Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehetek, ha panasz van az...

Mit tehetek, ha panasz van az albérlőimre?

Figyelt kérdés

Fél éve adtam ki a lakásomat egy párnak. Szerződést aláírtuk, kauciót kifizették ahogy kell, minden rendben volt. A szerződés határozatlan időtartamra szól. Viszont a többi lakó panaszkodik rájuk, hogy néha (kb 2 hetente 1x) kiabálás és ajtócsapkodás van éjjel. Utána mindig bocsánatot kérnek az adott lakótól aki ezért szól, majd minden rendben, csend van. Amúgy korrektek, a lakást ellenőriztem, felújították, rendbe tették, nem kértek érte semmit és mindig időben fizetnek. A lakók nem nekik szólnak egyből hanem nekem jelzik csak, ami már engem is fusztrál, - főleg hogy 40 km-re lakok, tehát elköltöztem, nem járok a nyakukra, de facebookon keresztül tartjuk a kapcsolatot, bármi van, írok nekik vagy ők nekem - hogy rajtam keresztül üzengetnek, de a lakókat is megértem ugyanakkor.

Volt lakógyűlés amikor már ők ott laktak, én betegség miatt nem tudtam jelen lenni, de akkor állítólag senki sem tette szóvá ezt a hangoskodást vagy bármi probléma lenne velük kapcsolatban.

Nem tudom, hogy ebben a helyzetben mint tulajdonos mi lehet a jó lépés, mit kéne tennem, hogy mindenkinek jó legyen.



máj. 23. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
2 hetente egyszer kiabálás. istenem.... Imádom a társasházakat, de tényleg. Mondd meg a lakóknak hogy ha összedobják a bérleti díj árát, akkor nem adod ki senkinek, akkor teljes lesz a csend.
máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen. Bár az durvább volt, verekedés is volt. Nemcsak kiabáltak, a pasi meg is verte a nőt. Mi is a tulajnak szóltunk. Ő elküldte őket és keresett másik albérlőt.
máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
91%
#1 Nyilván lehetnének nagyobb bajok is a szomszédokkal, de azért ne tegyünk úgy, mintha tök normális lenne a dühös óbégatás-csapkodás. Főként éjszaka, és rendszeresen.
máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem mondtam, hogy ez tök normális dolog, de ennél csak rosszabbakat találsz. Tudod, "az vesse rám az első követ..."


Nyilván ha találsz egy süket, néma nyugdíjas embert aki kifizeti az albérletet, akkor az tök jó. Legyünk őszinték, hogy nem reális, hogy olyan embert találjon akivel soha semmi gond nincs.


Az ajtócsapkodás meg lehet annyi, hogy kicsit erősebben csukja be az ajtót. Ezekeben a nyomi társasházakban azt is hallani ha valaki fingik egy szolidat. Amiatt is panaszkodnának szerintem.

máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem jó,de nem is tragikus.

Nálam az egyik alattam lakónak az újszülött gyereke folyamatosan sír,de mintha nyúznák, amitől a szembe szomszédom kutyája pedig elkezd hangosan ugatni.


Kiegyeznék egy kis ajtócsapkodással 2 hetente

máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Épp ezért vagyok gondban én is, hogy elég határeset, mert nem mindennapos dolog de azért zavaró tud lenni. Szóval mint tulajdonos próbálom eldönteni hogy belefér-e még kategória vagy már túlzásnak számít. Hoztak kutyát is, eleinte arra panaszkodtak, hogy mert hogy ugat ha valaki elsétál az ajtó előtt a lépcsőházban... azt megoldották, az előszobába/folyósóra nem tud kimenni, hanem a lakás más részében tartózkodik. Eleinte ezért hallgattam és volt panasz...ez megszűnt teljesen. (A többi lakásban is tartanak kutyát, szóval nem tiltott az épületben állatot tartani amúgy.) Most meg ez az éjszakai kiabálás és ajtócsapkodás amit írtam, most épp ezzel találnak meg... Néha olyan, mintha a lakók lennének túl érzékenyek, néha meg a bérlők feledkeznek meg magukról. Nem tudom, hogy esetleg lehet e ebből később, komolyam gond... pl.: rendőrséget kihívja valamelyik lakó csendháborításért stb..
máj. 23. 10:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Néha olyan, mintha a lakók lennének túl érzékenyek, néha meg a bérlők feledkeznek meg magukról"

Ez így van. Az emberek gyökerek. Ezt el kell fogadni. Társas lények, de egymás segggében nincsenek meg jól. Ez így teljesen normáls.

Normális, hogy nem mindenki ül csendben magában és az is normális, hogy valakit zavar a lepkefing is.


Társasházban el kell fogadni hogy ez van.

Emiatt hiába hívják ki a rendőrséget. Komolyabb ügyekbe se szólnak bele, egy kis perpatvarba pedig biztos nem.

máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, miért vekengsz ezen. Mondd meg a kedves panaszkodónak, hogy ő lakik ott, meg a bérlő lakik ott, te nem, legyen kedves hozzájuk bekopogni, ha gondja van velük. Neked pedig majd akkor szóljon, ha ez nem oldja meg a problémát, ennyire egyszerű.

Tikkelést kapok az ilyen házmester szomszédoktól, minket is raktak ki ilyen miatt egyszer albérletből. Minden baromsággal a tulajunkat nyaggatta, hogy büdöset főzök, hogy miért nem reggel hatkor tettük ki a kukát, hogy nem köszönök elég hangosan, hogy miért akkor lapátol a párom havat, amikor. Velünk persze szemtől szemben mézesmázos volt, egy büdös szót nem szólt semmiért. (Nem is lett volna miért igazából, ezt tegyük hozzá azért...) Annak ellenére, hogy ártatlanok voltunk, a tulaj végül kirakott minket, mert belefáradt az állandó basztatásba, hogy "két tűz között van", ő nem akar rosszba lenni a szomszéddal blabla.


Szóval azért kezeld fenntartással az ilyen szomszédi sirámokat.

máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy csak azaz 1-2 szomszéd túl érzékeny és kihasználják, hogy ők csak bérlők emiatt úgy gondolhatják úgy hogy te vagy a bérlők könnyebben vagytok zsarolhatóak.


Amíg veled korrektek a bérlők és betartanak mindent amit a szerződés magába foglal akkor ne foglalkozz vele.


Ha egy szomszédnak baja van a bérlőkkel, intézze el ő velük.


Korábban én is jártam hasonló cipőben. Többször megkeresett az egyik szomszéd, a második alkalom után már nem foglalkoztam vele, ezt észre is vette, ekkor kezdte ostromolni a bérlőt, de aztán egy idő után már őt is békén hagyta.

máj. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valóban, egyre inkább én is úgy látom, hogy 1-2 lakó túlreagálja. Amíg nem történik különösebben nagyobb kirívó eset, addig nem igazán fogok vele foglalkozni én sem. Valóban, akkor nem csak én gondolom azt a helyes megoldásnak, hogy akit zavar menjen át és kopogjon be szépen. Köszönöm a megerősítést.
máj. 28. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!