Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Sorstársaim, hogy bírjátok az...

Sorstársaim, hogy bírjátok az életet budapesti garzonban?

Figyelt kérdés

170.000 Ft plusz rezsibe bérlem most az albérletemet zuglóban, kb 35 nm lehet. Egyik volt kolléganőm egy ennél is kisebb galériás földszintibe lakik, igaz neki olcsóbb a lakhatása.

Nézegettem, hogyha a jelenlegi spórolt pénzem kipótolnám egy 15 millióval akkor talán tudnék venni egy ilyen galériázott 20 nm-es garzont.

Én néha 35 nm-en is úgy érzem már, hogy meghülyülök a szűk élettértől, de ennél kisebbe pláne nem tudom, hogy lehet bírni.

A mentális részéről nem is beszélve, hogy a fizetésem fele elmegy egy ekkora albérletre.

Néha gondolkozom, hogy visszaköltözök vidékre, mert olyan nagy karriert se futottam be, mint anno hittem majd a fővárosban befogok.


Nem tudom egy jó munka, de ez az élhetetlen életstílus vagy egy rosszabb meló de jó lakhatási környezet, ti hogy álltok ehhez? Nyilván mind a kettő jó volna, de nekem egyelőre az kilátástalan.


2023. szept. 27. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
200.at fizettem egy szoba konyha fürdőre, rezsivel együtt. Kb 40-50 nm között lehetett. Na de télen megfagytam, hiába fizettem( ha érdekel uziben leírom miért), nyáron pedig meghaltam a melegben, látszott hogy rossz anyagból építették. Nekem is rá ment a mentális egészségem.. elköltöztem vidékre.
2023. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

agglomerációba költöztem egy 50 m2es tégla lakás árából, és jelenleg a nappali-étkező-konya területe 40 m2. Ez kell neked is.

Tök jó úgy végig menni a házon, hogy nem esek pofára a mindenhova lepakolt cuccaimba.

2023. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

2+

70 m2 alatt nem igen szabad építkezni, mert a fajlagos m2 költségek elszállnak.

2023. szept. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
35 m2-en vígan elvoltam, szerettem is. Most egy 20 m2-esben lakom. :( Szerinted...???
2023. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben én biztosan a vidéket választanám, ha találok olyan munkát ami eleget fizet ahhoz, hogy ott normális életkörülményeim legyenek. Pl. Egy 55-60 nm közötti kétszobás tágas zöldövezeti lakásban lakhassak, ami az adott településen nincs távolt a szolgáltatásokból, jó a közlekedése. Egyébként a 170+rezsi az sok jelenleg is, a 35 nm-es lakásért Zuglóban. Nem szubjektíve sok, hanem objektíven is.
2023. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

167000 ft/hó a legjobb lakáshitel, 20 éves fix törlesztővel.

Ha az albérletet tudod 170000el fizetni, akkor ezt is

2023. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a nyomi tulajdonosok egyre drágábban adnak ki lakást, amiből fingot sem adóznak.
2023. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6+

20 millióra*

2023. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Baszdki, nektek nem csak egy szoba jutott osztott albiban? Mázlisták.
2023. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!