Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek helyes döntést...

Szerintetek helyes döntést hoznék, ha most albérletbe költöznék?

Figyelt kérdés

28 éves srác vagyok. Vidéki megyeszékhelyen élek Budapesttől 80 km-re, és ott az igazságszolgáltatásban dolgozom jogászként. A munkahelyem nem köt helyhez, a szervezet jellegéből adódóan a munkahelyem mobilizálható áthelyezési kérelemmel.

A helyzet az, hogy most költöztem el anyámtól 500 méterrel odébb. Van egy lakása, ahová beköltöztem. Nincs gond az egyedül lakással, tudok magamról gondoskodni. A probléma ott kezdődik, hogy nagyon vágyom arra, hogy Budapesten éljek. Ott éltem egyetem alatt, és 2 évig feljártam dolgozni. Most 2,5 éve itt vagyok "vidéken". Nem tudtam visszaszokni ide. Túl kicsi ez a hely nekem, kihalt a város, semmi élet, mindenki elköltözött innen Pestre. Az összes szociális kapcsolatom Pesten maradt, és introvertáltként sajnos ezeket nem tudtam ápolni. Rettentően vágyom oda, sok mindent feladnék ezért cserébe. Pesten ezermillió dolog van, nálunk kb. annyi szabadidős lehetőség van, hogy most az Auchanig vagy a Tescoig biciklizzek ki...

El akarok szakadni a szüleimtől. Külön lakom, de anyám lakásában, és csak egy utcányira anyámtól. Ráadásul a költözés mellett szól az is, hogy a társkeresőkön 10-ből 8 nő pesti, úgy könnyebb lenne egy kapcsolatot összehozni. Itt esélytelen a semmiből a családalapítás, no meg nem itt képzelem el a jövőmet.

Az a dilemmám, hogy áthelyeztessem-e magam Pestre, és ennek érdekében elmenjek-e albiba vagy ne? Itt ez a lakás, nem kell bérleti díjat fizetnem. Viszont úgy nem helyeznek át, ha nem a fővárosban lakok.

A fizetésem nettó 268 ezer, és kapok egy havi bónuszt, illetve évi 220 ezer Ft cafetériát. Ez talán egy kis egyszobás külvárosi garzonra lenne elég. Egyik percben úgy érzem, megérné költöznöm, hiszen legrosszabb esetben visszaköltözöm a mostani lakásba, ugyanakkor azt is belátom, hogy szinte semmi megtakarításom nem lenne. De mire tartogassam a pénzt? Úgyse lenne saját lakásom 10 éven belül, ha mamahotelben minden filléremet eltenném.

Ja, és fontos megjegyeznem, hogy anyám nem hajlandó se eladni, se kiadni a lakást. A lakás mindössze 1 éves. Mondta, anyagi segítségre ne számítsak tőle, itt ez a lakás, ez miért nem jó nekem.



jan. 4. 09:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
41%

Ahogy a 20as írja.

Ha ennyire el akarsz jonni vallalj masodallast. Mert a mostani penzedbol majd akciokat figyelve azzal megy el a napod hogy mindent magadra fozz es a turkaloban vard meg a 2000 forintoa nadrag akciojst 1000re. Es akkor gyogyszerekrol es haztartasi dolgokrol nem is beszeltunk. Szorakozohelyre pedig nem fogsz menni mert az a 250 ft is ertekes lesz ami a pisiles ara. Bemhogy egy vagy tobb sor.

Maradj otthob vagy keress tobbet. Ez igy most nagyon szenvedos lenne.

jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
61%

Hali

Én biztos nem költöznék. Akár mennyire szeretem is Pestet ( bár én utálom):D

Te nem tudod , hogy egy lakás amiért nem kell fizetni mekkora előny. Nem kell fizetned érte és nem kell félni , hogy mikor rak ki a bérbeadó, mert valamelyik gyereke éppen beakar költözni vagy éppen mikor akar emelni 40-50 rugot a bérleti díjon. Ha Pesten van társaságod fel tudsz menni hétvégente is találkozni , 80 km nem sok. Az meg , hogy Pesten sok nő, semmit nem számít , mert ugyanennyi férfi is van legalább, ha nem több .. szval nehogy azt hidd , hogy mert Pesten élsz nagyobb esélyed lesz csajozni. Több a választék , de több a konkurencia is. Ráadásul nem sok a fizud. Én tuti lakásra tennék félre, hogy vegyek egyet majd Pesten. Az önerőt ennyi fizzuból azért össze lehet rakni így is és vehetsz fel hitelt. Aztán akkor mégis a saját lakásodban élnél.

jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nincs ott fent társaságom... Ez egy csúsztatás volt részemről, hogy ne tűnjek túl lúzernek.

Az az igazság, hogy rengeteg ismerősöm él Pesten, akik egykor ebben a városban éltek, itt nőttek fel velem együtt. Emellett unokatestvéreim élnek még az egyik agglomerációs városban, és az egyetlen barátommal - aki Nyugat-Magyarországon lakik és egyetemről ismerem - Pesten szoktam összefutni évente 4-5 alkalommal. Nincsenek amúgy barátaim. Anno gyerekként és gimiben voltak, de ezek megszűntek. :(

Úgy gondolom, közösség is több van ott Bp-n.

jan. 15. 22:03
 24/36 anonim ***** válasza:
55%

" Az összes szociális kapcsolatom Pesten maradt, és introvertáltként sajnos ezeket nem tudtam ápolni. Rettentően vágyom oda, sok mindent feladnék ezért cserébe. Pesten ezermillió dolog van"

Menj, és keresd meg a régieket, újak is lesznek, és még "ezermillió dolog".

jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
50%

Tehát alapvetően semmi normális indokod nincs miért kéne BP-re költöznöd albérletbe, otthagyva az "ingyen lakásodat".


A rengeteg ismerősöd közül hánnyal beszélsz legalább heti 1x messengeren vagy telefonon? Az írásaid alapján senkivel, tehát hiába leszel te ott, ugyanúgy nem fogsz velük beszélgetni. Azért, mert ezt most is meg tudnád tenni. A rokonaidat szintén meg tudnád látogatni. De ők is téged!

De gondolj át valamit:

Unokatestvéreid városa és a te városod között a távolság, pontosan ugyan akkora, mint a te városod és unokatestvéreid városa között távolság. Ez időben is igaz. Szóval, ha most nem igen keresnek. akkor, ha közelebb leszel sem fognak gyakrabban megtalálni. pl: Tata-BP = Bp-Tata!


Ha helyre akarod hozni a régi kapcsolataidat, akkor azt tedd meg fokozatosan. Kezdésnek írj rá néhányra, főleg azokra akikkel szerinted a legjobb barik voltatok. Havi 1x simán össze lehet ülni, ha ezt sem akarják, akkor nem akarnak veled haverkodni.


Megjegyezted, macera a haza jutásod, mert nem tudnál sokáig maradni. Erre pont jó megoldás airbnb! Megérkezel lecuccolsz, haverkodtok, kialszod magad, másnap haza mész.


Aztán, mikor kezd helyre álli a haverság, valószínűleg ők is mennének hozzád, szintén havi 1x nem nagy költség számukra. Aztán innentől már lehet egymásnál is szundiztok, már ha van hozzá elegendő hely.


Ha a semmire költözöl BP-re, valószínűleg életed egyik legnagyobb pofára esése lesz belőle.


Én őszinte vagyok, és reálisan látom a világot, a rózsaszín köd nélkül, ami mögül sokan nem mernek kitekinteni.

jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

#25


Rajta vagyok az ügyön, hogy találjak valami közösséget magamnak ott, de itt nálunk is. Nos, a gimis "barátok" szétszéledtek. Ráírtam pár hónapja az egyikükre, akivel ráadásul 6 évig voltunk padtársak, és azóta még meg se nézte az üzenetemet... (igaz, mással se beszél). Általános iskolai barátaim közül se tartom a kapcsolatot senkivel. Gyerekkori legjobb barátom már megnősült, talán gyereke is van már.

Társkeresőn is Pest felé "keresgélek" partnert, de természetesen itt helyben is.

Emellett egyedül is megvagyok, introvertált vagyok. Szóval nem vágyom nagy társaságra. Szóval nem lennék elveszett a fővárosban sem, ha ott lenne a munkám. Kollégákkal sokat szoktam beszélgetni. Munka után meg jól ellennék. Kirándulnék vagy csak úgy BKV-znék. De lehet, hogy igazad van, és nem érezném ott jól magam az albérletben.

Én sem látom olyan rózsaszínűen a világot, pesszimista vagyok minden téren. Budapestet sem akarom romanticizálni. Évekig éltem és dolgoztam ott, nem egy nagy durranás. Elsőre persze az. Ha Pestet meg lehet unni, és nem egy nagy cucc, gondolj bele, itt nálunk mi lehet...

A lakás pedig nem az enyém, hanem az anyámé. Még csak annyi beleszólásom nincs, hogy a konyhabútorra rászereljek öntapadó fogantyút, mert nem engedi meg. Vagy képet kitegyek a falra...

jan. 16. 17:30
 27/36 A kérdező kommentje:

És a budapestiek az elsőszámú állampolgárok ebben a vízfejű országban, az az igazság. Csak az számít, ami Pesten van. A fejlesztések, az intézmények, a kultúra, a sport, stb. mind oda összpontosul. Hiába van a vezető politikusaink szándékában, hogy a vidékiek jobban érvényesüljenek, tényszerűen ez nincs így, nem lett így. Meg amikor hallgatom az országos érdekeltségű rádiót, mondják, hogy pl. "a Bajcsy-Zsilinszky úton baleset történt". Be se mondják, melyik városban. Vagy hogy "a bevezető utakon nagy a torlódás". Miért nem mondják, hogy Pesten?? Mert mindenkinek evidens. Meg minden híres ember Pesten él. De még csak youtubert sem nagyon ismerek, aki nem budapesti. Aki kezdeni akar valamit az életével, az felköltözik...

Továbbá, a foglalkozásomban dolgozók 90%-a Pesten dolgozik. Ha az itteni munkahelyem nem válik be (nagyon úgy tűnik), Pesten sok választási lehetőségem lenne, hova menjek dolgozni, ami fizet is valamit. Itt viszont semmi más lehetőség nincs.

jan. 16. 17:39
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek nincs társasága egy nagyvárosban sokkal magányosabbnak érzi magát, mint falun, vagy kisebb városban. Azt látja, hogy mindenki van valakivel, csak ő van egyedül, és nem tud egy társaságba sem bekerülni, mert nincs, aki bevezesse oda /ez régimódinak hangzik, de ma is igaz/. Távolról ez nem látszik, csak a nyüzsgés.

Az iskolai, egyetemi barátságok általában elhalnak, ha komoly kapcsolata lesz valakinek. És a lányok itt -sajnos- nem albérletben élő fiúkról álmodoznak. Legalábbis ritka a kivétel.

jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Ezt is belátom, magányosabb lennék. Érzem is, amikor ott vagyok. Az is lehet, az egyetemi életemet sírom vissza, ahol elkerültem a társaságokat. Nem tudtam azonosulni a tuc-tuc zenére ugrálással és hogy minden héten kétszer bepiáljak, és másnapos legyek, majd arról beszélgessek, mennyit ittam, és mekkorát hánytam... Annyival menőbb, magabiztosabb volt nálam a srácok többsége, hogy kisebbségi komplexusom volt (és még mai is van) velük szemben. Sok mindent másként csinálnék már. Megpróbálnék kezdeményezni csajoknál. A mai napig verem a fejem a falba, amiért nem mertem ezeket meglépni, annyira dobogott a szívem, amikor lehetőségem lett volna egy csajt randira hívni, hogy inkább mindig elnapoltam a dolgot...

Ismerkedés terén lenne egy előnye a fővárosi életnek. Nem csak Pesten, hanem a szélrózsa bármely irányában mehetnék randizni onnan vidékre, agglomerációba. Tudnék ismerkedni pl. tatbányai, esztergomi, hatvani, dunaújvárosi, váci, fehérvári, nagykátai, dabasi stb... és ezek környékebeli lányokkal/nőkkel. Ezek a helyek jól megközelíthetők Pestről. Nagyobb a "kínálat".

jan. 16. 18:40
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Mikor olvastam a kerdesed elejen hogy jogasz vagy, azt gondoltam hogy olyan sokat keresel hogy siman tudnal pesten berelni, de tovabb olvasva lattam a 268 ezres fizetest. Zarojelben megjegyzem hogy egy CBA-ban dolgozo kasszas hazavisz 220 korul.


Irtad hogy anyad lakasa megmarad ha kikoltozol mert nem akarja sem eladni, sem kiadni,szoval van visszaut ha megsem jon ossze anyagilag a pesti elet.

En azt mondom probald meg mert sok veszteni valod nincs, a munkahely megmarad es at tudod magad kerni mashova ha akarod.

Aztan lehet talalsz jobb allast pesten ami tobbet fizet es a mostani ehez jo ugrodeszka lehet.

jan. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!