Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet normális albérlőt...

Hogy lehet normális albérlőt találni?

Figyelt kérdés
Nem én lennék aki kiadja a lakást, azért bonyolultabb a helyzet. Egy kertes házban két különálló lakrész van. Az egyiket mi béreljük a párommal, de a másik hamarosan felszabadul. A tulaj mondta, hogy ha tudunk keressünk valakit akivel szívesen lennénk szomszédok. Viszont egyik ismerősöm sem akar épp most költözködni. Szóban mindenki tud mindent ígérni ha meg lenne hirdetve a lakás, de honnan tudjam, hogy ő is nyírná a füvet, vagy télen lapátolná a havat, felváltva vinnénk-hoznánk a kukát a jön a kukásautó, nem csinálna balhékat, stb? Mert ha a lakásban nem is, de a kert részen együtt kéne laknunk az illetővel.
2012. máj. 9. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha Budapesten vagy igen közelében van a ház, akkor még engem is érdekelne a dolog, ha nem túl drága. De csak majd aztán, miután találtam állást. Egyébként szeretem és rendszeresen gyakorlom az általad említett otthoni feladatokat és csöndesen élő fajta vagyok.
2012. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szoktak kikötéseket tenni a hirdetménybe, pl. "fiatal, káros szenvedélyektől mentes párok részére kiadó házrész" vagy hasonló. Ahhoz meg, hogy a felsoroltakat megcsinálják, okos dolog belefoglalni a szerződésbe, mint kötelezettségeket, vagy legalább egy kis táblázatot készíteni a teendőikről, amit odaadtok nekik a költözéskor (kedvesen, bájosan, egy adag süti mellett).
2012. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a sütis nagyon tetszett.
2012. máj. 9. 13:12
 4/4 Sn0wf0x válasza:
Ha nem ismerős költözik, akkor nagyon nagyon jó emberismeret kell hozzá. És ami a legfontosabb, hogy az első pár nap zökkenőmentesen menjen, mint pl ahogy az előző is írta :)
2012. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!