Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes egyáltalán klímát...

Érdemes egyáltalán klímát beszereltetni fűtésre? Hatalmas költség, rengeteg buktató (a kültéri egység ne legyen szeles helyen, mínusz 15 fok alatt kevésbé hatásos, a H tarifa kiépíttetése nagyon drága, a tájékoztatás igen sovány stb.)

Figyelt kérdés

Nem érdemesebb megmaradni a gázkazánnál és rásegíteni hősugárzóval?

Vagy a hősugárzó üzemeltetése drágább mint a klímáé?


Kérem, hogy a trollok és minősítést osztogatók kíméljenek. Csak választ szeretnék kapni.



#Klímával fűtés #Klíma vs hősugárzó
2023. júl. 18. 12:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Hősugárzó... na az totálisan a kvadrága és alacsony hatékonyságú kategória.
2023. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
53%

Mi pont azt szereltetünk fel, úgyhogy természetesen érdemes. :-)


A beszerelés költségét azzal vesd össze, hogy a gázhoz gáztervet kell készíttetni és a jó ég tudja mi mindent átalakítani a házban (ami teljesen jól működik), csak azért, mert ma már az úgy nem építhető meg.

A H tarifával egy időben mi napelemet is rakatunk fel. Így nekünk eleve cserélni kell a villanyórát.

Az, hogy -15 C fok alatt kevésbé hatékony, kissé nevetséges probléma. Évek óta nem volt olyan tél, hogy egy percig is ilyen hideg lett volna.

Azt nem hallottam, hogy a kültéri egység ne legyen szeles helyen. Eresz alatt lesz, nem hinném, hogy ez gond lenne.


És nem utolsó sorban, nyáron szükség lehet arra is, amit sem a gázkazán, sem a hősugárzó nem tud produkálni: a hűtésre.

2023. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
19%

Eddig milyen fűtésed van?

Én nem építeném ki...

Megcsináltam egyedül a külső hőszigetelést és vízteres kandallóval fogok fűteni.

Eddig is az volt,csak idén csináltam a szigetelést.Behálozzuk,oszt jó van,vagy festjük,vagy egyszer majd nemesezzük

2023. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
64%

Jelen energia árak mellett én maradnék a gáznál (bár ennél a csürhénél nagyon nehéz előre tervezni...). Ha van pé'z, akkor szereltetnék klímát is és H tarifa. Így kombinálható, hogy melyikkel éri meg éppen jobban, melyik ad jobb hőérzetet, blabla.

Alapvetően szerintem csak a klíma önmagában komfortos fűtésre alkalmatlan. Én legalábbis utálnám, hogy állandóan mozog a levegő, zúg, stb. Nyaralóba mondjuk oké, de az otthonomba inkább ne.

2023. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

2# Visszatáplálós rendszer lesz?

Csak azért kérdezem, mert nálunk a szolgáltató nem engedi a visszatáplálós rendszer mellett a H tarifát is.

2023. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
5-ös, na erről most hallok először. Köszi az infót, utánaérdeklődöm. Alapesetben természetesen visszatáplálós rendszerben gondolkodunk.
2023. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Gáz központi fűtés van, csak félek, hogy a tél kellős közepén megadja magát. Múlt télen még 50 m-t meg is takarítottam a támogatott keretből. 120 m2-es a lakás.


Hűtésre nem kell a klíma, mert a legnagyobb kánikulában is kellemes itt bent a hőmérséklet. Nagy fák vannak körös-körül.


4/5: nagyon fontos szempont, én is utálnám, hogy állandóan mozog a levegő. És még hangot is ad a klíma?


Na, akkor az egyik helyiségbe tetetek egy kályhát, szépen kitakaríttatom a tartalék kéményt és kész. Ha nincs gáz, eltüzelem a rengeteg faanyagot, ami van körös körül.


És jövőre kicseréltetem a kazánt kondenzációsra.


Sok segítséget kaptam a döntéshez.


3/5: milyen a vízteres kandalló? Nem ismerem.

2023. júl. 18. 13:07
 8/40 A kérdező kommentje:
Persze nem 50 m-t, hanem 50 m3-t takarítottam meg. És a villanyszámlám sem volt sok.
2023. júl. 18. 13:08
 9/40 anonim ***** válasza:
Központi fűtésre van kötve 11 radiátort melegítek vele
2023. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Na, ezt megnézem a neten! Őszintén szólva soha nem hallottam róla. Nem kell pincében elhelyezni. Ugye?
2023. júl. 18. 13:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!