Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Rovarirtás, csótányirtás hogy...

Rovarirtás, csótányirtás hogy működik a panelházakban? Köteles vagyok beengedni őket a lakásba?

Figyelt kérdés

Idén költöztem albérletbe, lakásba, most lesz az évi rovarirtás, de nem tudom ez hogyan működik.

Köteles vagyok beengedni az irtókat a lakásba? Hogyan történik pontosan az irtás, mit csinálnak ilyenkor? Valami gázt fújnak szét a lakásban vagy mi? Melyik helységekbe mennek be?


2023. okt. 2. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem kérdezni szokták láttam-e csótányt és ha igen merre aztán oda fújnak permetezővel.

Utána 2 óráig hat, addig el kell hagyni a lakást.

Egyszer festéshez ki volt pakolva minden, pont akkor jöttek és kértem fújjanak körbe minden helyiséget.

2023. okt. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
4-5 helyre, tenyérnyi folyadékot a fürdőbe és konyhába főleg. nem vagy köteles, de aztán ne sírj, ha telemegy a lakásod állattal.
2023. okt. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fecskendőből 5-6 helyre nyom egy-egy borsónyi pöttyött, azt ott kell hagyni.
2023. okt. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

A csotanyok nem fogjak kerdezni, hogy bemehetnek-e.

Ez ugy mukodik, hogy befujnak minden lakasba, ahol intelligens emberek elnek es beengedik oket, a csotanyok meg oda menekulnek, ahol a budosparaszt nem engedi be az irtokat, es ott elnek tovabb boldogan, amelyik lakas nem lett befujva.

Szoval nyugodtan megtagadhatod, hogy bejojjenek a csotanyirtok, de arra keszulj fel, hogy az alattad es feletted levo lakasbol az osszes rohadt dog a te lakasodban fog landolni.

En boldog lennek, ha hozzam ingyen jonnenek az csotanyirtok.

2023. okt. 2. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi házunkban évente kétszer van csótányirtás, de az csak a közös területre szól. A lakásokba, aki kéri, plusz pénzért bemennek és vagy fújnak, vagy zseléznek. Ki hogy kéri.
2023. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles beengedni az irtást végző szakembert. Akkor leszel köteles beengedni, ha a népegészségügy erre határozatban kötelez. Ha fertőzött a ház, és amiatt nem sikerül kiirtani mert az egyik lakó ellenáll, és nem engedi be az irtót, akkor annak lesz költsége, részint egészségvédelmi bírság a népegészségügytől, részint a társasház a plusz(egész társasház) irtások árát rajtad követelheti bíróságon, és sikerrel fogja követelni. De h@@lye lennél, nem beengedni akkor sem, ha nálad nem láttál csótányt, és te fizeted az irtást. Ha van az épületben akkor az összes nálad fog hemzsegni ezután. Panel épületben az építési technológia miatt ha egy lakásban van, akkor van bejárata minden a tömbben lévő lakásba. Ne a rovar irtásra használt peszticidtől féljél, abban a koncentrációban ahogy te fogsz ezzel találkozni nincs rád hatással. Viszont a kártevők által terjesztett betegségek hatással lesznek rád.

(azt nem árt tisztázni előre, hogy a lakásokon belüli irtás a lakás birtokosának a költsége vagy a társasház fedezi a költséget)

2023. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!