Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki honnan teremtette elő?

Ki honnan teremtette elő?

Figyelt kérdés

Amikor egyik Albiból a másikba mész....

Eladjak a lakást.

Mégis miből fizeted /fizetted ki a következőt? Kaukciot, magát a költözést? Hiszen a pénzed az előző kaukcio meg abban a lakásban van ahonnan elkoltozol, de még nem kaptad meg és nem tudod kifizetni a következőt.

Egyedülálló anyuka vagyok, 33%-os fizetés levonással, fizetés előleget emiatt se tudok felvenni. Mit tehetnek? Honnan keritsem elő ezt az összeget?


márc. 19. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Amikor bekoltoztem az elso albimba elkezdtem félretenni havi 5 ezret a koltozesre. Vegul egy evet tudtam maradni es kellett is a koltoztetore az a 60 ezer. Illetve butorokhoz koltozteto, tobbi cucchoz baratok segitettek. Elobbiek 45ot nyeltek le, baratokkal 2 teljes nap volt es abbol kinaltam meg oket enni inni.


A kauciot pedig vagy megbeszeled a tulajjal hogy lelakd es akkor az uj honapbol tudod fieztni vagy megkered hogy nezzen korul h minden rendben a lakasban es adja vissza hamarabb.


Nekem egyebkent van allando jellegel felreteve 500 ezer forintom ha valami nagy gáz lenne. Azt használtam el es utana visszapotoltam. De persze ez mar neked nem segit.


Vallalj plusz munkat es tegyel felre

márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

"de még nem kaptad meg és nem tudod kifizetni a következőt."

a beköltözés napján kell fizetni a kauciót.

Előbb elkérni teljesen törvénytelen. És mint írod, még életszerűtlen is.

Ha 1 havi foglalót se tudsz kifizetni, akkor olyan áron bérelsz, amit nem engedhetsz meg magadnak.

Nulla tartalékkal élsz? Mi van, ha elüt az autó? Akkor miből élsz?

márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kaukció", hanem kaució.


Kölcsönkérsz, felveszel Providentet, személyi kölcsön, hitelkártya. A kölcsönkérés is más, ha nem habokra kérsz, hanem elmondod, hogy április 5-én visszakapod a kauciót és akkor visszafizeted. Zaciba csapod az aranyat, eladod a Louis Vuitton táskát. Átmenetileg napi fizetésű munkásszállóra mész. Átmenetileg szülőkhöz költözöl.

márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Be kellene emelni a btk-ba a "kaukció" szó használatát! 2-8-év fegyházzal kellene büntetni!
márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
De még csak nem is kaució, hanem óvadék a hivatalos neve! Mondjuk az albérlet se az, mint amit mögégondol a többség...
márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindig volt tartalék pénzem ezen felül is, a kaucióra mint olyanra soha nem egy "elkölthető" összegként tekintettem. Nyilván ez rajtad nem segít.
márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1es. Leirtad mi volt első albérletet előtt. Minek? Itt sokadikról beszélek, egyikból a másikba megyek az a felretett pénzem áll a jelenlegi én és nem tudom az újat kifizetni. Nem azt kerzt&m hogy kell felrrakni albira. Jó sokat segítettél.

Egyik napról a másikra megyek 30 napos felmondási idővel. Itt nem lehet felrerakosgatni már.

3as. Bár listás vagyok nem tudok hitelt felvenni. Kolcsonkerni főleg nem lenne pofám senkitől.

Se aranyam, se Luis Vuittoon táskám...

Anyamhoz nem mehetek egy fél összkomfortos házba lakik 1szobás.

márc. 20. 05:59
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

30 éve kellett vna gondolkozni nem most.

A válaszadókhoz pedig szólhatnál kedvesebben.

Röviden peidg megszívtad.

márc. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre kell vesztartalékot félretenni.
márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bár listával örülök ha kihuzom egyik fizutól a másikig. Nem hogy eltegyek.
márc. 20. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!