Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire korrekt a tulajtól?

Figyelt kérdés

Albérletben élek, és közjegyzőnèl közöttük meg a szerződést, ami nekem 150 ezrembe került. Akkor nem volt szó arról, hogy az aláírt 1 év letelte után a kiköltözési nyilatkozatot újra közjegyzőnèl kell intézni. Néhány hete szólt a tulaj, hogy akkor ő foglalna időpontot, amit ismét én fizessek. Megjegyzem, ebben az elmúlt 1 évben fizettem mindent rendesen, a lakást egyáltalán nem laktam le, nagyon vigyáztam mindenre, és kb.egyetlen egy rossz szava sem lehet rám. Szèt vet az ideg jelenleg, mert azért berlek lakást, mert rohadtul nincs pénzem sajátra, ergo annyi pénzem van, hogy épp kijövök belőle 1 hónapban. Erre most kb.a fizum felét kéne kifizetnem.


Ez normális hozzáállás???



2023. aug. 30. 00:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Nem normális dolog ez.

Mondd meg, hogy neked semmiféle kiköltözési nyilatkozatra nincs szükséged közjegyző előtt. Ha ő akar bármit a közjegyző előtt, akkor ezt ő fogja fizetni.

Legközelebb pedig már beköltözés előtt így kell indítani. A tulaj kap kb. havonta ennyit, van miből közjegyzőt hizlalnia. Egyébként az ő díját is sokallom, igaz, én régen jártam utoljára ügyvédnél, közjegyzőnél.

2023. aug. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
40 ezer körül kérhet a közjegyző, ha nem ő írja meg a szerződés szövegét, akkor még ennyit sem. Téged hülyének néz a bérbe adó és jól lehúz.
2023. aug. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
91%
150 ezer? Hát téged aztán jól átcsesztek!
2023. aug. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 7000 ft-ot kérte közjegyző (én vittem a szöveget).
2023. aug. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

Én tavaly kérdeztem körbe a közjegyzőknél, aláírt albérleti szerződés mellé mennyibe kerülne egy kiköltözésit írni. Mindenhol egy havi bérleti díjat mondtak.

Ez egyébként a bérbeadó költsége, nem a bérlőé.

2023. aug. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Már beköltözésnél sem a te dolgod lett volna, max felezni szokták, de teljesen áthárítani a bérlőre?? Nem kellett volna belemenned és most sem mennék bele.
2023. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
61%
LoL
2023. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Bérbeadó vagyok. A kiköltözési nyilatkozat NEM jár le, nem kell megújítani. A nyilatkozathoz csak a bérbeadónak fűződik érdeke, tehát a közjegyzőt neki kell fizetnie. A közjegyző az ügyvéd által készített/ellenjegyzett szerződés alapján készíti el a nyilatkozatot. A nyilatkozat nem helyettesíti a szerződést.
2023. aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 xswerdy ***** válasza:
93%

Itt feltehetőleg a teljes bérleti szerződés lett közokiratba foglalva, azért ilyen drága. Ezt nem szokták, csak egy kiköltözési záradékot szoktak kérni. Nem tudom, hogy volt írva a szerződés, lehet, hogy fixen egy évre szólt, a hosszabbítás lehetősége nélkül, és most lejárt, ezért kell újat kötni.


Nem értem ezt a nagy felbuzdulást a köjegyzői záradék körül. 1 havi bérleti díjat kifizetni? Akár ki fizeti, ez teljesen aránytalan. Ér ez tényleg ennyit? Én még soha nem kértem ilyet a bérlőktől, eszembe se jutna.

2023. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
4: Szia, ez záradék? Melyik közjegyző? Idén?
2023. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!