Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásvásárlásnál megkaptuk a...

Lakásvásárlásnál megkaptuk a régi tulajtól a kulcsokat. Le kell cserélni új zárakra a régieket?

Figyelt kérdés
Félhetünk,hogy a régi tulaj visszajön kirabolni minket?
2012. jan. 4. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha tulaj hiperpigmentált vagy maffiózó akkor megvan rá az esély,egyébként ezt úgyis észreveszitek rajta.
2012. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen cseréljetek zárat! Még ha a tulaj maga nem is jönne vissza, nem tudhatod, hogy nem veszített-e el egy kulcsot, vagy nem adott valami barátnőjének, aztán kész a baj. Egy zárcsere szerintem nem olyan drága dolog, megéri megcsinálni, és utána nyugodtan alszol.
2012. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Én mindenképpen kicserélném. Nem azért, mert a régi tulaj kirabolhat, hanem mert lehet, hogy másnak is volt a lakásához kulcsa. Egy új zár nem kerül jóformán semmibe, és akkortól biztos lehetsz benne, hogy olyan valaki nem megy be, akit te nem akarsz beengedni.

Mellékesen ha kirabolnak, és a régi zár van az ajtón, akkor a biztositó sem fizet.

2012. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális körülmények között nem gondol az ember ilyesmire. Az a gond, hogy azt nem tudni, hogy esetleg régebben nem adott-e más olyan személynek is kulcsot ahhoz a lakáshoz, amiről már régen megfeledkezett.

Jobb félni, de elég, ha rokonságból valakivel a zárbetétet cserélitek, nem kell teljesen új zárakra költeni.

2012. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is cseréltesd ki, nem drágák a zárak meg ha jó szerelőt hívsz az pikk pakk megcsinálja neked bagóért. Mindenképpen ki kell cserélni mert kitudja hogy kinek van még kulcsa és lehet figyeli az alkalmat hogy mikor mehetne be kifosztani titeket vagy éppen bármi mást csinálni. Javaslom elsősorban az összes olyan zár cserét amivel kívülről betudna menni bárki. Ha van garázs azt is feltétlenül cseréltetned kellene és ha úgy van akkor a kapu kulcsot is. Ha esetleg távirányítós kapu nyitótok van akkor javaslom hogy csináljatok kód átíratást mert volt már rá példa hogy valaki vett új házat és simán kitudták nyitni így a kaput meg a garázst aztán tűntek el onnan dolgok. Szóval ezekre mindenképpen figyeljetek oda és ha már van bent valami akkor minél hamarabb cseréljétek le.
2012. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már aznap lecseréltettem a zárat, ahogy megkaptam a kulcsot. Biztos ami biztos.
2012. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ok,mindenkinek köszönöm,cserélve lesz,tud valaki ajánlani valami olcsó,de jó céget priviben?
2012. jan. 5. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem valami spéci zár, akkor házilag is ki lehet cserélni. Nekem biztonsági ajtóhoz 18 ezerért cserélték..
2012. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!