Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kicsi lakás (kb. 15 m³)...

Kicsi lakás (kb. 15 m³) felfűtésére milyen olcsó megoldás van?

Figyelt kérdés

Néztem hősugárzókat és elektromos konvektorokat max. 20.000-25.000 forintért, még sosem használtam ilyeneket, ezekkel lehetséges, hogy felfűtsem a lakásnak nevezett szobámat?

És ezek mennyire dobják meg majd a számlát vajon?


2023. okt. 29. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet megmondani, mert a fűtés hatásfokát nagyban befolyásolja a szigetelés és a körbefűtöttség. Egy átlagos elektromos nem hőtárolós fűtőtest általában 2 kW-ot fogyaszt óránként. 1 kWh áram ára havi kb 210 kWh-ig 37 forint, afelett 72 forint. Tehát ha folyamatosan 2 kW a teljesítményfelvétele, akkor havi 103 ezer forint áramot fizetsz ki csak a fűtésre. De nyilván ebből lejön, ha termosztátos, hogy milyen hőmérsékletet állítasz be, milyen a szigetelés, körbe van-e fűtve a lakás.
2023. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Havi szinten biztos, hogy kifizeted villanyszámlára a vételárukat
2023. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Ha van tűzhely, az elég, napi 2x fél órát melegítesz benne valamit, és kész.

Meg a testhőd.

Sok bútor, lakástextília, vastag függöny, szőnyeg, falvédő, redőny.

Ha nem elég, akkor egy gyertya meg egy tea bemelegíti a lakást.:)

2023. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Mindegy mit veszel, ami 20 ezer körül van ugyanakkora hatásfokkal működik és nagyon megdobja a villanyszámlát.

Nekem 30-40 ezer volt 24 négyzetméterre amikor elromlott a főnyomócső és árammal kellett fűteni.

Ez olyan -10 fokos időben volt.

2023. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha nem óriási a belmagasság és körbe fűtenek, akkor amennyiben jól tolerálod a hideget, még az is lehet, hogy fűtened sem kell. Tavaly elég enyhe tél volt, a lakásomban is ritkán voltam, nem ment semmilyen fűtés és 17 foknál nem volt hidegebb sosem, amikor benéztem oda.

Persze azért beszereznék egy ilyen hősugárzót mindenképp, ha más nincs... klímát nem tudsz esetleg felrakatni? Azzal sokkal hatékonyabban tudnál fűteni, mint egy ilyen hősugárzóval.

2023. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Regi tegla tarsashazban belvarosban emeleti lskadbsn 16 -17 fok vsn futes nelkul egesz telen!!!!!!!


Tehat nem panel nem ujepitesu “tegla”!!


Hanem a jo oreg voros hagyomanyos tegla a nagyon vastag falakkal!!

2023. okt. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vagány ötlet, de kijön a matek: Ne fűtsd föl, a gatyád is rámegy. (De csak ha van körbefűtöttség, ellenkező esetben ez a koncepció kuka, mert szétfagynak a vízvezetékek a falakban.)


Ehelyett fókuszáld a fűtést:


1. Vegyél 1 db halogén hősugárzót. Ezek olyanok, hogy azonnal meleget sugároznak, és csak addig, amíg be vannak kapcsolva. Az 1200 W-tól nem kell megijedni, mert nem folyamatosan használod. Én ilyet kapcsolok be reggel a szobában, amíg felöltözöm (távirányítós konnektorban van, szóval ágyból kapcsolom, haha). Ez egy jól összerakott modell, tudom ajánlani, az égői is cserélhetőek (1-2 évet biztosan bírnak): [link] Ezt akár átviheted mindig a fürdőszobába is, és akkor a zuhanyzás is kellemes. Mivel csak rövid ideig használod, így a fogyasztása nagyon jól hasznosul.

Oriont ne vegyél, az szívás.


2. Vegyél még 1 db elektromos takarót, ezt használd (magad alatt) igény szerint (és szerintem 2 normál takaróval takarózz, a rétegezettség hatékony trükk, és akkor elég csak lefekvéskor fél-egy órát bekapcsolnod a takarót). Nem tudom, geopolitikailag hol élsz, úgyhogy nem tudok neked jó linket keresni. Az Emag-ot ugyan nem javasolnám, mert nem az Emag az eladó, de mivel itt ez csak 7000-7500 Ft, végülis megérheti: [link]


3. Vegyél egy bundás papucsot (Auchan, Tesco, csak vigyázz, hogy jó nagy legyen, mert a bunda szoríthatja a lábadat). Ha nem otthon dolgozol, akkor ennyi.


4. HA otthon dolgozol, akkor vegyél mellé egy elektromos melegítőpárnát, és azt tedd a lábadhoz (nekem is ott van egy most, én otthon dolgozom). Fontos: ez bundás papucs nélkül megfőzi a talpon a bőrt (jelen, megvolt), tehát vagy a bundás papucs kell, vagy valamilyen hőszigetelés (akár egy kartondoboz lapja) a láb és a melegítőpárna közé, de a bundás papucs amúgy is zseniális találmány. Viszont! Ha sokat van rajtad a papucs, bepállik a lábad, tehát gyakran kell azt fertőtleníteni. Ez van. A lábadat és a kivehető papucsbundát is lehet mosáshoz használatos fertőtlenítőoldatban áztatni.


Miért jó mindez. Mert nem az egész szobát pumpálod tele hővel aranyáron, hanem csak oda és akkor termelsz hőt, ahol és amikor szükséges. Mindjárt más matek jön ki hó végén a számlán.


- Napi mondjuk 20 perc az 1200 W-os halogén hősugárzóval (mert hordod a fürdőszobába is, vagy nem hordod, de vettél oda is egyet): 12,3 kWh

- Napi fél óra elekromos takaró, 60 W-os (magas fokozaton, ami szerintem nem kell): 1 kWh

- Maxoljuk ki: otthon dolgozol, így napi 10 órát melegíti a lábadat az elektromos melegítőpárnán: 19 kWh (de szerintem ez a magas fokozat, az alacsony is elég, szóval nagyon föléje kalkuláltam)


12,3 + 1 + 19 = 32,3 Ft, szorozva 32 Ft-tal (áramdíj) => 1033 Ft / hó


Elég jó? Oké, hogy közben kabátban ülsz otthon, de most arra készültem, hogy többre nem telik.


Saját sztori: Kb. ekkora méretű az én szobám is a házban, tavaly ilyenkor beállítottuk a gázfűtést stabil 16 fokra, és a fenti módon oldottam meg a szobát. Így volt 35 ezer Ft a gázszámla télen, az áramszámla meg nem nőtt látványosan, és nem fagyoskodtunk.

2023. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy brutál megdobná.

Mivel rengeteg budapesti téglalakásban cserélték le a korábbi gázkonvektort fűtpőpanelra. Konkrétan teljesen felújított lakásokat is ezzel a konstrukcióval árulják, hogy falra szerelt fűtőpanel van.


Egy kolléganőm lakik egy földszinti garzonban, kb 35 négyzetméter, ő egyetlen egy fűtőpanellal fűti az egész lakást.


Tavaly mikor beszéltünk róla akkor azt mondta, hogy 20-25.000 Ft-os havi számlát csinál, de fázni nem szokott sose.


Az elektromosfűtőpanelba az a jó, hogy bekapcsolod és kb 10 másodpercen belül már ontja magából a meleget és nem hőlégbefúvással, mint a ventilátoros módszer. Sokkal hatékonyabb és a hőérzet is kellemesebb

2023. okt. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8: Mert eladásra szánta.

Akik használják ezeket a fűtőpaneleket, eléggé sok rezsit kell fizessenek - persze attól függ, én is meleg városrészben lakom.

2023. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én inkább az elektroszmog miatt nem szeretnék ilyen elektromos kütyüvel fűteni sokat.
2023. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!