Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A COMPUTHERM Q3 digitális...

A COMPUTHERM Q3 digitális szobatermosztáton az éjszakai üzemmód milyen időtartományban érvényes?

Figyelt kérdés
A tájékoztató erről nem ír semmit. Az albérletemben jelenleg ilyen van.

márc. 2. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem időszakról van szó a termosztátoknál az éjszakai üzemmódnál, hanem hőfokról. Tudsz egy nappali hőmérsékletet és egy éjszakait beállítani. Ha átállítod éjszakaira, akkor meglátod, hogy egy alacsonyabb hőmérsékletre áll be, ezt persze növelheted és csökkentheted is ugyanúgy. Nálam 10 fokra van beállítva, mert éjszaka nem fűtök.
márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez egy egyszerű termosztát. Ilyen lesz az albérletemben, amit majd kiveszek. Jelenleg programozható termosztátom van. Reggel 6-tól este 10-ig 20 fok van. Este 10-7-ig 18 fok. Ezen a termosztáton gondolom nem tudom beállítani, hogy reggel 6-kor bekapcsoljon és felfűtsön 18-ról 20 fokra. Kérdésem lenne még, hogy a kazán mellett lévő COMPUTHERM vevőegység kompatibilis lehet egy egy programozhatóval, ha lecserélném arra ezt.
márc. 6. 18:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Szinte biztos. Össze kell ezeket párosítani, el nem tudom képzelni, hogy külön vevőegységet gyártanának a programozható és a nem programozható termosztátjaikhaz.
márc. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Még egy kérdésem lenne. Milyen szakembert kell hívnom hogy összehangolja az újat a vevőegységgel?
márc. 8. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Benne van az eljárás a használati útmutatóban. Bárki megtudja csinálni.
márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget.
márc. 9. 15:29
 7/9 anonim válasza:

Helló 5/6 anonim. Nekem is Computherm Q3Rf szobatermosztátom va. Ugy látom benne vagy a témába, úgyhogy nem írok ki külön kérdést, inkább az ittenit folytatom.

Szóval eddig, -jó pár év, már nem is emlékszem mikor vettem- kiválóan működött. Most viszont fordítva működik. PL.: kijelzi, hogy a szoba 20 C, beállítok 22 C-t, mint igényt, erre, a kázán kikapcsol, ill. nem kapcsol be. Ha viszont 19 C-állítok be akkor a kazán bekapcsol. A vevő egység kijelzője egyébként logikusn jelzi az igényt, - M/A gomb feletti piros LED - csak a kazán ezt fordítva érzékeli. Ha volna tipped a javításhoz, az előre is köszönném.

márc. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És nem lett átkötve benne bármi? A vevőben? Olyan, mintha hűtésre lenne beállítva. Ugyebár a hűtés funkció működik így értelemszerűen, hogy akkor kapcsol be, ha magasabb a hőmérséklet, mint a beállított. Esetleg a termosztáton nézd meg nincs-e külön olyan funkció, hogy hűtésre. Én ezeket csak bekötöm, meg összepárosítom, nagyon bújni nem szoktam, hogy mire képes még, ott hagyom a tulajnak a használatit, hogy tanulmányozza, ha valamire még kíváncsi.
márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Közben felkutattam a Q3Rf leírását. Tiszteletem a szerzőknek, mert tényleg részletesen minden le van írva. Kb. 10 éves elektronikai fejlesztői multal állítom, dícséretként, hogy "bolond biztos " a leírás.

A termosztát relé kimenetét kötöttem hibásan. Ahogy tippelted, a hűtési funkció működött. Korrekció .... és most minden OK!

Utólag is köszönet az odafigyelésért, és Kellemes Husvéti Ünnepeket kívánok.

márc. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!