Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedül élő "sorstársaim"!...

Egyedül élő "sorstársaim"! Mennyit költötök élelmiszerre egy hónapban?

Figyelt kérdés

(leginkább azok válasza érdekelne akik próbálnak egészségesen étkezni és tudatosan vásárolni plusz a pénz sem veti fel őket)

22 éves lány vagyok és kirepültem a fészekből.

Nem albérlet, örököltem a házat, de ez nem is lényeg.

A fizetésem sem valami hú de jó. (130-150között, mikor hogy)

Dolgozok ezen, hogy jobb legyen egy jobb munkahellyel.

Tehát akik hasonló helyzetben vannak azok kb. mennyit költenek egy hónapban élelmiszerre?

És miket szoktatok nagy általánosságban enni?

Persze tudok főzni plusz ha elém raknak egy receptet akkor megcsinálom. (az már más kérdés milyen lesz a végeredmény:D)

Így, hogy egyedül élek szeretnék jobban odafigyelni a pénzre és magamra is.



2021. márc. 30. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyedul elek,de egeszsegesen etkezek. Szoktam nyersen enni mindent vagy fozve aznapra es masnapra. Csak alapanyagokat vasarolok: zoldseg,gyumolcs,hus ,hal,tojas,olajos magvak. Kivetel egy keves sajt,natur joghurt. Inni csak izet vagy aztatott teat.

Soha nem rendelek. Neha csinalok ezekbol vmi edesseget.

JNoizuen orommel eszek mindent.

2021. márc. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

40-45 000 Ft.

1600 kcal/nap kb.

2021. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"És miket szoktatok nagy általánosságban enni?"

Tejtermék, szalámi, kenyérféle, sütemény, főzelék, leves, sültek, rántotta, csokoládé, cappuccinó, zöldséglevek.

2021. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, minél egészségesebben eszek, egyre kevesebbet költök. 2naponta veszek saláltát, csirkemell, abonett. Néha feldobom tojással, egyéb zölségekkel. Nem főzök mindennap, de ha igen akkor "rátétet" a salátára. A magvas tejekből meg nem lehet (vagyis én nem bírok) annyit meginni, mint sima tejből.

Kávé a bűnöm mert a kapszula egyre drágább.

2021. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fordítasz rá egy kis időt és előtervezel sokat segít. 50ezer forint kb.
2021. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem 40-80 ezer között is szór, attól függően, hogy mennyiszer főzök, amikor nem főztem, mennyiszer rendelek, ha irodába bejárás van, ott némileg olcsóbb a kajálda, mint a rendelés, nemrég lett ismét SZÉP-kártyám, előtte 1,5 évig nem volt.


Mi számít egészségesnek? Mert szerintem ha minden nap többször eszünk zöldséget, gyümölcsöt és csökkentjük a kalóriabevitelt (pl. fehérliszt), az már tök egészséges. Vizet vagy teát iszom (ez utóbbit természetesen nem "ízesítem"), próbálom magamba tömni a zöldségeket, gyümölcsöket, ehhez kb. meg kell tévesztenem magam (pl smoothie), mert 'ösztönből' ezeket nem kívánom és ha elfogyasztom, 'nem esik olyan jól', szóval nem veszi el az éhességemet vagy nincs benne az az érzés, hogy ez de finom volt. Főétkezések között puffasztott rizst, koprovit kekszet, kesudiót eszem.


Sajnos rettenetesen szeretem a tejcsokit, tehát ebből is rengeteg fogy és megszerettem a sört, sokszor iszom alkoholmenteset, hogy azért ne alkoholizáljak.


Szeretek főzni, de főállás mellett estin tanulok, tudom, hogy sokaknak ez semmi, de engem a heti 4 nap suli még távoktatás és home office mellett is leszív ( szerintem a szeptember meg horror lesz....), sok a beadandó, a zárthelyi. Most is zh-ra készülés közben lógtam fel ide.


Így is sokszor van, hogy a konyhában a sámlin a laptop és amikor épp nem keverem a kaját, akkor írom a beadandót. :D

2021. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Paleo mód táplálkozom. Átlag napi 1 eFt az élelmiszer (csak alap, semmi feldolgozott: hús, zöldség, gyümölcs, fűszer) + 1,200 a kiegészítők (vitamin, ásványi anyag). Napi ~ 2e kcal.
2021. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 60 ezer, ugyanis csak olyan barátaim vannak, akikkel nem nagyon járunk egymáshoz, így hetente 1x be kell ülni valahová, ami húzósabb. Máskor főzök magamra. Imàdom az édességet sajnos, kenyérféléket kerülöm, marad az abonett, tojás és sok zőldség. Sertéshúst egyáltalán nem eszem.
2021. júl. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!