Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes lenne kiadnom a lakást?

Érdemes lenne kiadnom a lakást?

Figyelt kérdés
Negyedik éve élek angliában, és csak évente egyszer megyek haza 4-5 napra. Otthon megyeszékhelyen van egy apró garzonom a negyedik emeleten, lift nincs, szóval nem ér túl sokat a lakás. Megérné kiadnom, úgy hogy én nem vagyok otthon és nem tudom felügyelni a dolgokat? Csak mert annyi rémtörténetet hallok, hogy a bérlők nem fizettek, többszázezres rezsi tartozást halmoztak fel, és még a lakást is tönkretették.

jan. 15. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Hát kint gondolom keresel 5-600 ezret forintban, minimum. Ehhez egy +130 ezer hozzátenne olyat hogy az számítson? Hogy megérje?
jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én inkább 50-60 ezerre saccoltam, mert nagyon kicsi a lakás. Da is már évi 600 ezret jelentene minimum...persze ha becsületesen fizetnek.
jan. 15. 10:32
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Add ki ismerősnek, így hogy ő havi fix összeget utal, és a számlákat netről te intézed. Így nem tudnak tartózást felhalmozni.


Én a szomszéd utcában adom ki a lakást már 4 éve és csak szerződés kötéskor találkoztunk. Ők utalnak, én fizetem a számlákat . Minek más interakció?

jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Vannak cégek akik mindent intéznek helyetted. Nyilván övék a bérleti díj x százaléka, de nem kell hazarohangálnod ha eldugult a wc, és gondoskodnak arról, hogy a bérlő fizessen is.
jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Ismeròsnek add ki. Így is vannak alap költségek amiket ki kell fizetni pl kozos koltseg. Azt is atvallalna nyilvan a berlo
jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 nemaRendőrség ***** válasza:
87%

Vannak cégek akik kiadnak helyetted.


De ha jó helyen van akkor airbnb cégek is vannak akik intézik az ügyfelet és takarítás, ami sokkal jövedelmezőbb

jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már rég kiadtam volna, azt az évi 4-5 napot gondolom úgy is szülökkel, meg haverokkal töltöd. De ennyi időre kiveszel egy szobát legfeljebb.

Gondolom, ha vissza jössz úgy is eladod és veszel egy nagyobb lakást, vagy házat.

jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj kérdező!


Havi (50.000 x 12)*0,9*0,15= 81.000 Forint ez elmegy adóba


Éves szinten számolj 60.000 Forintot ez elmegy menet közbe különböző javításokra/szakikra (csaptelep csere, ilyen olyan javítások...)


További 60.000 Forintot tegyél félre évente nagyobb felújításra!


A maradék 400.000 a Te hasznod...

jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

8: "Havi (50.000 x 12)*0,9*0,15= 81.000 Forint ez elmegy adóba"

Dehogy.

Pl. ha külföldön bérelt lakásban lakik, akkor azt költségként elszámolja és máris 0 Ft a jövedelme a bérbeadásból.

Még könyvelnie is 2 sort kell csak negyedévente 1x.

jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

"További 60.000 Forintot tegyél félre évente nagyobb felújításra!"

Ebből ma egy TV-t veszel vagy lecseréled a konnektorokat. Nagyobb felújítás...! XD

jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!