Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felesleges lenne zárat cseréln...

Felesleges lenne zárat cserélni, csak én parázom túl?

Figyelt kérdés
A lakótársamnak lenyúlták a táskáját pár napja. Összes irata, diákja, bérlete, pénztárcája, lakáskulcsa benne volt. Szerinte felesleges zárat cserélnünk, mert nem volt nála olyan papír, amin a címünk rajta van. Egyetemisták vagyunk albérletben, a lakcímkártyáján az otthoni címe van nem azé a lakásé, aminek a kulcsait lenyúlták tőle. De akkor is. Én parázok, hogy mi van, ha a neve illetve egyéb adatai alapján eljutnak hozzánk és kirámolják a lakást mire hazaérünk egyszer. Jó nem vagyunk fullosan berendezkedve, de azért 3 egyetemista kapásból 3 laptop, már ha csak azt viszik el jól járnak. Túlaggódom?
2012. márc. 7. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Akkor otthon nem árt a csere.
2012. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
A tulajdonosnak szóljatok mindenképpen, neki tudnia kell, hiszen az az ő lakása. Ti nem cserélhettek csak úgy zárat más lakásán.
2012. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lakótársam a tulaj. Nem azzal van a gond, hanem hogy ő elintézte egy legyintéssel, hogy a cím nem volt a táskájában akkor nem kell zárcsere. Szerinte ennyi. De engem nem nyugtat meg a tudat, hogy van valaki a városban, akinél ott a lakásunk kulcsa és kb gyomorgörccsel jövök be a lakásba, hogy vajon megvan-e még minden.
2012. márc. 7. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Elég zárbetétet és kulcsokat cserélni olyan valakivel, aki elég távol lakik tőletek és maximálisan megbíztok egymásban. Elővigyázatosság kedvéért megtenném, hiszen lehet, hogy aki elvitte a táskát, már eleve tudja, hogy akiét lenyúlta, az hol lakik. Bár általában a benne lévő pénz miatt szoktak táskát lopni, jobb félni, mint megijedni.
2012. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jogosan aggódsz. Egy zárcsere nem olyan nagy összeg, és a biztonságotok ennyit megér! Én cserélnék az biztos, mint ahogyan hasonló okból cseréltük is már kétszer.
2012. márc. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát figyelj, elég kicsi az esélye. A legtöbb ilyen rabló inkább csak piti bűnöző, nem a CSI epizódjából szabadult zsenik, akik elkezdenek nyomozni utánatok.

De ha ennyire parázol, akkor cseréltess zárat, de mivel te aggódod túl, szerintem akkor a költséget is te viseld.

Szerintem amúgy kicsit túlaggódod.

2012. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem nem aggódja túl egyáltalán! én biztos h cseréltetnék zárat, nem kerül olyan sokba, és jobb félni mint megijedni, úgyhogy...
2012. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Napkiraly ***** válasza:
egyszer felnyomták a barnák egy rokonom kocsiját, kivették belőle a házam kulcsát (neki is volt). Utána két héttel megint felnyomták ugyanazt a kocsit és kilopták belőle a saját kulcsait. Mérges lettem, elmentem egy másik házamba, kiszedtem a zárbetétet onnan, elvittem a házamba, ott beraktam, az ottanit elvittem a rokonomhoz, kivettem az övét, amit meg elvittem a nem lakott házamba. Nem volt belőle gond, oldd meg így sztem
2012. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem is az anyagiakkal lenne problémája sztem a lakótársamnak. Szimplán csak lesz@rja és bele se gondol.

De tényleg nem kell CSI, hogy lenyomozz valakit. Elég egy ismerős a suliban vagy a bankban, aki hozzáfér az adatokhoz és megmondja a tolvajnak a címet. Beszélni fogok a lakótársammal mindenképp, hogy valami történjen.

Köszi a válaszokat

2012. márc. 7. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!