Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Végezhetek zárcserét egy...

Végezhetek zárcserét egy bérelt lakásba való beköltözéskor?

Figyelt kérdés

Hamarosan beköltözünk az albérletünkbe, és több helyen olvastam, hogy érdemes zárcserét eszközölnöm. Mint bérlő, ugyebár alapvetően megillet a birtokvédelmi jog, tehát elvileg nem kell attól tartanom, hogy a tulajdonos a hozzájárulásom nélkül, a távollétemben bejön a lakásba. De nem is a bérbeadótól tartok, hanem hogy esetleg korábbi, rossz szándékú bérlő nem őrizte-e meg a kulcsot, és nem tör-e majd be.


Ha kicserélem a zárat, ahhoz kell-e a bérbeadó hozzájárulása, és ha már megtörtént a zárcsere, köteles vagyok-e kulcsot adni a bérbeadónak?



2022. júl. 7. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Igen és igen.

De ettől ő még nem járhat a nyakadra, és nem zavarhat túlzott mértékben az életviteledben.

Mondjuk nem látogathat minden este, de havonta megnézheti, hogy működnek-e a berendezések és nincs a lakás szétverve, másra használva, stb.

2022. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen is, meg nem is.


Általában a szerződésben benne van, hogy ilyen, és hasonló munkálatok elvégzéséhez a bérbeadó hozzájárulása szükséges.

Tehát igen, lehetséges, de a tulajnak tudnia kell róla.

2022. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Ilyet olvastam, akkor ez nem helytálló?


"A bérleti szerződéssel az ingatlan tulajdonosa kizárólagos birtokba engedi a bérlőt. A birtokba lépéssel a bérlőnek joga van a birtokát olyan módon védeni, hogy azt a tulajdonos számára bejárhatatlanná teszi. A tulajdonosnak nincs joga a bérlőt birtokában háborítani vagy sérteni, és ezen jog erejénél fogva nem szabálytalan a bérlő azon cselekedete, amely a birtokának védelmére irányul. A bérleti szerződésnek nem kell tartalmaznia azt, hogy a bérlő lecserélheti a zárat, de amennyiben ezzel ellentétes rendelkezést tartalmaz, az a szerződési pont - törvénnyel szembenállóság okán - semmis. Az igazán jó ingatlantulajdonos úgy adja bérbe ingatlanát, hogy jelzi is a bérlő számára, hogy saját érdekében cseréljen zárat. A cserélt zárra nem kell az ingatlan tulajdonosának kulcsot adni, hiszen ugyanúgy birtokháborítást követ el, ha kulccsal megy be.

2022. júl. 7. 20:41
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Lecserélheted a zárat, nem kell kulcsot kapjon
2022. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nyolc éve lakik a lakásomban a bérlőm, gyakorlatilag ellenőrzési céllal 6 éve nem voltam a lakásban. Viszont ez idő alatt nagyjából 5x vagy 6x volt rá szükség, hogy - természetesen a bérlőm tudtával - bemenjek.

1x betörési kísérlet volt,

1x fent csőrepedés

1x náluk csőrepedés

1x klímaszerelés

1x a szomszédjuk szerint csecsemősírás hallatszott a lakásból éjszaka


Ezek csak azok az alkalmak voltak, amikor ők nem voltak a városban, vagy szabadságon voltak, wellnessezni voltak hétvégén és intézkedni kellett.


Semmi gondom, ha egy bérlő kulcsot cserél, mert nem tudhatja kiknél van kulcs, de én ragaszkodom hozzá, hogy legyen a lakáshoz kulcsom.

Felőlem a lakást bekamerázhatja, még ki is fizetem neki, ha otthagyja, tehát meggyőződhet róla, hogy én nem mászkálok be.

De hogy indokolt esetben nekem be kelljen rúgnom az ajtót, vagy lakatost kelljen hívnom, az kizárt!

Akinek ezek a feltételek nem felelnek meg, azzal nem egymást keressük!

2022. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
3. Papíron igen, gyakorlatilag ha nem beszéled ezt meg vele és ő nem egyezik bele, akkor kivág téged a lakásából. Ha csak így benyögöd neki utólag mondás és megbeszélés nélkül, hogy "Ja bocsi, zárat cseréltettem a lakásod ajtaján."
2022. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Igen. Nem kell kulcsot adni a tulajnak(nem kötelezhet rá, az kényszerítés bűntette) és ha bemegy feljelentheted a rendőrségen magánlaksértésért, ami bűncselekmény. Erre érdemes felhívni a figyelmét! Ha a szerződésbe bele írta, akkor az érvénytelen.


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__11042375-am..


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__11220985-al..

2022. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

#3 Linkeld már be hol találtad ezt a jogra hivatkozó irományt?


Nem kell kulcsot adni - birtokháborítást követ el ha kulcsal megy be.

Nem kell kést árulni - gyilkosságot követ el aki késsel szíven szúr valakit.

Bezárhat az összes vasedény bassski :)

2022. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

#7 Kíváncsi lennék a bíró arcára mikor a gyakori kérdéseket hozod fel jogalapnak :)


Hát de kérem, én ezt ott olvastam akkor biztos úgy is van :)

2022. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Mikor a nyanya csak úgy random betört a lakásunkba én kihívtam a rendőröket. Aztán költöztünk egyből ki. Aztan ott könyörgött. Szánalmas volt. Nem érdemes ilyennél ott lakni szerintem, ahol zárcsere szükségeltetik.
2022. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!