Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeretnénk Ausztriába költözni...

Szeretnénk Ausztriába költözni, milyen lépéseket tegyünk ezügyben?

Figyelt kérdés

Angolul beszélünk, a férjemnek van középfokú német nyelvvizsgája, de nem beszéli túl jól a nyelvet, én egyáltalán nem. Első körben mit javasoltok, hogyan kezdjem el tanulni a nyelvet?

A férjem ért az állatokhoz (juh, ló, marha), ebben van tapasztalata és szeretjük is mindketten. Emellett ács, ehhez van végzettsége is.

Burgenlandba nem szeretnénk menni, bármely más terület szóba jöhet.

Van két 3 évnél kisebb gyerekünk.

A kérdéseim:

Hogyan álljunk neki munkát keresni? Milyen felületeken? Vidéken is meg lehet élni? Milyenek az albérlet árak? Hogyan zajlik a kiköltözés hivatalos menete (tb, óvoda, védőnő, lakcím stb)? Ha van babaváró hitelünk (aminek törlesztése jelenleg szünetel), akkor is kiköltözhetünk?



febr. 27. 13:26
 1/5 anonim válasza:
100%

Kedves kerdezö. Javaslom elöször a ferjed menjen ki egyedül, amig szerez munkat, es alberletet, hogy ti mar a gyerekekkel a biztos helyre költözzetek ki.

Probalj csatlakozni az adott varos, környek facebook csoportjaihoz. Ott erdeklödj esetleges munka irant, vagy elsö körben olyan munka-ahol szallast is adnak. Ha mar kint van könnyebben tud alberet/masik munka irant nezelödni.

Munkaközvetitö cegekhez (Leihfirma) eremes bejelentkezni.

Az alberletarak nagyon elteröek attol függ,hogy nagyobb varosban vagy kis faluban talalsz. Az utobbihoz auto mindenkepp szükseges.

Arat nem tudok irni, mert tenyleg nagyon elterö. Lehet akar egy 80 nm2-es 2-3 szobas lakas ara a varosban 1000-1200 euro melegen, De el tudom kepzelni,ugyan ilyen lakas kisebb települesen 700 euro.

Nagyon nehez a lakaskereses. Többszörös tuljelentkezes van egy adott lakasra, es a tulajdonos valaszt a legszimpatikusabb jelölek közül.

A lakasszerzödeshez altalaban 2 vagy 3 havi kaukcio (Kaltmiete) szükseges, es az utolso 3 havi berelszamolas.


Ha megvan a lakasszerzödes, a helyi önkormanyzatban be tudsz jelentkezni a lakcimre. Utana adoszamot tudsz intezni. Erdemes egy bankszamlat is nyitni. Es a betegbiztositohoz is bejelentkezni.

Ezekre az adatokra szükseged lesz egy munkaszerzödeshez.


Ovoda, vedönö ügyben nem tudok segiteni, nincs gyermekem. A Babavaro hitelhez sem tudok hozzaszolni - erdeklödj a bankkodnal.

febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszod!:)
febr. 27. 14:56
 3/5 anonim válasza:
54%

Nyelvtanulashoz töltsd le a Doulingo - alkalmazast. Jatszva tanulas.

Nemtül nem fogsz folyekonyan megtanulni, de ha van napi par perced akkor egeszen hasznos.

febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Misike21 válasza:
Nyelvtanulásra ajánlom a kreatív német sorozatot . A többi kérdésed pedig követem 😉
febr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ams.at az osztrák munkaügyi honlapján tud munkát keresni.

Én leginkább munkahelyen beszêlgetés közben tanultam sokat.

febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!