Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezért felmondható az albérlet...

Ezért felmondható az albérlet szerződés?

Figyelt kérdés

Voltak hónapok, hogy megcsúsztunk a bérleti díjjal.

Legutóbb februárban történt meg. Ekkor beszéltem a tulajjal és megállapodtunk, hogy levonja a kaukcióból, következő hónapban kifizetjük. Így is történt. Az előző hónapi elmaradásunkat rendeztük és a jelenlegi hónapban már csak a rezsit kell kifizetni.

Tegnapi napon élettársam írt neki egy sms-t, hogy az ingatlanban lévő egyik bútordarab szétesett erre kaptam egy levelet, hogy 30 napon belül el kell hagyni az ingatlan és fizetési elmaradásra illetve szerződés szegésre hivatkozik.

Jogosan?

(Természetesen az ingatlant ezután elhagyjuk csak az érdekel, jogos-e a tulaj hozáállása.)


márc. 7. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, jogosan mondott fel, az indokok valósak.
márc. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Adtatok neki egy ütőkártyát azzal hogy volt egy elmaradás. Ezt frlhadználta
márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Igen, fizetés képtelen vagy és még tönkre is tettél valamit.

A 30 nap teljesen korrekt.

márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért lennék fizetés képtelen?

Előző hónapban nem fizettem, mivel az ingatlan olyan állapotban volt, hogy azt a tulajnak is látnia kellett.

Penészes falak, használhatatlan ágy, rossz mosogatógép, stb.

Átjött a tulaj és szóbeli megállapodást kötöttünk, hogy ki mit vállal.

Én vállaltam, hogy az előző hónapi bérleti díjat és a jelenlegit is utalom március 10-éig, mely meg is történt.

Mellette amit vállaltam szintén megtettem.

És miért én tettem volna tönkre?

Úgy költöztem az ingatlanba, hogy új gépek vannak (2 évesek). Kiderült, hogy a mosogatógép 14!!! éves.

10 éve nem lett az ingatlan felújítva.

Úgy költöztünk be, hogy nem volt tisztsasági festés. Most 3 év után kértem egy tisztasági festést.

De nem magyarázkodni akarok, a tulajnak sem szeretnék borsot törni az orra alá.

Elfogadom a felmondás tényét, csak az érdekelt, hogy jogos-e úgy hogy 1,5 hete szóban megállapodtunk valamiben és mikor a rám eső részt teljesítem felmondja.

márc. 7. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Na ezt eddig nem írtad.

Ebben az esetben egy gyökér a főbérlőd,szépen átvágott.

De sajnos a szóbeli megállapodásnak nincs nyoma, annak viszont igen, hogy késve utaltál. De amúgy nem igazán érthető. 3 éve éltek ott, láttad, hogy tiszta penész, sz@r az egész, mégis beköltöztél és most kezdett el zavarni? Vagy közben lett olyan?

márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mikor megnéztük az ingatlant még laktak benne. Az apróbb hibák rejtve maradtak.

Mikor beköltöztünk a penészfoltok el lettek fedve és a lakás apróbb hibái is meg lettek oldva.

Mivel gyorsan költöztünk (előző albérletet eladták) így nem ragaszkodtam a tisztasági festéshez.

Ahogy telt az idő a napi használatból adódóan és a szemben lévő építkezésnek köszönhetően piszkolódtak a falak.

A penészt szavóval sikerült eltüntetni.

De kb 4-5 hónapja már azzal sem sikerül.

Jeleztem többször a tulajnak, sosem volt ideje kijönni megnézni.

Közben szintén a napi használatból adódóan a matracban lévő rugók elhaltak. A sarokülő szétesik. Válasz vegyünk magunknak és visszük magunkkal ha megyünk másik albérletben.

Ezért nem fizettünk neki, hogy jöjjön ki és nézze meg a lakás állapotát és egyezzünk meg a továbbiakban.

A tulaj leírta a 8 napos felmondási határidőt, de választ írtam rá, hogy a kaukcióból vonja le és most utalok.

Közben ugye megvolt a személyes találkozás is. Ahol megbeszéltük, hogy meddig utalok, mit veszek meg én, mit vesz meg a tulaj azért, hogy élhető legyen a lakás.

Csak közben az asztalos által megcsinált szekrény megadta magát. (használat, idő). Párom írt egy sms-t és erre fel jött a válasz, hogy felmondja a szerződést.

És tényleg nem maradni akarok, nem időt húzni mert ettől önérzetesebb vagyok, hogyha valahonnan egyszer kiraknak akkor maradok, csak megmondani, hogy jogos-e így a felmondás vagy nem.

De például szerződésbe le van írva, hogy ő fizeti előre a rezsi számlákat és utólag számláza ki nekünk, közben addig ő nem fizetett még mi nem. Közben a késedelmi díjat is fizettette velünk.

márc. 7. 10:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem határozott időre van kötve a szerződésed, akkor bármikor jogában áll a tulajdonosnak felmondania, még meg sem kell indokolnia.
márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tulaj azért nem ment ki, mert tudta hogy egy fostalicsks az egész lakás,vmint használt lomis bútorokat gyorsan odapakolt, hogy bútorozott lakásnak kiadható legyen.

Ezt nem tudom, hogy lehet évekig elviselni hogy lehetett ez megfelelő.

Jobb, ha el is mentek onnan,és nem azért mert ő azt mondta, és kerestek egy normális albit,

mert a penész megbetegít titeket.

márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!