Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha elköltöztök egy bérelt...

Ha elköltöztök egy bérelt lakásból, a rezsivisszatérítést a tulaj vissza szokta fizetni?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk a vízből van, teszem azt 8m3 általány minden hónapban, akkor a túlfizetés visszatérítését a tulaj oda szokta adni vagy elrakja magának?

ápr. 11. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Számold ki hogy mennyit fogyasztottál, és beszorzod a helyi árakkal.
ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Ebben az országban ez nem jellemző. Német nyelvterületen van, hogy a kauciót mondjuk extrém esetben 11 hónap után kapod vissza mert megvárják a legutolsó éves elszámolást is.
ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem szoktak ilyennek foglalkozni. Nem is tartja már senki utána a kapcsolatot. Meg általában az egyikből túlfizetés van, a másikból rá kell fizetni. Kiegyenlítik egymást.

Nekem egyszer megjegyezte a volt tulaj, hogy megjött a fűtéselszámolás és kellett ráfizetni. Pedig mindig spóroltam, sose volt olyan igazi jó meleg. Mondjuk nem kérte, hogy fizessem ki, én meg már nem szívesen fizettem volna, amikor már ott sem éltem.

ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Albérletben nem fizetek átalányt, ez nekem alapvető.

Egyszer laktam olyan lakásban, ahol átalányos számlák voltak, de én nem azt fizettem, leültem a tulajjal minden hónapban matekozni a számlán írt szorzók és a havi fogyasztásom alapján, és én a tényleges összeget fizettem ki neki, a csekkeket meg ő rendezte. Mondjuk ez szerintem tök macerás.

A mostani lakásban diktálós számlák vannak, szerintem ez korrekt. Egyedül a vízdíj fix (nincs vízóra, a közös költség része). Ami mostani túlfizetésünk van rajta, mert felgyűlt az évek alatt, azt "kivenném", de egy év múlva nem jönnék vissza kekeckedni párezer forinton, hogy na mennyi az enyém az aktuális túlfizetésből.

ápr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!