Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe, mint bérlő le...

Albérletbe, mint bérlő le kellene vagy csak ajánlott a zárcsere?

Figyelt kérdés
egyenlőre csak fontolgatom az albérletet

2012. ápr. 8. 21:54
1 2
 1/11 opeles ***** válasza:
24%
Miután az nem a te tulajdonod, így csak a bérbeadó engedélyével teheted meg.
2012. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem, és szoktak a bérlők zárat cserélni vagy megbíznak a tulajban?
2012. ápr. 8. 22:20
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

jobb helyeken az a normális, ha a tulajnak is van kulcsa. legalábbis a mi lakásunknál ez így működik.

gondolj bele, ha bármi gáz van, akkor neki is be kell jutnia a lakásba, ha mondjuk te elutazol, és pl. csőtörés van.

ha a tulaj megbízik benned, akkor te is bízz meg benne.

vagy keress olyan lakást, ahol szimpibb a tulaj, és nem feltételezed róla, h bejárkál a lakásba.

2012. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. ápr. 9. 08:53
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 3 albim volt eddig,2-ben maga a tulaj mondta hogy cseréljek nyugodtan zárat,bár ő ugysem jön,csak kiköltözésnél cseréljem vissza a régire.

A harmadiknál én kérdeztem,de belement,hisz ugyse jön ugy hogy ne lennék itthon.

viszont voltam egy társbérletben 2 hónapig,oda a bácsi heti 2x feljárt kérdezs nélkül,üres lakásba ücsörgött jobb dolga nem lévén,bejött miközben aludtam és a szivinkfartust majd rám hozta,.Költöztem,kérdezés nélkül ne járjöon senki a nyakamra indokolatlanuk.


Nyugdijastól ne vegyél ki lakást,mert a nyakadra fog járni ha nincs jobb dolga.

2012. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az igaz, köszi
2012. ápr. 9. 14:44
 7/11 anonim válasza:
94%

"gondolj bele, ha bármi gáz van, akkor neki is be kell jutnia a lakásba, ha mondjuk te elutazol, és pl. csőtörés van."


Jézusom, ennél hülyébb indokot még nem hallottam!:)))

És mi van ha én vagyok a tulaj nincs albérlőm, akkor ki a bánat megy be a lakásba!?


Tulajdonos NEM mehet be a lakásba, semmilyen indokkal sem, ha a bérlő nem engedi meg!

2013. febr. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

A saját döntéseden múlik, hogy lecserélteted-e a zárat. Tekintve, hogy az előző lakónál még lehet másolt kulcs, ajánlott a zárcsere.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


"A bérleti szerződéssel az ingatlan tulajdonosa kizárólagos birtokba engedi a bérlőt (ha nem albérletről van szó). A birtokba lépéssel a bérlőnek joga van a birtokát olyan módon védeni, hogy azt a tulajdonos számára (!) bejárhatatlanná teszi. A tulajdonosnak nincs joga a bérlőt birtokában háborítani vagy sérteni, és ezen jog erejénél fogva nem szabálytalan a bérlő azon cselekedete, amely a birtokának védelmére irányul.

Fontos megjegyzendő, hogy amennyiben a bérlő nem fizet, akkor sincs joga (!) a tulajdonosnak a bérlőt birtokában háborítani, hanem végrehajtás során jogosult az ingatlant kiüríteni. Persze ez jogi abszurdumnak tűnik, pedig nem az. A bérleti szerződésnek NEM KELL tartalmaznia azt, hogy a bérlő lecserélheti a zárat, de amennyiben ezzel ellentétes rendelkezést tartalmaz, az a szerződési pont - törvénnyel szembenállóság okán - semmis. Az igazán jó ingatlantulajdonos, aki bérbe adja az ingatlant, mindezt úgy teszi, hogy JELZI IS a bérlő számára, hogy saját érdekében cseréljen zárat. A cserélt zárra NEM KELL az ingatlan tulajdonosának kulcsot adni. (Hiszen ugyanúgy birtokháborítást követ el, ha kulccsal megy be.) Ha jogerős végrehajtás van az ingatlan kilakoltatására, akkor a végrehajtó erőszakkal is jogosult az ingatlant felnyittatni."


A bérbeadó az ingatlant ún. végszükség esetén (pl. csőtörés, a bérlő nincs ott) felnyittathatja zárfeltöréssel is. Ha a bérlő hosszabb időre elhagyja a lakást, akkor érdemes kulcsot hagyni egy megbízottnál (szomszéd, ismerős stb.), és a megbízott elérhetőségét közölni a bérbeadóval. Vagy természetesen az is működik, hogy közvetlenül a bérbeadónak adsz kulcsot. De nem kötelező!

2013. febr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%

Az a normális ha a tulajnak is van kulcsa, és ha zárcserén gondolkozol mert egyikőtök elhagyta a kulcsát és féltek az idegen behatolók miatt akkor a tulajjal kell ezt megbeszélni, és akkor cserélni ha ettől féltek. De a tulajnak kell kulcsot adni róla.

A zárcsere akkor ajánlott amikor megvásároltok egy lakást vagy házat mert onnantól kezdve már a tiétek és nehogy az legyen hogy a régi tulaj csak úgy besétál oda és elvisz ezt azt. De ameddig papíron övé a lakás addig jó ha nála is van kulcs és ehhez ragaszkodhat is törvényesen.

De mivel ez egy ilyen bizalmi dolog így meg kell bíznotok benne. Mert ha valami eltűnne akkor elsősorban úgy is azokat veszik elő akiknek van kulcsuk a lakáshoz és mivel a tulajé a lakás nyilván hogy őt is megkérdezik a dologról mert ugye ez neki is kár lenne egy betörés.

A zárcsere akkor ajánlott ha bérlőváltás van, tehát kiköltözik az egyik albérlő és megy a másik oda, ez mondjuk a tulaj dolga igazából, de érdemes rákérdezni a tulajt hogy lett-e zár cserélve vagy hasonlók.

2013. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 webesandi válasza:
Akár saját ingatlanba költözik, akár albérletbe a zárcsere fontos tényező. Ha nem cserélik le a zárakat, honnan tudják, hogy nincs-e valaki másnak is kulcsa a lakáshoz?! Albérlet esetén is lehet zárat cseréltetni. Sőt, kell is, biztos ami biztos alapon. A tulajdonos is megérti, de lehet a tulajnak is adni egy pót kulcsot ha nagyon szeretné. [link] oldalon meg is lehet rendelni a zárcserét.
2015. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!