonom, én lakom ott, nekem is érdekem, de nem esik jól az, hogy nekem még költeni is kelljen az ő lakásának az állagjavítására, amiért amúgy is fizetek. Belement, de továbbra is sopánkodott, hogy hogy lehet így lelakni valamit - közben meg gondolom, a saját lakásában ugyanezek történnek, de az nyilván más.


Két véglet.

2023. aug. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#11


Jaj, hagyjad már ezt a nyafogást!

Akkor írd le, hogy mindent a bérlővel szeretnél megfizettetni és kész!

Javaslom fizettesd ki a bérlővel a 40.milliós ingatlan teljes árát előre plusz az 1,6 millió átírási költséget is és még ezek után kérjél havonta albérleti összeget 1 millió forintot havonta.

Ez így már megfelel neked? 🤔

2023. aug. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én egy vidéki romos vályog örökség árából (6millio) vettem egy Budapesti bérlakás örökös bérleti jogát, jelenleg 30.000ret kell fizetnem havonta 1.5szobás lakásért. Ilyen is van, aki nem engedhet meg magának 150ezret egy hónapra, ilyenben is gondolkodhat.
2023. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, én egy 1.4 milliós vidéki vályogház negyedrészét örököltem, ilyenkor mi van? *sírvanevető emoji*
2023. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%
6-7-8milliót azért nem lehetettlen összeszedni pár év megfeszített melóval 2-3állásban akár. Volt hogy reggeltől délutánig asztaloskodtam, délután pedig árut töltöttem lidl-ben 2 éven át, ebből tudtam elindítani a vállalkozásom 2 év alatt 5millát tettem félre. Semmi sem lehetettlen.
2023. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16


"semmi sem lehetetlen"

Rendben akkor miért nem lettél milliárdos? 🤔

Jah, hogy akkor mégiscsak lehetetlen. ☝️

2023. aug. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
Mert még csak milliomos vagyok a szakmámból, de hidd el a cél ott van ha megélem. Van még rá 30aktív évem legalább remélem.
2023. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!