Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Laknál-e úgy, hogy máshol van...

Laknál-e úgy, hogy máshol van saját ingatlanod?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy mások ezt hogy látják. Van egy saját tulajdonomban lévő, tehermentes garzonlakásom, amiben három okból nem szívesen lakom. Kicsi, mert egy helyiség (plusz a fürdőszoba), budapesten van, de panelos környezetben, bár tégla társasház, de semennyire nem érzem magaménak a környéket, illetve két autóm közül a komolyabbiknak garázst kell béreljek, de itt nincs lehetőség rá, csak jóval odébb tudtam összehozni, ez macerás és kényelmetlen.

Akkor miért vettem meg? Mert befektetés gyanánt nagyon jó áron hozzájutottam. Akkor, mikor megvettem, bérleményben éltem. Keresek annyit, hogy az megfelelne ma is, csak ott a tulajdonos családi problémája miatt kellett kiköltözni, szerencsére volt hová, mert ez csak üresen állt.

Ha a mostanit eladom, abból az általam hőn áhított agglomerációban nem igazán tudnék vásárlásilag labdába rúgni, ezért most azon matekozom, hogy ezt kiadnám, ez kicsi garzon, mások igényei alapján nagyon jó helyen ellátottság és közlekedés terén, és bérelnék valamit egy általam kívánt környéken, igaz, ehhez ki kellene egészítenem anyagilag. A bérelt garázs eddigi díja is inkább ebbe menne bele. Sajnos hitelt még nem tudok felvenni, tehát lakáshitel még 3 évig nem pálya. Ki mit tenne?



2023. okt. 17. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátom és egy családtagom is úgy költözött nagyobb lakásba, hogy nem eladták a régit hanem kiadták bérbe.

Hitelre vettek egy új lakást és a bérleti díjból törlesztették a hitelt. Sok év alatt ugyan, de mostanra van két lakásuk. Az első garzon meg 1 szobás, helyette mindkettőnek lett nagyobb lakása. mindkettő 2 szoba+nappalival összenyitott konyha, csak barátoméké régi kocka épületben, a rokonomé meg panelben. Az ország két ellentétes végében.

Szóval igen, jó megoldás lehet ha nem eladod hanem kiadod. De még jobb ha nem bérelsz belőle hanem fizeted egy nagyobb lakás hitelét , persze ez attól függ mennyi önrészt tudsz összeszedni és mit tudsz megvenni.

2023. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

5 évet éltünk igy.

Hitelmentes kertes ház 25 km-re a munkahelytől, bekoltoztunk alberletbe megyeszekhelyre, kaptam albérlet tamogatast, plusz a benzin, plusz a jóval olcsobb rezsi kb nullara jött ki honap végén. A ház meg üresen állt végig.

2023. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mai napig bánom, hogy nem vettem ki egyik ismerősöm Budai lakását 150 ezerért. Már akkoriban is 250 ezret kéretett volna érte.
2023. okt. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag értelmezhető döntés lenne ez a részünkről (biztonságos és nem erősen mínuszos), akkor simán.
2023. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hitelképes max. fél évig nem vagy. Aztán tudsz hitelezni, ha nincs valami extra egyéb indok a háttérben. Szóval én azt az időszakot kihúznám és utána eladnám, vennék olyat, ami megfelel az igényeimnek. Nyilván, ha a konkrét számok így megengedik, de ez már nem derül ki a kérdésből.
2023. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeket, sajnos kihagytam, de most pótlom, hogy a hitelfelvételi lehetőség számomra azért nem játszik, mert annó apámmal közösen volt egy hitelprojekt, ami az ő kora miatt az én nevemen futott és sajnos beleszaladtunk egy végrehajtásba (CHF téma). Ez lerendeztük 2021-ben, de egyezséggel. Ennek pedig az lett a vége, állítólag van rá jogszabály is, hogy ilyenkor még 5 évig passzív KHR listás marad az ember. Akkor lenne max egy év, ha nem egyezséggel, hanem a ránklőcsölt feltupírozott tartozás teljes befizetésével zártuk volna. Namost így még mindig megérte, mert a teljes összeg az egyezséghez képest akkora különbség lett volna, hogy beszélni nincs értelme róla. De így maradt az, hogy 2021 augusztustól 5 évig marad a bárlista azaz KHR.
2023. okt. 18. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért én ezt az állítóleg jogszabályt felgöngyölíteném, ha a pénzügyi helyzet azóta rendeződött és csak ezen múlna a dolog. Nyilván ha így üres a zseb, akkor mindegy.
2023. okt. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem üres a zseb, csak annyira tele sincs ami elegendő lenne a mai felfújt ingatlanárak leküzdéséhez.
2023. okt. 19. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!