Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valami tutira bevált vízkő...

Valami tutira bevált vízkő elleni praktika?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hónapja költöztünk be egy albérletbe, és azóta komolyan küzdök a vízkővel a zuhanyzóban. Nem tiszta üveg, hanem egy régebbi fajta, vastagabb domboros üveg, amit lehetetlen takarítani. Próbálkoztam már mindennel, a létező összes vízkőoldó szerrel amit lehet kapni, sőt meg olyat is rendeltem amit boltban nem árulnak. De volt ecetes, szódabikarbónás, citromsavas próbalkozás is, volt hogy 3 órán át áztattam. Kezdett így tűnni, hogy az ecetes áztatas aztán domestos segít, de egyszer lett tőle kicsit szebb, azóta ugyan olyan borzalmas. Nagyon zavar, mert alapból a fürdő maga gyönyörű, ez a zuhanyzó borít ki nagyon, és mivel csak egy évet töltünk itt, nem szeretném az egészet kicserélni, és alapvetően nagyon jó állapotban van, csak az előző lakók borzalmasan igénytelenek voltak, és ez néhány pontján a lakásnak nagyon érezhető. Van esetleg bevált praktikátok, amit még megpróbálhatnék? A csaptelepekre és a konyhai mosogatóra ecetet használok, nagyon szépen megoldja a gondot, de ez nagyobb falat. Köszönöm ha segítetek! :)



febr. 8. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy nem vízköves már, hanem kopott?

7,5 deci vízbe szoktam 3 kanál citromsavat tenni, meg 4-5 csepp teafaolajat, nekem most ez a tuti vízkőoldóm, de ez tényleg mindent leszed max 2-3 fújás, sikálás után. Ha ezzel sem jön le, akkor szerintem ott más a gebasz.

febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

citromsavat ajánlok én is, az ecet semmit nem ér, de megfulladsz tőle.

A domestos meg pláne nem ér semmit, és főleg ne keverd ecettel, es semmilyen savval.

febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én zuhanyozom utolsóként és utána naponta frottir kéztörlővel minden felületet letörlök szárazra. Így a maradék víz legfeljebb a felületek alsó felén marad ott és ott válik ki előle a vízkő. Azt meg pl. havonta egyszer 20%-os ecetsavval meg lehet kezelni.
febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Hogy megtudd,vízkő-e vagy tényleg kopás, egy szivacs egyik sarkát mártsd bele 20%-os sósavba (a súrolós felét), próbáld picit megdörzsölni. Ha ez a folt tiszta lesz, akkor tutira vízkő.Egyébként a sósav az mindent leszed, de: egyszerre csak kicsi felületet szabad kezelni, átdörzsölni a szivacs dörzsölős részével (max 50x50cm), aztán azonnal lemosni, így egy hét alatt meg tudod tisztítani a kabint. De: krómozott részeket nem érheti, közben ne szívd be a keletkező gőzöket közvetlenül, ha van ablak, legyen nyitva, utána is ki kell szellőztetni. Más szerrel nem szabad keverni.
febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha vízkő az alapja a szennyeződésnek (esetleg még gomba, zsír stb.), akkor próbáld meg a dm-es kék színű vécétisztító gélt. Ez rajta marad a felületen, mert sűrűbb, s van ideje leoldódni a kőnek. Szóval kend be vele alaposan, álljon rajta 20 percig, majd szivaccsal sikáld le, de gumikesztyűben dolgozz, mert ez a látszat ellenére egy brutál szer. [link]
febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Azta! Mindenre IS használom a Teafa olajat, eszembe nem jutott volna, hogy vízkő ellen is tud! Köszönöm!

Mindenki másnak is, hogy értelmes és nagyon hasznos válaszokat kaptam! :) Egyébként tényleg vízkő, nem kopás, mert mostanra hála egy két klassz kis praktikának tőletek, eltűnt! Jó, nem 100%-os, de olyan talán soha nem is lenne. Mégegyszer, köszönöm!!!

márc. 8. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:
A teafát inkább a fertőtlenítő hatása miatt szoktam belecsepegtetni, de nekem a saját háztartásunkban az a tapasztalatom, hogy amit ez a keverék nem szed le, azt semmi. :D
márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!