Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tanácsot szeretnék, tapasztala...

Cukor chan kérdése:

Tanácsot szeretnék, tapasztalatok albérletről? (Összeköltöznék párommal)

Figyelt kérdés
Párommal már pár éve együtt vagyunk, lassan szeretnénk összeköltözni. Nem most és valószínűleg nem jövőre, de a közel jövőben. A probléma az, hogy nem tudom milyen alternatívák lennének. Ő nem bánja az albérletet, sőt, barátok még ajánlották is, akik albérletben laknak. Azonban nekem vannak kétségeim. Persze, sok múlik a tulajon, ki kell választani a megfelelőt, akiben meg is bízol. De ez még mindig nem győz meg. Ezért szeretném itt megkérdezni, hogy akinek van tapasztalata, az mit mondana. Zavar a tény, hogy nem csinálhatnánk akármit a lakással (felújítani, festeni), hogy nem cserélhetünk zárat (elvileg), nem a miénk. Azonban egy lakást nem tudunk kifizetni, és minimum évek lennének jó fizetéssel összegyűjteni. Tudom, hogy más megoldás valószínűleg nincs, ezért is szeretném meggyőzni magam, hogy ez jó ötlet (mármint albérletbe költözni). Előre is köszönöm bárki visszajelzését!

2023. okt. 5. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Inkább maradjatok valamelyik szülőnél, nadrágszíjat húzzátok össze, túlórázzatok többet, mint amint bírnátok, és akár 3-4 év múlva meglesz az önerő. Inkább a hitelt fizessétek mint az albérletet.
2023. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy önerőt kell összegyűjtenetek, az max pár év. Ha egy teljes lakás árát akarnátok, az az áremelkedések és az infláció és az albi fizezés miatt csak évtizedek múlva sikerülne.
2023. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lakva ismerszik meg a másik.
2023. okt. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!