Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a probléma a férfi bérlőkkel?

Mi a probléma a férfi bérlőkkel?

Figyelt kérdés

Egy barátommal szeretnénk megyeszékhelyre költözni, eddig 2 albérletet néztünk meg személyesen. A telefonba én beszéltem, és mondtam, hogy két felnőttről van szó, azt viszont már nem említettem, hogy a másik személy is férfi (egyébként nem is kérdezték) Telefonban még minden rendben volt, a tulaj szivélyes volt, megbeszéltük a talit, majd másnap elmentünk megnézni, ahová természetesen már a haver is jött. Ott már láthatóan zavarban volt a tulaj, és kérdezte, hogy mi kettőnkről lenne-e szó? Mondtuk, hogy igen, és ezután látszott rajta, hogy nincs elragadtatva. Végén azt mondta, hogy még van néhány jelentkező, és előbb velük is találkozni szeretne, majd értesíteni fog. Persze már a hazaúton tudtuk, hogy ebből nem lesz semmi...

A második sztori is nagyon hasonló volt, végül ott is azt mondta a tulaj, hogy majd értesít, mint egy állásinterjún.

Mindketten csak arra tudunk következtetni, hogy az emberek ódzkodnak a férfi bérlőktől, de mi lehet ennek az oka? Mindketten normálisan/kulturáltan nézünk ki, biztos állásunk van, és nincs gettós, sittes fizimiskánk.



jan. 30. 03:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom, hogy barátról van szó, nem mint homoszexuális pár. Épp ezért kersünk 2 szobás lakást, nem pedig garzont. Szóval nem homofóbia áldazatai lettünk, és nem amiatt nem kaptuk meg a lakásokat.
jan. 30. 03:19
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
" nem homofóbia áldozatai lettünk" Szerintem pedig de. Ha említettétek is, hogy nem vagytok egy pár, nem hittek nektek. Nem az volt a gond, hogy férfi vagy, hanem az hogy ketten vagytok. Én ebben teljesen biztos vagyok.
jan. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én meleg férfi vagyok.Volt egy fiatalabb párom,akivel négy éven át laktam albérletben. Mind a négy tulajdonos középkorú hölgy,illetve házaspár volt.

Személyen néztük meg a lakást,közösen beszéltünk meg mindent,és minden tulajdonos azonnal azt mondta okés. Ott helyben tudtunk kauciózni,majd elmenni a közjegyzőhöz. Egyik tulaj sem kérdezett semmit.

Sőt utólag egyöntetűen mondták,hogy tisztaság és rend maradt utánunk.


A személyes szimpátiát nem lehet kihagyni az ilyen bérlésekből, akár nő,akár férfi,akár több személy keresgél.

jan. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a gond, hogy meglepetésként érte öket, hoyg a második személy is férfi - és abból, hoyg ez csak "kiderült", arra következtetnek, hogy melegek vagytok. (Mellesleg a párok - akár melegek, akár heterók, nem feltétlen akarnak egy szobában lakni)

Ha úgy kerestek lakás, hogy a" munkátársammal ketten", az sokkal kevésbé tünik problémásnak.

jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy nem lehet, hogy nem ez a baj, hanem a megjelenésetekben vagy a kommunikációtokban van valami, ami ellenszenvet vált ki?
jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
#5 Erre tippelek én is. Szerintem ha találkoznék velük, meg tudnám mondani, hogy konkrétan mi "rémiszt" meg bennük. Így látatlanban ez nehéz.
jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki is nem adja ki a lakását két férfinak. Mi történhet, tehát mi a legrosszabb, ami történhet akkor, ha egy homoszexuális párnak adsz ki egy lakást? Beleivódik a falakba a homoszexualitás? Ezt követően pedig tisztasági festésig bizonyosan fertőz? :D

Őszintén szólva és mai mércével mérve (aztán lehet a mérce rossz) van bennem némi homofóbia, de én is kiadnám a lakást egy homoszexuális párnak is, mert nem érdekelne, csak fizessenek és ne lakják le a lakást és mivel hajlamos vagyok az általánosításra is, így úgy gondolom, hogy homoszexuális férfi pár volna az utolsó ki lelakna egy lakást, mert többnyire pedáns emberek. Ha kiadok, az egyetlen célom a bevételforrás megszerzése. Úgyhogy bár kézenfekvő elsőre az, hogy ez volt az oka, én is inkább valami más okot feltételezek. A 3. válaszból kiindulva is inkább ezt feltételezem.

Az is lehet, hogy talán pont felfogták, hogy ti nem egy pár vagytok és lehetőleg hosszú időre szeretnék kiadni a lakást, ennek okán inkább keresnek egy párt, aminél nagyobb az esély arra, hogy huzamosabb ideig maradnak. Két haver egy lakásban esélyesebb, hogy "ideiglenesen" marad, pár évig maximum és még lehet belegondolnak abba is, hogy a nőket is felhozzák a lakásra, tehát akár 4-en is lehetnek olykor-olykor.

jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom hány évesek vagytok, de szimplán lehet, hogy belegondoltak, ha 2 fiatal férfi ott bulikat csap, nőket hord fel, nem takarítanak, nem tartanak rendet, ezáltal jól leamortizálják a lakást.
jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén én is szivesebben adnám ki meleg párnak, mint 2 havernak, akik ki tudja milyen gyakran és milyen nőket hoznak fel.
jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
8-9-es: kicsit off, de egy homoszexualis pár is tarthat vbulikat, legfeljebb nem nök lesznek a vendégek.
jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!