Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Debrecenben lehet még igényes...

Debrecenben lehet még igényes albérletet találni?

Figyelt kérdés
Fél éve próbálkozom lakáshoz jutni Debrecenben, de egyszerűen nem akar összejönni. 180 ezer bérleti díj a plafon. Ami eddig ár-érték arányban korrekt, felújított, fiatalos, modern lakás volt, azt a szerződés megírása előtt 2-3 nappal, mondvacsinált indokkal visszamondták, nem foglalkozva azzal, hogy én esetleg utcára kerülök. Mivel ugye a jelenlegi albérletben is jelezni kell, hogy költözni szeretnék és ne hosszabbítsunk szerződést.

jan. 4. 21:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ha már nem egy ingatlanos azt mondja, hogy siralmas a helyzet Debrecenben, valóban nem gondolnám, hogy velem van a probléma. Szerintem havi 200.000 + rezsi kifizetése egy átlag embernek megterhelő. Ez mellett még élni, fennmaradni, félretenni… Még párban is. Nyilván mindenki szeretne egy értelmes, normális lakásban lakni. De mivel sajnos nem tudunk hitelt felvenni, hogy saját lakásunk/házunk legyen, így kénytelenek vagyunk albérletben lakni… Debrecen NEM BUDAPEST…, hogy olyan àrakkal kalkuláljunk…

Ugyanakkor valaki most már magyarázza már el nekem, hogy ha nekem van egy saját lakásom és kiadom albérletbe, az nekem mitől lesz ráfizetés? Kíváncsi vagyok, nagyon is…

jan. 5. 00:24
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
Az a két lakás miért nem jó, amit az előbb linkeltek?
jan. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%

"Faluból költöznék be, munka miatt. Munkahely nem fizeti a bejárást, így totál deficites."


Berelj egy szobat 60-ert, ott toltesz heti 4 ejszakat, hetvegere haza falura. 🤷‍♂️ Szerintem meg hotel szobat is tudnal berelni hosszu tavra hetkoznapokon korrekt aron, es akkor meg takaritanod sem kell.

jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

"Ha már nem egy ingatlanos azt mondja, hogy siralmas a helyzet Debrecenben"

Mitől siralmas a helyzet, melyik elmebeteg mondta neked ezt?

Ha neked a belinkelt lakások nem jók annyiért, akkor garantáltan veled van a baj!

Arról hallottál már, hogy kereslet - kínálat?

Mindenki tudja hogy Debrecen nem Budapest (szerencsére) de akkora a kereslet, hogy magas árakért is röhögve ki tudják adni az albérleteket!

Az, hogy egy átlag embernek magasak ezek az árak, az nem a tulajdonos hibája!

Legközelebb ne a Fideszre szavazz, hátha jobb lesz...

jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Csupán annyi, hogy szerény véleményem szerint a belinkelt lakás(ok) nem fiatalosak. Legalábbis a Széchenyi utcai biztosan nem. A másiknál pedig a munkafelület hiánya a konyhában... Ezek is elsődleges szempontok és nem, nem éri meg... Lehet mondani, hogy ennek a hülyének semmi sem jó, de megnézhetitek az albérlethirdető csoportokat a közösségi médiában is, mi folyik ott!!! Biztos csak velem van a baj, ha mindenki röhelyesnek tartja a hirdetéseket... Nevetséges. Kedves utolsó, annyit megemltenék, hogy így, hogy nem is ismersz, ne személyeskedj. Itt most a politika nem lényeg, habár halkan megjegyzem, hogy NEM a Fideszre szavaztam... Bár ehhez senkinek semmi köze nincsen. A külföldi egyetemisták és a vendégmunkások elviszik a jó lakásokat, az átlag, dolgozó fiatal réteg pedig el van lehetetlenítve, a lakástulajdonosok pedig ezt kihasználják. Arról nem is beszélve, hogy mennyire válogatnak az emberek közt! Ha már a szemed kicsit kancsi, már nem jöhetsz, mert... ha fiú vagy, nem jöhetsz, mert okádék disznó vagy és nem takarítasz. Meg lehet nézni, mindenki elsősorban egyetemista LÁNYOKNAK és dolgozó NŐKNEK akarja kiadni a lakását... Továbbá még azt is megemlíteném, hogy a feltett hirdetéseknél azt is meg lehet nézni és elgondolkodni rajta, hogy miért van felrakva egy jópár hónapja! Most vagy azért, mert a tulaj szarik bele és nem veszi le, vagy pedig azért, mert a kutya nem viszi el ilyen áron, mert NEM ÉR ANNYIT. Nevetséges!!! De arra még mindig nem kaptam választ, hogy ha van egy saját lakásom és kiadom albérletbe, miért ráfizetés nekem...? :) Várom erre is a választ!
jan. 5. 11:48
 16/24 A kérdező kommentje:

[link]

180.000 Ft-ért megkapod dédnagyapád zongoráját, kapsz egy ütött-kopott szőnyeget, recsegő parkettán! Ja, és húzhatod mindenhova a hosszabbítót, ha véletlenül tölteni akarod a telefonod és közben szeretnél még mondjuk porszívózni is! FELÚJÍTOTT!! Vegyétek-vigyétek, mert velem van a probléma...

jan. 5. 11:55
 17/24 anonim ***** válasza:
72%

"Ugyanakkor valaki most már magyarázza már el nekem, hogy ha nekem van egy saját lakásom és kiadom albérletbe, az nekem mitől lesz ráfizetés?"

Mi rengeteget dolgozunk vele a bevételhez képest. Az ingatlan.com-on a képgaléria nagyon drága, ha jól emlékszem, 7000 Ft/nap. Ha ingatlanos veszel fel, akkor őt kell kifizetni. Ügyvéd, közjegyző díja. Most már a nyomtatás is 50 Ft 1 oldal. Nálunk 4 oldal + 12 melléklet a szerződés, nagyon sokat dolgoztam vele. Negyedévente adót kiszámolni, befizetni.

És akkor kijön 1-1,5% hozam az 50 milliódra, mikor pl. állampapírban 18% jönne ki.

Amit a gépesítésre, berendezésre költöttél, meg se térül, ha csak 1 évig lakik ott az első bérlőd. Csak több év alatt.

Én tanfolyamra, könyvelővel való konzultációra is komoly összegeket költöttem.

A többség csak átmenetileg adja ki a lakást, szóval az ilyen gazdasági hullámzások nem egyenlítik ki nekik a bevételt mondjuk 20 év alatt.

Nekünk eddig csak 2 évig volt életünkben kiadva lakás, hát alig lett nullszaldós a felkészülési költségekhez képest.

jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Hogyha nincs az általad felkínált összegért számodra megfelelő ingatlan akkor sajnos többet kell fizetned.
jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

"Ugyanakkor valaki most már magyarázza már el nekem, hogy ha nekem van egy saját lakásom és kiadom albérletbe, az nekem mitől lesz ráfizetés?"


Mondjuk hitelre veszed, és a bérleti díj nem éri el a törlesztőt.

Ilyen kaliberű lakások törlesztője kb. 230-260 000 Ft/hó. ÜRESEN.

Gépesítettség, bútorok, lakástextil, lakásfelszerelés nélkül.

jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%
Dolgozz többet, ha luxuslakást akarsz.
jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!