Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes vidékre költözni a...

Érdemes vidékre költözni a családtól messze?

Figyelt kérdés

Az a helyzet áll fenn jelenleg, hogy rövidesen el kell mennünk a vőlegényemmel az albérletből, viszont még nem tudjuk hol vennénk házat, és még a keret sincs meg rá. Az a lehetőségünk adódott, hogy párom szüleinek van vidéken egy másik házuk ahova hétvégente pihenni jártak, és mondták, hogy amíg nem rendeződik minden, addig költözzünk nyugodtan oda, ott minden adott, alacsony rezsi, jól fel van szerelve, stb.


A szüleim nagyon ellenzik, azt mondják, hogy teljesen elszigetelném magamat tőlük.


Viszont az igazság az, hogy így is alig keresnek, rendszeresen nekem kell mennem meglátogatni őket, én hívom fel őket, ha pedig nem teszem, akkor nincs is kommunikáció.


Tehát néha úgy érzem, hogy túl sokban nem változna a helyzet, csak mégis feszengek, hogy mi lenne a jó.


Ti élnétek ezzel a lehetőséggel vagy másik lakást néznétek?



dec. 20. 21:49
 1/6 anonim válasza:
94%
Abszolút logikátlan a szüleid gondolkodása, szóval én oda mennék a párod szüleinek a házába
dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
En elnek a lehetoseggel. Keveseknek adatik meg ilyen es meg tobbet tudtok felretenji sajat kuckora
dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal.

Betegek a szüleid? Ápolni kell valamelyiket vagy nem tud magáról gondoskodni valami miatt és csak te tudod ezt megtenni helyette?

Ha nem, akkor mire vársz?

Nem a Marsra akarsz költözni. A fiam tőlünk 120 km-re lakik, ahogy mi még messzebb laktunk a párommal a szüleitől korábban. A kapcsolatunk mégis megmaradt és most a szomszédban laknak már a szülők, mert idővel rá tudtuk őket beszélni és ők költöztek hozzánk közel, így most, amikor majd esetleg segítenünk kell őket, akkor közel leszünk.

De a fiatal felnőtt életünket messze töltöttük és ez volt a jó mindenkinek.

Én is szeretném ha a gyerekeim itt élnének mellettem örökké, de ez hülyeség lenne. Éljék a saját életüket, a kapcsolat tartására meg ott van a telefon, a videóchat vagy oda is lehet utazni. A majdnem 80 éves apám Skype-on tartja a kapcsolatot a külföldön élő testvéreimmel, többet beszélgetnek mint velem.

Ha akarnak akkor majd keresnek, mennek hozzád. Majd akkor gondolkodj azon, hogy hozzájuk igazítod az életedet ha már nem lesz más lehetőség mert segítségre szorulnak idős korukra. Addig éld a saját életedet és ha adódik egy olyan lehetőség, hogy fillérekből meg tudjátok oldani a lakhatásotokat jó körülmények között, akkor ragadjátok meg!

Köszönd meg a párod szüleinek és menjetek! Így lesz lehetőségetek pénzt félretenni vagy éppen utazgatásra, egyébre költeni amit lakbérre fizetnétek ki. Akkor majd kialakul egy egészséges kapcsolat a szüleiddel és majd vagy keresnek ha hiányzol nekik vagy te rájössz, hogy nem akarnak ők sem olyan gyakran veled beszélni. Én imádom a fiamat, de van, hogy 2 hétig nem is beszélünk. Ő sem igényli, hogy a nyakára járjak, állandóan hívogassam, meg én sem. Amikor kell akkor viszont mindketten számíthatunk a másikra.

dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ezt tartom jónak, nem akarok beleugrani butaságba. Minden gyereküket a közelben akarják tudni, de egyszerűen nincs most jobb lehetőségünk. Jelenleg panelban lakunk, én is elvágyok innen. Csak nem értik meg, hogy nem akarunk feleslegesen nagy hitelt magunkra venni, inkább még gyűjtögetnénk. Babát szeretnénk majd, ezért is próbálunk jó döntést hozni, hogy ne albérletről albérletre menjünk úgy, hogy a pénz fele elmegy a lakásra. Szinte lehetetlen így nagyobb összeget havonta félretenni.
dec. 21. 08:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleim nagyon ellenzik, azt mondják, hogy teljesen elszigetelném magamat tőlük."

Ketten akartok lenni, és nem velük, ezt mindenki tudja. Menjetek!!

dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek!

5-6 évig könnyedén tudtok gyűjtögetni egy sajátra, utánna elvileg elegendő önerőtök lesz.

Én ezen időszakban nem vállalnék gyereket, mert sokba kerül, és gyed is csak 2 évig jár, a 3. Évben pedig konkrétan 1 fizetésből éltek.

dec. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!