Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szeretitek a turikat? Lehet...

Szeretitek a turikat? Lehet onnan igenyesen oltozkodni? Debrecenbenn tudtok jo uzleteket?

Figyelt kérdés

En valahogy nem szeretem a Forumos poloimat. Mert mindig arra gondolok, hogy az adott felsot mar lattak es van azokrol valamilyen velemenyuk.:DD

Ezert gondoltam, hogy elmegyek valamilyen turiba.



2019. szept. 7. 00:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kérdés első felére tudok válaszolni. Én szeretem a turikat, de tény, hogy jó ízlés és türelem nem árt hozzá. Mondjuk annyira egyedi nem biztos hogy leszel, mert a turi= fast fashion màra már, hacsak nem mész el valamilyen vintage shpoba, vagy bizományi üzletbe ahol nagyobb eséllyel futhatsz bele desginer cuccokba.

Vannak olyan helyek, pl a darabáras Háda, ahol kevesebb az árrés és majdnem annyit hagysz ott mint egy normális ruhaboltban. De "cserében" nagyobb az esély rá, hogy címkés darabot találsz, vagy rögtön találsz valamit magadnak. Esztétikusabb az elrendezés. Ellentétben a kisebb boltokkal ahol egy jó adag szerencse vagy pedig egy kis "szem" kell hozzá. Én hamar kiszúrom a nekem tetsző színeket és anyagokat de sokszor jó ha méretenként is külön vannak válogatva. Jó olyan helyre menni ahol van próbafülke, de nekünk volt egy helyünk ahová vissza tudtuk vinni ami nem jó.

Ha kiválasztottad a ruhákat akkor nézd meg minden esetben, hogy nem foltos vagy szakadt, vagy van-e olyan hibája , amit nem tudsz helyrehozni. Pl a Háda nem ad kedvezményt ilyen esetben, és ha ott veszel egy kabátot aminek nincsen gombja vagy adott esetben lyukas a zsebe, tudnod kell mérlegelni, hogy neked így is tetszik, hogy lesz vele még munkàd vagy inkább otthagyod.

Nekem Anyukám kezdte el a turkálózást, jó minőségű gyerek ruhát vásárolt, aztán persze kifogott sokszor magának is meg apunak is.

Én pl turizásnál is megfogadom, hogy nem veszek meg semmi olyant, hiába tetszik, ha nem tudok fejben összeállítani legalább 5 outfitet a már meglévő ruháimból, mert hanem csak egy olyan darab lesz a szerkényben, amit soha nem viselek. Egyébként pedig itt van a #secondhandseptember, úgyhogy hajrá. :)

2019. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%
Én nem szeretem őket,kiráz a hideg,hogy valaki más már többször is használta azt a ruhát előttem,így én nem vásárolok ott.De van olyan ismerősöm aki nagyon csinos darabokat turkál,úgyhogy simán lehet csinosan öltözni onnan is.
2019. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!