Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek helyes döntést...

Szerintetek helyes döntést hoznék, ha most albérletbe költöznék?

Figyelt kérdés

28 éves srác vagyok. Vidéki megyeszékhelyen élek Budapesttől 80 km-re, és ott az igazságszolgáltatásban dolgozom jogászként. A munkahelyem nem köt helyhez, a szervezet jellegéből adódóan a munkahelyem mobilizálható áthelyezési kérelemmel.

A helyzet az, hogy most költöztem el anyámtól 500 méterrel odébb. Van egy lakása, ahová beköltöztem. Nincs gond az egyedül lakással, tudok magamról gondoskodni. A probléma ott kezdődik, hogy nagyon vágyom arra, hogy Budapesten éljek. Ott éltem egyetem alatt, és 2 évig feljártam dolgozni. Most 2,5 éve itt vagyok "vidéken". Nem tudtam visszaszokni ide. Túl kicsi ez a hely nekem, kihalt a város, semmi élet, mindenki elköltözött innen Pestre. Az összes szociális kapcsolatom Pesten maradt, és introvertáltként sajnos ezeket nem tudtam ápolni. Rettentően vágyom oda, sok mindent feladnék ezért cserébe. Pesten ezermillió dolog van, nálunk kb. annyi szabadidős lehetőség van, hogy most az Auchanig vagy a Tescoig biciklizzek ki...

El akarok szakadni a szüleimtől. Külön lakom, de anyám lakásában, és csak egy utcányira anyámtól. Ráadásul a költözés mellett szól az is, hogy a társkeresőkön 10-ből 8 nő pesti, úgy könnyebb lenne egy kapcsolatot összehozni. Itt esélytelen a semmiből a családalapítás, no meg nem itt képzelem el a jövőmet.

Az a dilemmám, hogy áthelyeztessem-e magam Pestre, és ennek érdekében elmenjek-e albiba vagy ne? Itt ez a lakás, nem kell bérleti díjat fizetnem. Viszont úgy nem helyeznek át, ha nem a fővárosban lakok.

A fizetésem nettó 268 ezer, és kapok egy havi bónuszt, illetve évi 220 ezer Ft cafetériát. Ez talán egy kis egyszobás külvárosi garzonra lenne elég. Egyik percben úgy érzem, megérné költöznöm, hiszen legrosszabb esetben visszaköltözöm a mostani lakásba, ugyanakkor azt is belátom, hogy szinte semmi megtakarításom nem lenne. De mire tartogassam a pénzt? Úgyse lenne saját lakásom 10 éven belül, ha mamahotelben minden filléremet eltenném.

Ja, és fontos megjegyeznem, hogy anyám nem hajlandó se eladni, se kiadni a lakást. A lakás mindössze 1 éves. Mondta, anyagi segítségre ne számítsak tőle, itt ez a lakás, ez miért nem jó nekem.



jan. 4. 09:44
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Az előző levelemben a megszólítás a 8-as írónak ment.

Kedves 9-es!

Teljesen egyetértek, de szakvizsga után 1-2 éven belül meg fog duplázódni a nettó fizum a bértábla miatt ebben a szervezetben. Csak addig van ez a bérrabszolgaság... De ahhoz le kell vizsgáznom még, ami baromi sok energiát és időt vesz el tőlem.

jan. 4. 17:30
 12/36 A kérdező kommentje:
80 km nincs messze, mondják, simán fel lehet menni. Hát, relatív. Óránként 1 vonat van, ami baromi kényelmetlen, zsúfolt, 1 óra 20 perces menetidővel. Buszok is óránként vannak általában, menetidejük 1 óra 5 perc. Háztól házig 1 óra 50 perc kb. tömegközlekedéssel, amíg ajtócsukástól ajtónyitásig odaérek a célomhoz a 2 város között. Autóval közlekedve ott van a benzin, a pálya díj, a parkolási díj, parkolóhely hosszas keresése, a dugókban araszolás bosszúsága. Tömegközlekedéssel pedig kell vennem bkv napijegyet, és ha összeadom a menettérti menetdíjat, kb. 5-6 ezer Ft jön ki alkalmanként, És akkor még nem ettem, nem ittam, nem vettem semmit. Aztán az utolsó vonat 10-kor indul vissza Pestről, tehát egy esti 8-as focimeccsre se tudok elmenni, csak autóval. Nekem meg nincs rég óta jogsim, hogy Pesten tudjak vezetni. A 80 km-ről ennyit. Aki azt mondja, 1 óra az út, az vagy hazudik, vagy még soha nem ment fel kocsival Budapestre.
jan. 4. 17:42
 13/36 anonim ***** válasza:
65%

Ha nehezen ismerkedsz, és nem tudsz sok témáról sokat beszélni, akkor egy bárban/kávézóban sem fogsz tudni haverkodni. Csak ülsz a sarokban és azon gondolkodsz, oda kéne menni valakihez, de nem mersz, mert nem tudod miről beszélgess vele. 🥺 Ezen logikából kiindulva bp n sem lesz több haverod.

Erre van egy kiskapus megoldásom. Válasz valami csoportos sportot ami van a közeledbe, meg ami erdekel. A konditerem is jó ha nagyon nincs más, de inkább a csoportos sportokat javaslom. Pl cross core, trx, kattle ball, küzdősport, joga stb.

Így bele kerülsz egy társaságba, van lehetőséged pici beszélgetésre ismerkedésre edzés előtt után. Ha meg úgy alakul akár randi is lehet belőle. Kondi terembe mindenki szabadon választott időbe megy, de a csoportos edzések fix időkben vannak. Tehát nagy az esélye annak hogy ugyan azokkal edzel.


Az önerő gyűjtést ne add fel! Ha 5 év múlva komolyra fordul valakivel, akkor ott lesz az önerőd. Rengetegen vannak akik itt azt várják, hogy minden azonnal meglegyen. Manapság már a 30-35% önerő is "soknak" számít, és ad a bank hitelt.

jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon kedves vagy, köszönöm az ötleteket. Valóban, Pesten se lenne könnyebb. Pláne úgy, hogy az ilyen pubokban extrovertáltak vannak. Egyetem alatt átéltem ilyen sarokban kuksolásokat... Mégis, én mindenképpen szeretnék Pesten élni. Imádom. Ott születtem, de nem éltem ott az egyetem idején kívül. A távoli agglomerációban laktunk, majd kintebb költöztünk "vidékre". Szüleim utálták Pestet...

Egyik volt kollégám 2 éve leköltözött ide Pestről, kérésére áthelyezték, majd 1 év után visszament Pestre, annyira nem érezte jól itt magát nálunk... Meg is értem.

Nekem kisebbségi komplexusom van a pestiekkel szemben. Nekik születéstől kezdve sokkal több lehetőségük van, sokkal több inger, kultúra hat rájuk. Gyerekként metróval utazhattak, én 19 éves koromban utaztam először metróval. Folytathatnám a sort egy csomó múzeummal, túrázási lehetőséggel, ott a Duna a hidakkal, stb.

jan. 4. 18:29
 15/36 anonim ***** válasza:
77%
Agglomeraciobol koltoztem belvarosba. Anyagi ongyilkossag. Es a fizum egy szazassal tobb a tiednel. Elvezd az ingyen lalhatast, tegyel felre es inkabb vallald az ingazast amikor kell
jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Kezdheted szobabérléssel is, de legalább ott leszel, ahol szeretnél.

Szóval a helyedben költöznék, igen.

jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jogi szakvizsga utan igy megemelkedik a fizud, akkor en a helyedben nekifekudnek, addig nem koltoznek, en ugyan nem vagyok jogasz, de korulottem csinaltak mar paran a jogi szakvizsgat es tudom, hogy csomo stressz es iszonyatos melo. Talan jobb ha addig csinalod, mig otthon vagy az unalmas, de kenyelmes allovizben. Majd ha ez megvan, utana koltoznek Pestre egy kis kulvarosi garzonba, mondjuk 1 evre kotnek szerzodest. Eleve az a tudat, h mar nem sokaig kell meghuzni a nadragszijat, mar megnyugtato lenne. Aztan ha megugrik a netto fizud ilyen 500 korulire, akar bentebb is tudnal koltozni.
jan. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Kedves 17-es!


Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet.

Én már nem sokáig bírom itt ebben a beszűkült nyugger helyen. Tartalmas életet akarok élni, amit nálunk nem lehet, Pesten viszont igen. Muszáj mennem. Remegek az idegtől, hogy ideköt a lakás, és kvázi pénzkidobássá válik így egy albérletbe költözés.

jan. 7. 15:01
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

"kvázi pénzkidobássá válik így egy albérletbe költözés"

Nem köt oda a lakás, nem a tied.

Ha nem lenne az a lakás, akkor is menni akarnál.

A bérleti díj az ára, hogy ott és úgy élj, ahol és ahogy akarsz.

Ha ki tudod fizetni, szerintem megér ennyit a szabadság.

jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
280+ ból nem lehet úgy élni ahogy akarna... Ez albérletetben csak sporolosan megy. Albérlet és rezsi kifizetése után marad majd kb 100-120000 ftja. Ha normálisan akar kajálni akkor kb el is fogyott a pénze.
jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!