Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mitől lehet, hogy nem bír...

Mitől lehet, hogy nem bír átmelegedni egy lakás? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 hete béreltünk ki egy lakást. Már több hónapja üresen állt, így a fűtés teljesen le volt tekerve. A tulaj azt mondta ő pl a konyhába fel se szokta kapcsolni egyáltalán, mert úgy is meleg volt. Mi még nem lakunk bent, csak csak odajárunk, bútorozunk stb. A két szélső szoba konkrétan hideg, a padló is, már 3asra tekerve a fűtés . A lakás 9. Emelet saroklakása. Felettünk üres, mert nem lakják. Tehát felülről nem fűtenek. Csak azt nem értem a padló mert hideg 2 szobába is, mikor alattunk laknak. A konyhaba is feltekertük mert a napokban ott is hideg volt. Mondjuk itt 2 gyerek van és bizony mi 25 fokban érezzük jol magunkat. A mostaniban szinte 0an a fűtés és tényleg meleg van. Persze a lakás kisebb. Amibe most költözünk nagyobb jóval. Esetleg csukjuk az összes szoba ajtaját?
jan. 26. 05:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ido lesz mig bemelegednek a falak ha egyaltalan ez az idei szezonban bekovetkezhet. Onnan sokkal jobb lesz.

Ha meg vesztek par szonyeget az segit a ho megtartasaval.

En kisebb tokeletesen szigetelt teglabol koltoztem nagyobb regi tipusuba. A regi helyen kb karacsony fele kezdtem futeni mert korbefutottek a szomszedok es a szelloztetes utan is hamar visszamelegedett.

Az ujban oktobertol megy a futes es folyamatosan hideg erzet van, sok az ablak, azokon áramlik be az uvegen kereszrul.

De igazabol ha telen hagyod kihulni a falakat onnan veszett ügy

jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is át kéne a konvektorokat nézetni, kipucoltatni

Tényleg csukjátok be az ajtókat meg ahova lehet szőnyeget kell lerakni meg télipapucsban kell járkálni ezen hónapokban és melegítőben otthon is

Az, hogy olyan magasan laktok és fölöttetek nem lakik senki és az a lakás is fütetlen felül az a rész nyilván sokat hozzádob ahhoz, hogy ti is fáztok mivel a hő nem marad meg nálatok így hiába fűtötök

jan. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha saroklakás, a másik oldalon meg lépcsőház is van esetleg és nem jó a szigetelés, akkor ez az ok. Meg hogy tél van és kihűlt.

Lakástextil nincs? Vastag függönyök földig, szőnyeg, falvédő?...

jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Először is át kéne a konvektorokat nézetni, kipucoltatni"

Azt írta a kérdező, hogy a 9.-en van a lakás, ott tuti nincs semmiféle konvektor. Távhős lakás lesz, esetleg házközponti fűtéses.


"Esetleg csukjuk az összes szoba ajtaját?"

Hát ez mondjuk alap lenne, az emberek többségének azért elég nagy luxus lenne, hogy folyamatosan nyitva legyen a szoba ajtaja egy saját fűtéssel nem rendelkező helyiség (a kérdésben szereplő, minden bizonnyal panel lakás közlekedője) felé.

Ezen kívül jó lenne alkalmazkodni is egy kicsit a részetekről. Nagyon sok helyen nem fűtenek 25 fokra, szerintem az nagyon meleg. Pedig én kifejezetten szeretem, ha nincs hideg, kellemes a hőmérséklet, ezért nálam 21, nagyon max. 22 fokon szokott lenni a termosztát. Szüleim 20 fokban is teljesen jól elvannak.

Ezen kívül fel is kell öltözni, télen bizony nem rövidnadrágban, egy szál pólóban vagyunk otthon, hanem melegítőalsó, pulóver stb.

jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!