Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Én mint albérlő mit tudok...

Én mint albérlő mit tudok tenni lépni a felettem lakók ellenében egy társasházban, amennyiben állandó jelleggel zajongást tapasztalok?

Figyelt kérdés

Két hónapja költöztem egy társasházba. A plafon (mint tapasztaltam) eléggé vékony. A felettem lakók állandó jelleggel zajonganak és már kezd kellemetlenné válni. Gyerekek is vannak a lakásukban, akik szaladgálnak és dübög az egész lakás nálam, ordítanak, az anyjuk ordít a gyerekekkel ami mégzavaróbb, mindez akár már reggel 7-kor is, meg úgy a nap folyamán végig, minden nap mióta itt lakok. Plusz ahogy a padlón kupognak a játékok (golyók meg miegyéb) amikor a gyerek dobálja rajta az szintén tisztán hallatszik, plusz a székeket huzogják felemelés nélkül.

Egyszer tartottam egy összejövetelt nemrég, amikor is mint kiderült hangosak voltunk, ezért szólt is az említett lakás lakója, én kulturáltan mondtam hogy oké, csendesebbek leszünk (ami egéybként így is lett, de amúgy is egy alkalomról beszélünk), aztán próbáltam jelezni, hogy ha már itt van én is elmondanám a mi problémánkat velük mert vannak, akkor meg kb változott egyet a hangnem, leordította a fejemet hogy őt ez nem érdekli és elrohant, végig se hallgatva.

Ebből én azt szűrtem le, hogy itt normális kommunikáció nem várható. Mit tudok ilyenkor tenni, vagy mi lenne a célszerű lépés szerintetek?

(Egyébként az én javaslatom az lett volna, hogy tegyenek már le valami vastag szőnyeget, de ugye ezt már nem tutam elmondani).


dec. 15. 20:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Tulajtól bérlem egyébként, tehát akkor főbérlő lenne a helyes megnevezés, ha ez számít bármit is a dolog kapcsán.
dec. 15. 20:40
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Semmit nem tudsz tenni, én is rövidesen elköltözök vidékre családi házba ahol nyugodtabb az élet.
dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Bérlőként bármit megtehetsz. A birtokvédelem neked is megjár, hiszen te laksz ott, téged zavarnak.

Viszont az a gond, hogy ha egy hangosan zenéthallgató emberről lenne szó, vagy valami hasonló, akkor talán még érne is valamit a feljelentés, rendőrség, stb.

De egy gyerekes családtól nem lehet elvárni hogy teljesen csendben legyenek. Hogy mondod meg a 4 éves Pistikének hogy egész nap kussban üljön a sarokban? Sehogy.... Ezt sajnos megszívtad. Vagy megszoksz, vagy megszöksz.

dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2: igen, ez jutott eszemve nekem is, meg valahol jogos. Viszont ha fordítva nézzük akkor este 10ig én is azt csinálok amit akarok nem? Tehát addig nem is szólhat be
dec. 16. 00:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Szólni.
dec. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt sajnos hivatalos úton nem fogsz tudni semmit, mert a birtokvédelemre nincs esélyed. Azt fogják ugyanis mondani, hogy ez a normál életvitellel járó zaj. El kell költözni amint lehet.
dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

"este 10ig én is azt csinálok amit akarok nem? Tehát addig nem is szólhat be"

Nem így van.

Ez az este 10 és reggel 6 közötti időszak már nincs.

dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor nekem mi van, én mikor zajonghatok? vagy mi most erre a protokoll?
dec. 16. 23:09
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Én a helyedben éjjel zajonganék, amikor ők aludni akarnak. Kicsit idegesítsd te is őket.
dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!