Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet vagy saját lakás?

Bőrarc kérdése:

Albérlet vagy saját lakás?

Figyelt kérdés

Eladtam a lakásomat 34 millió forintért augusztusban, a vételárat még aznap 2024. 06. 26-án lejáró DKJ-be fektettem. Akkor még elérhető volt 9% feletti hozammal. Lejáratkor 36 millió 630 ezret kapok vissza. Így 10 hónap alatt 2 millió 630 ezret keresek rajta(havi 263 ezer).

Az albérleti díj havi 135 ezer forint.

Tudom, hogy tovább fognak csökkenni a hozamok az állampapirok esetében(már hónapok óta észrevehető), de érdemes megvárni a lejáratot és realizálni a 2 millió 630 ezer forint hozamot vagy lakást venni a jelenlegi pénzből(34 millió 480 ezer ft)?



2023. okt. 3. 16:13
A kérdező szavazást indított:
Mindenképpen saját lakást vennék, amilyen gyorsan csak lehet.
Megvárnám a lejáratot és utána vásárolnék lakást.
Nem terveznék egyelőre lakásvásárlással; lejárat után új befektetést keresnék a pénzemnek.
Várnék egy számomra megfelelő eladó lakásra, alkudni próbálnék és megvenném.
Megvárnám mit hoz 2024. a lakáspiacon és aszerint döntenék, hogy az kedvező-e számomra, avagy nem.
18 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Kivárnám a lejáratot és az akkor elérhető kondíciók alapján döntenék.
2023. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Gyakorlatilag a hozamod felét elviszi a bérleti díjad, így már nem is olyan jó az a hozam nemde?

Ennek fényében én nézelődnék szép lassan és ha találok valami visszautasíthatatlan ajánlatot, megvenném.

Nem tudhatod milyen intézkedéseket dobnak be januártól (csok+ feltételek pl.), ami kicsit pörget a piacon és megint be is épül lassan az árakba. Így közel sem biztos, hogy realizálható lesz az a hozam sajnos.

Szóval jól hangzik, jól hangzik, de túl sok értelmét nem látom csak emiatt kivárni.

2023. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az infó.


- Korod?

- Egészséged?

- Gyerek?

- Hol laksz/hol vennéd a lakást?

- Lakni kell, vagy kiadni?

- Fizud?

2023. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdenék nézelődni, ha találok olyat, ami tetszik, akkor megvenném. Talán fognak lefelé menni az árak, vagy pont emelkednek majd aszerint, hogy mi lesz az új csok támogatásban.
2023. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, okosabb lennék, ha tudnám, mik lesznek a 2024-től elérhető támogatások pontos feltételei. Bár -és ez az én szubjektív véleményem- szerintem az állam jelenleg nincs olyan helyzetben, hogy boldog-boldogtalannak osztogatnák a tíz-húszmilliókat. Nem véletlen, hogy tavaly óta jönnek folyamatosan a megszorítások.

Elképzelhető, hogy a csok+ sokkal szigorúbb feltételekkel lesz elérhető, szűkebb rétegnek 2024-től, ami véleményem szerint a készpénzes vevőket fogja jobb helyzetbe hozni, mint amilyen én is vagyok/leszek.


De mondom, ez csak az én gondolatmenetem. Az ellentéte is bekövetkezhet.

2023. okt. 3. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy opció, ugyanakkor pl. az sem mindegy, hogy az alapkamat hogyan alakul. Ha kedvezőbbek a hitel konstrukciók, az is fellendülést okozhat a piacon. Szerintem ritka, ha hatalmas előnyt egy adásvételnél a kp-s vevő, erre kár alapozni.

Túl sok a bizonytalan tényező. Lehet jó döntést hozol, ha vársz, lehet hogy nem.

2023. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én lejárat után vennék a helyedben lakást.

Nyilván nem 6 hónapra veszed, így ha még kicsit lejjebb is megy az ára átmenetileg, nem fog fájni.

Nagyon sok pénz fog az ingatlanpiacra szakadni, mikor lemennek az állampapir hozamok, meg a hitelkamatok. És ehhez nem kell CSOK.

2023. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A döntés megszületett. 6,9 milliós alkuval sikerült vásárolnom egy 1991-ben épült panelház 1. emeletén egy 55 nm-es, 3 szobás lakást. A ház szigetelt, fűtéskorszerűsített, a nyílászárók, radiátorok tíz éve cserélve lettek. 33,9 millióról 27 millióra sikerült lealkudnom, mert felújítandó lakásról van szó. Győrben van a lakás. Úgy kalkuláltam, 8 millióból fel tudom újítani teljeskörűen, így az összköltség ügyvédi munkadíjjal együtt sem lépné át a 35,5 millió forintot. A városrész hasonló ingatlanai 35-42 millió ft között mozognak az ingatlan.com szerint. A lokáció jó, gyakorlatilag minden 1 km-es körzeten belül van, ami a hétköznapi élethez szükséges és ami még fontos, hogy jó messze található a gettós részektől. Meggyőződésem, hogy hosszútávon jó üzletet kötöttem.
2023. okt. 21. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Helyesen döntöttél. Nem befektetsz, hanem saját célra veszed.
2023. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!