Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kérhetek a leendő albérlőmtől...

Kérhetek a leendő albérlőmtől akármilyen igazolást, amin látom, hogy fizetőképes?

Figyelt kérdés

Gyorsan szeretnék albérlőt találni, mert költözöm külföldre, de minél jobban szeretném szűrni, hogy ne legyenek gondok. Persze bárki elveszítheti a munkáját, de azért ha egy normális, jól szituált, képzett ember / pár veszi ki, akkor nyilván hamar talál/nak másikat.

Ha kérek 3 havi munkabérutalásról bizonylatot vagy valami munkáltatói igazolást, fognak ezzel macerázni, ha kell nekik a lakás vagy akkor senki nem fog jelentkezni? :D


febr. 29. 19:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ha emelni akarok, emelek akkor is, ha nem tudom mennyit keres, maximum majd más kifizeti, ha ő nem. Csak azért nem emelgetnék, mert ennek úgyis belefér, eleve honnan tudnám, milyen egyéb kiadásai vannak? Ha emelek, akkor nyilván szükségem van a plusz pénzre, szóval olyan albérlő kell, aki kifizeti az új összeget.
márc. 1. 21:49
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"9-es, csak az inflàciòval megegyezö mèrtèkben emelhetnek."


Dehogyis. :) Szerződéstől függ. Ha a szerződés nem engedi az emelést, akkor fel lehet mondani - nyilván a szerződéssel összhangban - aztán felajánlani egy újat, olyan emeléssel, amilyet akarsz.


"Csak azért nem emelgetnék, mert ennek úgyis belefér"


Ne érts félre, nem feltételeztem én rólad ezt, csak hát bennem mindig ott bújkált a kisördög, hogy ezzel akár vissza is lehet élni.

márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Ja és még valami:


"eleve honnan tudnám, milyen egyéb kiadásai vannak"


De akkor meg mire jó, ha kapsz egy papírt a fizetéséről? Ha Józsi havi 300-at keres, de parádésan kijön egy hónapban 100 ezer forintból, akkor mégiscsak jobb bérlő, mint Béla, aki 600 ezret keres, de annak a fenekére ver már huszadikára.

Egy olyat tudnék elképzelni - csak hát a megvalósítása nem tudom mennyire életszerű - hogy nem a konkrét összegről kérsz igazolást, hanem arról, hogy legalább x ezer forint a fizetése.

márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13# Hát azt már csak feltételezném, hogy a lakhatása fontosabb, mint az egyéb kiadásai. :D Úgy gondoltam, hogy ezzel kalkulál, hogy ennyi a bérleti díj, és eszerint alakítja a többit. Én meg ugye akkor emelek, ha indokolt, nem csak úgy, mert hirtelen úgy gondolom, Béla/Józsinak bőven elég, ha nem 100 ezret, csak 50-et tesz el megtakarításba :D
márc. 1. 23:20
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként ha az ingatlan lokációjához, állapotához, felszereltségéhez és méretéhez képest normálisan lövöd be a bérleti díjat, akkor valószínűleg sorban fognak állni a jelentkezők és nyugodtan kérhetsz egy "igazolást". Maximum majd minden második azt mondja, hogy nem ad, és akkor már nem 10-ből hanem 5-ből kell csak választanod.
márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elváltam,akkor egy ideig albérletben laktam.Volt egy lakás,ami nagyon tetszett és elmondtam,hogy egy évet készpénzben akkor most kifizetnék. Látni kellett volna a tulajdonos arcát,fehér lett,hebegett habogott és azt mondta,nem lehet tiszta ennyi készpénzt egyszerre odaadni,biztos valami drog,vagy qrva tanyának akarom a lakást használni és szinte kituszkolt az ajtón.

Pedig tanúval mentem volna átadni és közjegyzőit is akartam.

Lett helyette egy másik,aki nem akadt ki,előre egy évet letettem,megvolt a közjegyzői és költöztem. Dolgoztam persze folyamatosan.Bő egy év után megoldódott a lakáshelyzetem és ez a tulaj utólag elmondta,ilyen korrekt bérlője nem volt még.

Ezt azért írtam, mert itt valaki javasolta,hogy fél évet fizessen ki.Sajnos ilyen nem várt reakciók is lehetnek,amire fel kell készülni.

márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%

Én sem szívesen adnék igazolást, semmi közöd nincs hozzá mennyit keresek. Ahogy több havi lakbért sem tennék le előre. Kössünk egy rendes szerződést amiben minden le van tisztázva (mennyit, mikor, mi történik, ha csúszok, vagy nem fizetek), nyugodtan mehet közjegyző előtt is, de legyen elég ez. Ez mindenképp egy bizalmi kérdés - egyébként nem csak neked, a bérlőnek is. Nem lehet mindent előre felmérni és bebiztosítani, ezért kell megfelelő szerződést kötni. Ha te nem bízol a szavamban, hogy kifizetem a lakbért (amire egy elég jól behajtható szerződés kötelez), akkor én miért bíznék abban, hogy működik a mosógép, nem vagy egy kiállhatatlan hárpia és nem fog késsel fenyegetni a szomszéd? Nyilván eltúlzott példák, de tisztességes bérlőként, aki több százezret átad a lakás használatáért cserébe havonta, nem érzem fairnek, hogy bizonygatnom kelljen magam a tulajnak olyan adatokkal, amikhez nincs köze.


Én is mindenképpen azt javaslom, hogy találkozz a bérlőjelöltjeiddel, és nyugodtan válaszd azt, aki a legszimpatikusabb, akivel a legnagyobb összhangot érzed, leginkább bízol benne. Biztos vagyok benne, hogy többen is fognak jelentkezni, akitől te is érezni fogod, hogy felesleges bérpapírt kérned (LinkedIn-en, Facebookon is nyugodtan ellenőrizd). De abban is biztos vagyok, hogy akit meg kiakarsz szűrni ezzel, de annyira akarja a lakást, az fog először olyan bérpapírt hamisítani neked, amilyet csak akarsz.

márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

(

Még egy kiegészítés: mi a párommal a negyedik albérletben lakunk, soha nem késtünk a lakbérrel és még a legpályakezdőbb korunkban is volt hathavi lakbérnek megfelelő tartalékunk, de eddig minden alkalommal amikor költöztünk, úgy alakult, hogy valamelyikünk nem tudott volna 3 havi bérpapírt felmutatni, mert pont akkortájt váltottunk munkahelyeket.

márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!