Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek kell a belső átalakításo...

Kinek kell a belső átalakításokat fizetnie bérbeadáskor? A tulajnak vagy a bérlőnek?

Figyelt kérdés

Adott 1 egyszobás lakás, a szoba viszont tágas. A bérlő szeretné gipszkartonnal leválasztani a hálófülkét, mert szerinte zajos, és így csendesebb lenne.


Kinek kell ezt finanszíroznia?


Én nem építenék gipszkartont (tulajként) mert kisebbíti a teret, én megoldanám mással a térelválasztást, de közben ő lakik - inkább tervez/fog lakni ott hosszú távon.


jan. 23. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Te engedélyezed, ő kifizeti.

Ha nem tetszik neki, akkor 1. keressen másik lakást, 2. vegyen magának lakást.

jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ő finanszírozza, hiszen neki kell. Esetleg állapodjatok meg, hogy eltávolíttatja, ha elköltözik, vagy fedezitek a kaucióból. Egy gipszkarton fal eltávolítása nem nagy meló.
jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nemaRendőrség ***** válasza:
83%

Nem hogy nem fizetném, de még engedélyezni sem engedélyezném.

Azért egy ilyen művelet nem csak annyi hogy odarak 4 gipszkarton táblát és kész.


A padló sérül, a falak sérülnek, be kell vezetni oda az áramot (lámpa stb) plusz ajtó kell, aztán lehet festeni az egészet.


Ez egy minimum 2 millió forintos átalakítás, és csökkenti az ingatlan értékét.


Vannak nagyon szép, nagyon jól működő térelválasztók amiket lerak a padlóra és működik, vagy ha nem felel meg neki az ingatlan elköltözhet.



Még ha ablakcserét kért volna akkor azt mondom hogy az tényleg az én költségen, megbeszéltem volna hogy milyen lenne ideális majd megcsináltattam volna saját költségen, mivel a zajos lakás valóban nem lakható. De ez..

jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A bérlőnek.

Csoda ha megengeded neki. Nagyon kevés tulaj engedné meg. Mert ugye mi lesz ha elmegy a bérlő.

Vagy kell neki a lakas ahogy van vagy nem

jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A bérlőnek, nyilván. De egyébként én sem engedném. Megtekintett állapotban vette ki a lakást, ha már nem tetszik neki, akkor mondja fel, költözzön el. Másnak jó úgy is a lakás, ahogy van.
jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Egyetértek az eőttem szólókkal, te adsz egy engedélyt ő meg fizeti, ha ez nem jó neki, keres másik lakást
jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben szerinted is zajos és a következő bérlőnek is jól jöhet a válaszfal akkor ez lehet közös érdek is hiszen érték növelő. Ez esetben felesbe fizetném, esetleg a munka díj a bérlő költsége.
jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!