Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes kiadnom a könyveimet?

Érdemes kiadnom a könyveimet?

Figyelt kérdés

Az évek során több könyvet is írtam,de sosem gondoltam,hogy kiadassam.

Magyarországon érdemes lenne kiadnom?Vesznek még itt az emberek könyvet?



2012. aug. 6. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, vesznek. De azt is tudni kell, hogy milyen könyv is ez valójában. Számít a történet és a nyelvezet.
2012. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Regényekről lenne szó,amik a mai világban játszódnak.
2012. aug. 6. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Én veszek, de erős reklám kell, hogy eljusson hozzám. Ne hidd, hogy kiadatod, és rögtön kedvet kapok hozzá.
2012. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"de erős reklám kell"


Mit értesz ez alatt?!

Én író vagyok.Nem igazán értek a reklámozáshoz.

2012. aug. 6. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Azt mondják a válaszadók, hogy látatlanban "én író vagyok" bemondásra nem vesz senki könyvet. Ha azt mondod, kiadatod, magánkiadáson töröd a fejed. Az rossz ötlet, egyrészt drága, másrészt a szükséges marketing nincs biztosítva hozzá (nagyterjesztésbe pl. nem sok eséllyel kerül ki - én is a Libirben, Alexandrában nézek szét, ha könyvet veszek, nem a Novum Verlag webboltjában). Illetve bármi vackot kiadnak, ha fizetsz. Így még akkor is nehéz kitörni, ha tényleg jók a művek.

Ha vannak regényeid (nem könyvek, azért ezt tisztázzuk, a könyv egy tárgy, a regény az az irodalmi alkotás, amit megírtál), akkor add be egy kiadóhoz. Majd ők eldöntik, kell-e nekik, elég jó-e. Ha igen, a többi az ő dolguk a marketingtől a szerkesztésen át a nyomdáig. Te megkapod a szerződésben lefektetett pénzt, ők a saját hasznukat, az olvasókhoz meg eljut a regény. Mindenki boldog.

Ha van egy kis eszed, akkor egy "nem feltétlenül a legjobb" művedet felteheted a netre. Vannak ilyen oldalak, ahol sok amatőr ír, illetve megpróbálhatod blogregényként is publikálni. Ez ingyenes, egy fillért nem látsz belőle, de jó reklám. Az emberek szeretik az inygenes dolgokat. Elolvassák, kialakul egy kisebb olvasótáborod. Erre már talán akkor is lehet építeni, ha kiadófüggetlenül saját szerkesztésben kívánod majd a többi regényt megjelentetni. Persze az ilyen saját kiadás, saját kiadó létrehozása már üzlet. Ha te csak író kívánsz lenni, és ezzel nem akarsz, nem is tudsz foglalkozni, hagyd a fenébe, írj és azokat a műveket add be különféle kiadókhoz, szerződj le, nem lesz vele gondod a továbbiakban. Ha van benned üzleti véna, akkor érdemes csak saját kiadó létrehozásán gondolkozni (nem olcsóbb, mint a magánkiadás, de legalább te irényítod). persze ehhez az is kell, hogy legyen mire építeni, vagyis tudni kell írni, ismerni kell a tipográfia alapvető szabályait is (vagy szerződtethetsz egy teljes szerkesztői csapatot). Ez utóbbi a kérdés kiírása alapján még nem megy, tehát javaslom, mielőtt bármiféle kapcsolatba lépnél egy kiadóval, az írásjelek mögé tegyél szóközöket, különben bele se néznek a művedbe.

2012. aug. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jól leírta. Én a második válaszoló vagyok, és este írtam, ezért nem fejtettem ki, de úgy véltem, érted majd. A lényeg, hogy egy kevés helyen reklámozott könyvet nem gonoszságból nem olvasnak az emberek. Manapság szinte a kezükbe kell adni.
2012. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én pl. rengeteget olvasok!

Milyen regényeket írsz?

Ifjúsági...mert a gyerekek sokat olvasnak.

Amúgy ha te nem tudsz reklámozni akkor kérj egy barátodtól tanácsot hátha ő tud tanácsot adni.

2012. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem mondanám ifjusági regénynek,de talán minden korosztálynak valót írok.

p.az egyik regényem,amely a kedvencem,abban minden van.szerelem ,társadalmi,helyzet,pénz,spirituális dolgok stb.

2012. aug. 10. 17:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Normál esetben a reklámot a kiadó biztosítja.
2012. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!