Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőknek általában van...

Albérlőknek általában van saját étkészletük, edénykészletük?

Figyelt kérdés
Alapvető konyhai felszerelésük? Vagy azt használják amit a bérelt lakás biztosít?
febr. 13. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon nem szokott ilyesmi lenni az albérletekben, hacsak nem társbérlőként veszel ki egy szobát, de akkor is illik sajátot használni mindenből.
febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Általában hoznak magukkal az albérlők. De nem lehet tudni, hogy ki mit szeretne, mert van olyan albérlő, aki még a régi bútorait is magával hozza. Másnak (főleg egyetemistáknak) meg álom az olyan albérlet, ahova csak egy nagy bőrönd ruhával megérkezik, és már lakható is a lakás, mert van benne minden.
febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Elég sokszor laktam albérletben, bútorozott meg bútorozatlan, gépesített, gépesítettlen, minden fajta meg volt már. Egy helyen volt csak étkészlet, azt a helyet úgy adta ki a tulaj, hogy az anyja épp csak meghalt belőle, ő meg csak a nagyon személyes dolgokat vitte el. Viszont mivel a néni idős volt, a legtöbb tányért, poharat stb nem használta már régen, ami miatt olyan szinten ragadtak, hogy inkább semmit se használtam, csak a sajátomat, ezeket meg elpakoltam a spajzba.


Egy másik helyen volt két nagy fazék, de akkorák voltak, hogy ha 10 fős lenne a család, se lenne érdemes benne főzni, úgyhogy ezeket se használtam.

febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Változó.

Ahol gyakran változik a bérlő, pl. egyetemistáknak adják ki gyakran, ott szokott lenni a konyhában ami kell. Ha rendesen adja ki valaki akkor még a tulajtól függ mit hagy a konyház

febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen változó. A butorozott lakásokban általában eleve van, a butorozotlanokban eleve nincs.


Laktam ilyenbe is, olyanba is. Nyilván a felszereltebbet drágábban lehet kiadni. És fiatal felnott szemszogbol kb mindig azt keresi mindenki amiben fel van szerelve a konyha

febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Kétszer laktam olyan albérletben, ahol volt evőeszköz.

Egyik esetben szállásnak volt kialakítva, de gondolom nem vette ki elég ember, ezért kiadta albérletbe. Egy felújított lakás volt, a legolcsóbb, legegyszerűbb ikea-s cuccokkal felszerelve, és az étkészlet is ikea-s volt.


Másik esetben meg voltam szorulva, és a város aktuálisan meghirdetett albérletei közül a második legolcsóbbat vettem ki. Ott étkészlet azért volt, mert azelőtt halt meg az öreg, akinek a gyereke kiadta a lakását. De a konyhában nem csak az étkészlet és edények voltak meg, hanem a kávé, fűszerek, szalvéta, mosogatószer, stb. De azokat nem használtam, csak az étkészletet és edényeket.

febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Igényes, drága lakást adok ki.

Bútorozatlanul, felszerelések nélkül, depláne személyes használati dolgok nélkül.

Tapasztalatom szerint igényesebb, megbízhatóbb bérlők azok, akiknek vannak saját használati tárgyaik, még bútoraik is, nemhogy párszáz forintos tényérok…nyilván van kivétel, de azért ez is egy látható tendencia.

febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen változó. Van ahol van minden, de a legtöbb helyen magadnak kell beszerezned.
febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kicsit OFf: volt olyan lakótársam akinek szent meggyőződése volt, hogy a tisztítószereket, takarítóeszközöket a tulajnak kell biztosítania mert azok a lakás tartozékai... :D
febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Változó. Szerintem alapvetően ez nem elvárás, de ha téged bánt a gondolat, hogy anélkül adod ki, akkor fillérekért lehet igazából venni egy pár fős étkészletet, mindennel együtt.
febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!