Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan működik egy digitális...

Hogyan működik egy digitális szobatermosztát?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre írom e de vásároltam anno egy computherm Q3 szoba termosztátot és fel is lett szerelve egy régi tekerős helyett mert azt mondták ezek sokkal pontosabbnak.De a gond az vele,hogy bármit állítok be nem kapcsol vagy be vagy ki csak ha állandóan manuálisan beavatkozok.Próbáltam már pontosítani kis tekerővel a hőmérséklet beállítást,próbáltam a jumperekkel játszani de nem megy sehogy sem.Ha mondjuk 20 fokot érzékel a lakásban én meg mondjuk beállítom akármilyen fokra akkor sem kapcsol ki én már nem értem ezt az egészet,hogy működne?Van,hogy pl elkezdem feljebb venni a beállítást és csak 22-40 fok között kapcsol ki már ha addig állítom.Nem úgy kéne neki,hogy ha eléri a beállított hőmérsékletet akkor kikapcsol ha alá esik meg bekapcsol?

Egyébként még annyit anno néztem videót bekötésről ott 2 szál vezetéket kötöttek be NO12-re és a COM2-re de még ugye alapból van egy NC3 viszont nekem a régi termosztátba 3 szál vezeték ment és annyi is lett bekötve.



dec. 3. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A digitális csak annyit jelent, hogy nem egy gombot tekersz a beállításhoz hanem digitális kijelzőn állítod be az értékeket. a vezérlés az a kazánnál van és azon nem változtat.

A fűtés be-ki kapcsolására gondolsz? A kazánod éppen úgy működik ahogy előtte. Ha nem tudja a termosztát üzemeltetni akkor vagy nincsen megfelelően összekötve vagy nem jól van beállítva valamilyen fűtési karakterisztika.

De nem kell kikapcsolnia a fűtésnek ha elérte a kívánt hőfokot, mert azt fenn is kell tartania. A vezérlés úgy működteti, hogy a megadott idősávban tartsa a hőmérsékletet. Ehhez viszont fűteni kell. Ha melegebbet akarsz akkor erősebben fog fűteni, ha hidegebbet akkor kevésbé. Ha nagyon alacsony a hőmérséklet akkor kapcsol csak ki - azaz áll le kis időre a fűtéssel.

Egyáltalán milyen kazánod van, milyen fűtésed?

dec. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyen kazánom van és vegyes tüzelésű rendszer

[link]

Na de ha állandóan megy és nem áll le akkor mi a spórolás benne?A tekerősnél legalább kapcsolt ki be.

dec. 3. 23:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként még ha be is kapcsolnak de se be se ki nem kapcsol magától.
dec. 4. 02:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!