Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Személyiségi jogokat sért?

Személyiségi jogokat sért?

Figyelt kérdés

2 éve egy ingatlanközvetítőnél béreltem egy lakást.

Most úgy alakult, hogy elköltözök, viszont újból ugyanannál az ingatlanközvetítőnél szerződök.


Felhívtam az előző főbérlőt, hogy elköltözöm, és azt mondta, hogy az ingatlanos már kereste, hogy szeretne-e új albérlőt, és nem is értette, hogy mi van.


Lehet rosszul tudom, de szerintem az ingatlanos nem adhatja ki az adataimat a régi főbérlőmnek, hogy ki vagyok, hová megyek...?


2023. okt. 27. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

A lakast a tulajdonostol berelted, a kozvetiton keresztul. A kozvetito csak tajekoztatta a tulajdonost, hogy koltozni keszulsz hiszen mar van is uj szerzodesed.


Felesleges hisztizni, semmilyen jogsertes nem tortent.

2023. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Melyik szemelyes adatod serult?
2023. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Milyen személyes adatot adott ki? Lefotózta a személyidet, és elkültde neki, vagy a párod nevét stb? Tuti nem! Szerintem még a nevedet se mondta a lakás tulajdonosának, csak, hogy albérlőváltás lesz, és mástól kapja majd a pénzt.


"Felhívtam az előző főbérlőt, hogy elköltözöm"


Na ez tetszik! Milyen elöző főbérlőt hivtál fel? Még ott laksz nem? Na ebből látszik, hogy nem vagy tisztában az alap dolgokkal sem :)

2023. okt. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

"Melyik szemelyes adatod serult?"

Az mindegy. A lényeg, hogy végre van valami amin fel tudott háborodni! Erre várt egész héten!

2023. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem a történetet. A tulajdonossal ezek szerint kapcsolatban vagytok, neked megvan a telefonszáma, neki a tiéd, mivel felhívtad, hogy közöld a költözést. Milyen adatot adott át akkor az ingatlanos a tulajdonosnak, vagy ahogy te hívod, a főbérlőnek?
2023. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól értelmezem a sztorit: nem ingatlanos cégtől bérel a kérdező, hanem a tulajtól, csak a hirdetés ment az ingatlanoson keresztül.

A kérdező előbb nézett új lakás után, minthogy a felmondását benyújtotta volna, és ugyanannál a szakinál kötött ki. Az ingatlanos meg ezen infó alapján (hogy a kérdező költözést tervez), felhívta a volt ügyfelét, hogy újra felajánlja a szolgálatait - azaz új lakót találjon neki.

Csakhogy mivel ugye a kérdező fordítva csinálta a dolgokat, nem szólt a tulajának, hogy költözne, az nem értette, miért akar neki ajánlkozni az ingatlanos.


Itt nem adatok kiadásáról van szó, csak az ingatlanos próbált mihamarabb lecsapni egy potenciális (újbóli) ügyfélre.

2023. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!