Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőként szerintetek...

Albérlőként szerintetek normális, hogy én fizessem a következőket?

Figyelt kérdés
A közös költségben olyan fizetendő dolgok vannak melyek szerintem a tulajdonos lakásának értékmegőrzésere szolgál ezáltal neki kéne fizetni. Pl.: lakástakarék, felújítás, biztosítás,karbantartás. Szerintetek?

2012. jún. 9. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A tulajdonossal beszéld meg,hogy legyen nálatok,mert van aki nem az albérlővel fizetteti meg,de akkor lehet magasabb bérleti díjat kér.Eddig két helyen voltunk albérletben és mindkét helyen mi fizettük ezeket.Mondjuk lakástakarék az nem volt,szerintem azt biztos nem neked kellene fizetned.
2012. jún. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi ilyet nem kérhet jogilag. De ettől még kérik sajnos.
2012. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egy barátom, amikor albérletbe költöztek, volt minden hónapban egy felújítási összeg,amit a lépcsőház minden lakójának ki kellett fizetni,(valami korszerűsítés volt) nem volt nagy összeg, azt hiszem 4000forint volt, már nem emlékszem pontosan, de azt már a beköltözés előtt megmondta a főbérlő, hogy azt ők állják.De szerintem a többit sem neked kéne fizetned...
2012. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk ez a négy költség összesen 5000ft-ot tesz ki de nekünk ez nem kevés pénz ezert érdekel a véleményetek.
2012. jún. 9. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
menj masik alberletbe ha nam tetszik, amugy a kozos koltseg az a szemetszallitasi dij, lift dij, takaritasi dij, lepcsohaz vilagitas stb...
2012. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szegeden a kórházzal szemben levő társasházaknál is van a közös(7600ft) költségben lakáskassza.

Ez onnan jött,hogy nem volt annyi pénz,és mikor a kéményeket kellett felújítani/bélelni,így oldották meg.

Mi úgy adtuk ki a lakást,hogy a bérleti díj+ a közös költség+ a rezsi.

2012. jún. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!