Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Törvényes úton hány nap alatt...

Törvényes úton hány nap alatt lehet a leggyorsabban, egy nem fizető bérlőt kirakni az ingatlanból, közjegyzői kiköltözési nyilatkozattal?

Figyelt kérdés

2023. szept. 24. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Elöször is azonnali hatállyal felmondasz neki a nemfizetés miatt, adsz 10 napot a kiököltözésre, közben meg az ügyvéddel elindíttatod az eljárást.
2023. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Kb. 2 hónap. Nekem ezt mondta a közjegyző, amikor el akartam indítani az eljárást. Fel kell mondani a szerződést, aztán bíróság dönt, hogy jogos-e, utána kiszabják melyik végrehajtóhoz kerül az ügy, végül a végrehajtó kiteszi. Nekem így mondta a közjegyző.
2023. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A kilakoltatási moratórium miatt nem fogom tudni kirakni a bérlőt a törvényesen a SAJÁT LAKÁSOMBÓL, ha ez a procedúra 2 hónapig tarthat:

A végrehajtó november 15. és április 30. napja között magánszemély esetében nem intézkedhet a lakóingatlanból történő kilakoltatás iránt.

(Vht. 183/A. § (2) bekezdés és Vht. 183/C. § (2) bekezdés)

2023. szept. 24. 15:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Igen, ez sajnos így van. Én is rájöttem, hogy ezzel a közjegyzői szerződéssel tulajdonképpen nem megyek semmire, csak kifizettem érte egy vagyont. Azért egy telefont megér, hívd fel holnap a közjegyződet, hogy ő mennyi időt mond. Nekem azt mondta, hogy az amit leírtam, lépésről lépésre hetek, tehát hetek mire a bíróság dönt róla, hetek mire végrehajtóhoz kerül, és hetek, mire a végrehajtó kiteszi, tehát így jön össze a kb. 2 hónap.
2023. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ma felhívom a közjegyzőmet, kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani.
2023. szept. 25. 04:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a közjegyzőn múlik, hanem a bíróságon és a végrehajtón. A közjegyző max. két nem alatt elintézi a szükséges papírokat.

Reálisan egyébként 2-4 hónap, ha minden rendben megy.

Persze, bosszantó a dolog, de az az igazság, h záradékolás nélkül csak peres eljárást indíthatsz, az pedig alsó hangon 2 évig is elhúzódhat, rossz esetben jóval tovább is. Szóval mégse annyira haszontalan azért.

2023. szept. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sikerült beszelni vele?
2023. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltem a közjegyzővel, kb. 2 hónapot kell várni, amire a végrehajtó kiteszi a bérlőket.
2023. szept. 26. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:
A végrehajtó költségét ki fogja megelőlegezni? Ugyanis ingyen nem dolgozik. Náluk "előre" kell fizetni, csak akkor teszi a dolgát. Tehát még azon is lesz a kérdezőnek költsége szerintem...
2023. szept. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!