Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott ideju bérletiszerzo...

Határozott ideju bérletiszerzodés felmodnásánál kifizettethetik a hátralevo hónapokat?

Figyelt kérdés
Egy évre kötöttünk szerzodést, de változott a helyzet és csak 9 hónapot maradok. A szerzodés csak annyira tér ki, hogy nemfiztés esetén el kell hagynom a lakást és elveszítem a garanciát. Akkor simán 9. hónap végén kifizetem azt a hónapot, átadom a kulcsot a lakással, amit ugyanúgy hagyok ahogy kaptam, megmondom többet nem fizetek és kiköltözök és kész?

#Bérleti szerzodés
márc. 3. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Az most komoly hogy néhány óránként újra kiírod ugyanazt a kérdést?
márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"hónap végén kifizetem azt a hónapot"

Ezt hogy gondolod? A tárgyhavi lakbért a hónap elején kell kifizetni.


"megmondom többet nem fizetek és kiköltözök és kész?"

A szerződést írásban tudod felmondani. Nem kell tértivevényes levél, megfelel az email is.

A felmondás egy naptári hónap utolsó napjára szólhat. A bérleti szerződés rendes felmondással adott hó 15. napjáig a következő hónap végére, 15. után a kettővel későbbi hónap végére mondható fel. (Tehát március 15-ig jelezheted, hogy április 30-ával kiköltözöl.) Ha a szerződés ettől eltér, akkor az az irányadó, amit aláírtatok. Természetesen mindent felülírhat egy közös megegyezés.


Kiköltözéskor el kell számolnotok a bérbeadóval. A lakbért és a rezsit a kiköltözés napjáig rendezned kell, nem léphetsz le csak úgy. Az idő előtti felmondás miatt pedig bukod a kauciót.

márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme van a határozott idejű szerződésnek ha bármikor kiköltözhetsz? Azért van határozott idejű szerződés, hogy legyen minden szerződő félnek mihez tartania magát. Biztos nagyon fel lennél háborodva ha 3 hónappal ezelőtt azt mondta volna a tulajdonos, hogy hónap végén költözz ki. Akkor biztos mondtad volna, hogy 1 évre kötöttél szerződést.
márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

12 hónapra kötöttél szerződést.


Szólsz a tulajnak - akár most! Hogy a 9. hónap végén kiköltözöl és nem hosszabbítod a szerződést.


Kifizeted a 10. hónapot. Menjen oda, vegye át a lakást.

Ha minden rendben van, a két havi kauciót tudja be az utolsó bérleti díjaknak. (Megegyezés kérdése.)


A rezsit meg arra az időre nyelje be Ő, vagy keressétek a következő bérlőt már most!!! (Távhő, szemét szállítás, kábel tv, net...)


Ennyi... Ez a legjobb megoldás!

márc. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!