Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha beköltözöl az albérletedbe...

Ha beköltözöl az albérletedbe akkor át kell íratni valamit vagy nem pl az órakat?

Figyelt kérdés
Segítséget köszönöm szépen
2023. szept. 27. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
szerződéstől függ. Én tulajdonosként pl. nem iratom át az órákat, az én nevemen vannak, a bérlő rezsiátalányt fizet félévi elszámolssal.
2023. szept. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Tulajdonosként nem iratom át az órákat, nevemen vannak, a csekkeket pedig bescannelem az albérlőmnek.
2023. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Albérlő vagyok, sosem iratták át. Hozták a számlákat, vagy neten elküldték, ami alapján fizetni kellett.
2023. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában az állami tulajdonú bérlakásoknál van csak a bérlő nevén az óra. Ott is csak a határozattlan idejű szerződéseknél
2023. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Magán tulajdonban lévő ingatlanoknál nem írnak át közmű órákat.
2023. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
88%
Szerződéstől függ.
2023. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem szokás átiratni az órát. Nekünk havonta (villany) és negyedévente (víz) kell lefotózni az órát, e-mailben megküldjük a tulajnak, ő intézi, fizeti és e-mailben küldi a számlát, neki utaljuk az összeget havonta a bérleti díjjal együtt.
2023. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!