Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tud történni ha az albérle...

Mit tud történni ha az albérletből amiben laktam elhoztam a nappaliból a kanapét?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem szép dolog amit tettem, és elítélendő, de nem éppen volt korrekt a tulajdonos így úgy döntöttem hogy ennyi belefér. Ráadásul tényleg nagyon tetszett. Lehet jogi következménye? Ha igen akkor mi? Köszönöm a normális válaszokat!
febr. 23. 01:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egy havi kauciót leraktam, egy havi maradt meg a tulajdonosnak de az nem fedezi a bútor árát.
febr. 23. 01:44
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Úgy fel leszel jelentve mint a szél.
febr. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Lopás. Feljelent, bírósági eljárás, büntetés.

Akkor is, ha közben visszaviszed.


Azért, mert szerinted jogtalanul tartja vissza a kauciódat, te nem önbíráskodhatsz.


Vélt jogtalanságot bűncselekménnyel akarsz kiegyenlíteni?

febr. 23. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Elhoztad elhoztad mivel nincs leltár,a tulaj nem fog ugatni úgy is megegyeztek csendben ne hallgass az itt huhogókra ezek csak hitelből élnek .
febr. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Meg leszel verve.

Nem kicsit, nagyon.

febr. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Átadás-átvételi jegyzőkönyv vagy leltár készült amikor elköltöztél?

Ha nem, vagy nem szerepel benne a kanapé akkor gyakorlatilag semmivel nem tudja bizonyítani hogy ott volt és az övé volt.

febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem volt leltár aláírva, sem közjegyzői kiköltözési nyilatkozat. Sima szerződés volt csak. Nem kell hogy bárki megértsen, de egy nagyon inkorrekt tulajdonos volt aki az egy éves szerződésünk alatt két alkalommal is emelt bérleti díjat és közben is baszogatott mindenért. Tehát tudom hogy csúnya dolog, de ennyit megérdemelt. Egyébként Budapest Belvárosában béreltem tőle lakást, és amolyan üzletember típus tehát szó nincs arról hogy meg fog veretni :-) nem egy vidéki kunyhót béreltem. Köszönöm annak aki normálisan válaszol.
febr. 23. 11:10
 8/16 A kérdező kommentje:
És a beköltözésemkor sem készült semmilyen leltár.
febr. 23. 11:27
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
A kiköltözés után kell visszaadni a kulcsokat, nem? És akkor odajön és észreveszi.
febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

"amolyan üzletember típus tehát szó nincs arról hogy meg fog veretni :-)"

Aham. Csak nehogy leolvadjon a szmájli az arcodról. Ismerek olyan üzletember típust, aki konkrétan a belvárosban kiadott lakásokból él, és nem fordulna rendőrséghez ilyesmi miatt. És meggyőzne arról, hogy te se tedd, mert akkor nem csak a karod bánja.

De persze nekem mindegy, felőlem nyugodtan lepontozhatsz, annak ellenére, hogy - többekkel ellentétben - csak a kérdésedre válaszoltam.

febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!