Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kérhetek a leendő albérlőmtől...

Kérhetek a leendő albérlőmtől akármilyen igazolást, amin látom, hogy fizetőképes?

Figyelt kérdés

Gyorsan szeretnék albérlőt találni, mert költözöm külföldre, de minél jobban szeretném szűrni, hogy ne legyenek gondok. Persze bárki elveszítheti a munkáját, de azért ha egy normális, jól szituált, képzett ember / pár veszi ki, akkor nyilván hamar talál/nak másikat.

Ha kérek 3 havi munkabérutalásról bizonylatot vagy valami munkáltatói igazolást, fognak ezzel macerázni, ha kell nekik a lakás vagy akkor senki nem fog jelentkezni? :D


febr. 29. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen+ ügyvéd segédletével szerződni
febr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ha bejelentem hivatalosan, kb mennyit kell belőle leadózni? Mert én azzal számolok, hogy ez a lakás fedezné 100%-ban a kinti albérletem, de ha csak 80-90%-ban fedezné az adó miatt, az se baj.
febr. 29. 19:57
 3/18 anonim ***** válasza:
19%

Ahova koltozol, oda nem kellett igazolas? Mert kulfoldon ez alap dolog.

Otthon is kerhetsz, akinek kell a lakas, nem fog ezen fennakadni.

febr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a külföldi lakás, egyelőre szervezés alatt van csak, de tudom, hogy külföldön sok helyen alap, azt nem tudtam, itthon mi a helyzet albérlői oldalról, hajlandóak-e ilyesmikre, vagy inkább kivesznek mást ami egyszerűbb.
febr. 29. 20:49
 5/18 anonim ***** válasza:
márc. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi, érdekes válaszok. Pont ez lenne a lényeg, hogy olyan embernek adjam ki a lakásom, aki megbízható és stabil anyagi helyzetben van. Ha feketemunkázik meg négy órára van bejelentve, az eleve kizárja ezt, szóval nem potenciális bérlő amúgy sem, hiszen neki sem biztos, hogy kifizetik a munkabérét normálisan, időben.

Ötmillió iroda van itt a környéken 10 perces sétatávban, szóval gondolom lenne olyan jelentkező, akinek ez jó hely lenne emiatt. A bankok meg egyéb multik pedig azért nem szoktak trükközgetni.

márc. 1. 14:19
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Kérj 6 havi előrefizetést. Aki ki tudja fizetni, annak valószínűleg van pénze. Van aki a kauciót is alig bírja kinyögni, meg alkudozik, hogy csak egy havit fizessen, az ilyen helyzet árulkodó.
márc. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Értem az álláspontod, de én se adnám ki a kezemből a bérjegyzékemet egy magánembernek (ha mint külföldön, cégtől bérelnék lakást az más). Attol mert te vagy a lakástulaj, attól még csak a "Kis Pista" vagyakinek semm köze hozzá, hogy "Szabó Julicsi" mennyit keres.
márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetsz, de legyél azzal tisztában, hogy munkáltatói "igazolást" bárki olyat nyomtat vagy ír neked, amilyet akar. Hogy ellenőrzöd?


Én azért nem szerettem soha a bérbeadók orrára kötni, hogy mennyit keresek, mert az átlagnál jobb jövedelmem volt/van és féltem, hogy az éves esetleges emelésnél ezt is mérlegelnék. "Hát ez a Gipsz Jakab milyen jól keres, meg se fog kottyanni neki ez az emelés."

márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
9-es, csak az inflàciòval megegyezö mèrtèkben emelhetnek.
márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!