Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg a mi hibánk, hogy...

Tényleg a mi hibánk, hogy beázott az ajtókeret?

Figyelt kérdés
Pár hete nem lehet bezárni a fürdőszoba-ajtónkat az albérletben. A keret alja kipúposodott, lett benne egy hullám, ami kemény, nem lehet visszanyomni, így az ajtót sem bezárni, az ajtóbeállítása sem segít. Egyéb elváltozás nem látszik az ajtókereten. Jeleztem a főbérlőnek, aki hívatott egy karbantartót, aki megvizsgálta a falban a nedvességet, ami a "határérték alatt volt", illetve csinált pár fotót. Majd pár napra rá jött a főbérlő is, megvizsgálta a keretet, meg a fürdőt, és szerinte beázás történt, amiért mi vagyunk a felelősek, mert nem tisztítottuk rendszeresen a lefolyót. Valóban csak kb 2-3 havonta tisztítottuk, és valóban volt benne sok haj, trutyi, de a zuhanyzókabinban mindig lefolyt a víz, sosem folyt ki a fürdőszoba padlóra, különben korábban tisztítottuk volna. Nem értem, hogy egyébként egy relatív koszos lefolyó, hogyan okozhatja a 4 méterre levő ajtó beázását, ha a víz lefolyik. Egyébként ugye a beázás nem bizonyított, mert nincs felpuposodva a festék az ajtókereten, illetve szét sem lett szerelve. Én meg nem akarok olyan dologért fizetni, ami nem bizonyítottan az én hibám. Mit gondoltok?

2023. okt. 8. 20:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy fotó sokat segítene.
2023. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

Valószínüleg a fa természetes vetemedése okozza a deformációt a leírtak alapján. Ez történik, ha az első, legolcsóbb legsilányabb minőséget építik be.

Egyébiránt ha beázás van, honnan folyik a víz? Látni -e pl. a mennyezeten foltot, ami beázásra utal?

2023. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Itt nem erről van szó!

A beázást sok dolog okozhatja.

1. ha a fal maga nincsen megfelelően vízszigetelve a zuhanyzóban és akár a csempe fugáin keresztül is, de beszivárog a falba a víz. Nálunk ez volt, még a szomszéd helyiség fala is nedvesedett és dobta l a festéket meg a vakolatot.

2. ha a zuhanyzáskor kifolyik a víz és a járólap réseinél elfolyik az ajtókeret, az megszívja magát vízzel. Sajnos ez is volt, vízkő foltok is látszódtak az ajtófélfán. Az alja elkezdett kicsit megduzzadni és takarításkor könnyen sérül.

3. a zuhany csatlakozása a falban nem jól van megcsinálva és szivárog a falon belül. Ez is volt nálunk. bontani kellett hozzá a falat, mert a fal másik oldalán is foltot csinált a víz és dobta le a vakolatot.

Sajnos a fürdőszobánkban a zuhanyzót (épített) nem jól csinálták meg, sem a falat nem szigetelték a csempe alatt, sem a bekötése nem sikerült jól a zuhanynak, sem a zuhanytálca pereme nem volt jól megoldva és kifolyt a víz. Ez utóbbiban mi is tehettünk volna többet ha óvatosabban zuhanyzunk, de már mindegy. A fűrdőszobában a zuhanyt átépíttetük, most már egyik probléma sincsen.

Ami teljesen bizonyos, hogy ha a lefolyó nem hibás akkor nem tud víz a falhoz onnan eljutni csak annyitól, hogy nincs gyakran tisztítva. Ha a lefolyótól ment víz a falhoz - ez lehet éppen úgy ahogy a zuhanynál - akkor ott a tömítéssel van a gond, nem azzal hogy nem volt tisztítva. Ha nem tisztítod akkor csak eldugul és felgyűlik a zuhanytálcában a víz, de a falhoz ettől még nem fog eljutni. Maximum ahogy nálunk, hogy kifolyik a padlóra és ott folyik el az ajtóig. De ezt láttátok volna.

2023. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, hogy egyébként egy relatív koszos lefolyó, hogyan okozhatja a 4 méterre levő ajtó beázását,"

Ti valami villában laktok, hogy ekkora fürdőszobátok van? 😂

Nálunk az egész fürdőszoba 2x3 méteres, 1 méterre van az ajtaja a közepétől, vagyis a lefolyótól, de mivel középre lejt, sose folyik víz az ajtóig.

Amúgy, ha pozdorjából készült az ajtó, az a párát is magába tudja szívni és az tud felpúposodni. A fából készült ajtó szerintem nem, akkor sem fog felpúposodni a deszka, ha vízben áztatod.

Úgyhogy ne hagyd, hogy baleknek nézzenek!

2023. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%

"A keret alja kipúposodott, lett benne egy hullám, ami kemény, nem lehet visszanyomni, így az ajtót sem bezárni, az ajtóbeállítása sem segít."

Ettől az ajtót magát miért nem lehet becsukni? Leírásod szerint ez a küszöb ami felpúposodott.

Lehet, hogy a járólap alatt ázik.

Ha megkopogtatod az egyes járólapokat nem hallasz valahol kongó hangot?

2023. okt. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat. #5 De, a kereten lett egy hullam, a zár felőli részen, amibe beleutkozik az ajto szele, es ezert nem csukhato be teljesen.
2023. okt. 9. 11:18
 7/27 A kérdező kommentje:
#4: Nem villa, csak ilyen erdekes, hosszukas elrendezese van a furdonek. Picit tuloztam, lemertem most, es a zuhanyzo sarka es az ajto kozott 2.8 meter a tavolsag.
2023. okt. 9. 11:20
 8/27 anonim ***** válasza:

De még mindig nem tettél képet se a púpról, se a környékéről, se a járólapról.

Csiszold le a púpot flexszel vagy favésővel és kalapáccsal és máris csukódik.

2023. okt. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"#biztosítás #kár"

Milyen biztosítás meg milyen kár, ne viccelj már! 5 perces javítás házi barkács eszközökkel.

2023. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
Lehetséges ám, hogy az egész ajtókeret el van deformálódva és nem beázás, hanem az épület mozgása miatt. Nincsenek hosszan futó hajszálrepedések a falon? Milyen régi ház ez és hol van?
2023. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!