Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Penész tesztelés?

Penész tesztelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az albérlet főbérlője nem látja be, hogy penész található a falakon, én viszont meg vagyok erről bizonyosodva. Sajnos nem tudunk egy vonalra jutni, és mivel nem enyém a lakás nem kezdhetem el csak úgy kezelni a falakat (mivel a falak sem a legjobb állapotban vannak egy kisebb ráfújás is meglátszódna, nem száradna meg tökéletesen).

Próbáltam penész tesztre rákeresni, de nem találtam vásárolhatót.

Esetleg van egy oldal, ahol tudnék ilyesmit találni, vagy hívjak ki valakit?



jan. 13. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A penèszgomba a levegőbe van mindenhol. Tesztelni nem tudod, csak mintát vizsgálni mikroszkóp alatt, esetleg a mintát távábbtenyèszteni labor körülmènyek között.
jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A penesz tobbnyire akkor alakul ki ha mondjuk telen nem szelloztetnek. Kialakulhat akkor, ha a szigeteleswk tonkre mennek. A szelloztetes nagyon fontos. Azzal kell kezdeni. A falak peneszesek?
jan. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen a falak, ezért is gondoltam, hogy valami teszttel le tudnám kaparni, és leellenőrizni.

Szoktam szellőztetni, bár az ablakon a nyílászáró nem tökéletesen szigetel. Lehetséges, hogy az is rájátszott.

jan. 14. 12:19
 4/10 anonim ***** válasza:
A szelloztetes lenyege ilyenkor a pára kivezetese. Ha kicsppdik a para a szobaban akkor joval nagyobb eselye vana penesznek
jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Rendszeresen kell heti szinten fújni penészírtóval, és venni egy legalább 20 liter/ nap teljesítményű páramentesítő gépet. Attól, hogy bérled a lakást ezt megteheted.
jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De mit akarsz ezen tesztelgetni? Ránézel, látszik. Fekete a fal? Terjed? Közelről látszik a gombás felület? Akkor penész.
jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lilluci27 ***** válasza:
Szerintem próbáld meg a tulajdonost bevonni, ne csak a főbérlőt.
jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tesztelném, hogy be tudjam bizonyítani a főbérlőnek. Sötét színű és fehér is van közötte, pelyhes, és letörlés után is visszajön. De mivel le tudom törölni ezért "nem penész" szerinte.

A tulajdonos a főbérlő közeli rokona, tehát ez az opció kilőve.

jan. 15. 12:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Hú..most jövök rá, hogy nem csak akkor lehet nagy pofáraesés ha kiadom a lakást hanem akkor is ha én megyek albérletbe..

Ha van szerződésed akkor vmi egészségügyi irányban kellene elindulnod azzal h a bérbeadó veszélyezteti az egészséged.

jan. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy páratartalom mérőt.Kb. 5-6000. Mérjed a falak mentén a páratartalmat, ha sokszor 65 % fölött van, akkor van esélye a penésznek. Ha van az ablakokban tömítés , akkor nagyon lecsökkent a természetes szellőzés. Ez új ablakoknál sajnos normál életvitel mellett is előjöhet a magas páratartalom és ezzel a penész. Ezen rejtett ablakszellőzőkkel tudsz segíteni. Ezek bezárt ablaknál is biztosítanak minimális légcserét.Le fog csökkenni a páratartalom és nem lesz penész.
febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!